Predlogi za nov telefon

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.196
113
Ponoči me ne bo nihče klical, zato postavim na airplane (telefon je vseeno na dosegu roke, ker se pogosto zbujam, da vidim, koliko je ura ...).
Za to je pa daleč najboljša rešitev ura s projektorjem na steno. Imam radio/uro/budilko s projektorjem, le ta je rdeče barve in sem nastavil projekcijo ure na nasprotno steno na strop. Se zbudiš in tudi glave ni treba premaknit, kaj šele, da bi telefon iskal.
 

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Zanimivo pa, da se mu da preklapljat v airplane mode in ponoči gledat koliko je ura, glede na to, da ga hoče imet na dosegu roke, pomeni da ročno pogleda na uro s pritiskom oziroma priklopom, kar je vse več dela kot preklopit na mute, pa ga to ne moti:sprasujemse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Hja, nekaj je, ko se sredi noči zbudiš in pritisneš na gumb, da pač vidiš, koliko je ura.
In čisto nekaj drugega je, ko pred vstopom v (recimo) zdravstveni dom, vlačiš telefon iz žepa in tapkaš po zaslonu kot en pubertetnik ali telefonski odvisnik. Kdor ni poskusil tega utišanja s tipko, niti ne ve, kako udobno je to narediti v žepu/torbi. Saj me ni treba prepričevati, kako je živeti brez takšne tipke :) - vem. In preklapljam res pogosto. Tudi v pisarni ali doma - kdaj imam rad tišino, kdaj pa pričakujem kakšno zadevo, ki mi je pomembna in za tisti čas preklopim na zvočno opozorilo.

Bi pa tudi airplane mode avtomatiziral, ampak imam precej pester urnik in vstajanja od 3h naprej so lahko del vsakdanjika. Pač naredim ročno, sem pa že razmišljal o drugih načinih, ki so tudi izvedljivi. Recimo - imam NFC nalepke, ki potem s pomočjo Taskerja izvedejo določeno opravilo.
 
  • Haha
Reactions: Lord_Raiden

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
Evo, včeraj sem prvič z gumbom utišal telefon. Definitivno udobna reč.

Še vedno bi raje imel telefon, ki dejansko dela :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Da vsilim vprašanja.
NFC. kako se stvar uporablja? kot kartica, ki se prisloni? ga uporabljate, je praktičen. Če se teh zgubi/ukrade kako je potem zaščitena stvar?

Sam ne morem dati 400€ za telefon. Pač ne.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
Da vsilim vprašanja.
NFC. kako se stvar uporablja? kot kartica, ki se prisloni? ga uporabljate, je praktičen. Če se teh zgubi/ukrade kako je potem zaščitena stvar?

Sam ne morem dati 400€ za telefon. Pač ne

mdenarnica. prislonim na terminal pa laufa :) čist simple...
zaščita na prstni odtis. če ti ga ukrade, ga lahko le še na tovarniške spravi. potem mu pa ne nuca več...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
Si bom sposodil to temo - imam precej podobne zahteve kot avtor teme, imam pa trenutno OP7 (pri katerem ne deluje več fast charging...) in ga bo treba v kratkem zamenjati z novim telefonom.

So z omenjenim Nordom 2 po vseh teh mesecih še vedno težave z BT (gre za HW ali SW problem)?

P.S.: Vidim, da se na Amazonu trenutno prodaja 8T za dobrih 450€... Malo sicer nad mojim budgetom, ampak za razmislit. :D
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.343
383
83
Moj op7 se vedno deluje b.p., sem pa mesec, dva nazaj gledal cene novih (kitajskih). 9R, 9, ali 9 pro bi jaz pogledal na tvojem mestu. Odvisno kje bi ga vzel in kaksne cene imajo. Ceprav v sosednji temi berem, da so tezave z novim androidom 12.
 

darlev

Fizikalc
18. apr 2008
669
46
28
Ljubljana
Trenutno imam Realme GT... Nimam pripomb... Odlicen zaslon, hiter snapdragon 888, hiter polnenje, spodoben fotoaparat itd...
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Si bom sposodil to temo - imam precej podobne zahteve kot avtor teme, imam pa trenutno OP7 (pri katerem ne deluje več fast charging...) in ga bo treba v kratkem zamenjati z novim telefonom.

So z omenjenim Nordom 2 po vseh teh mesecih še vedno težave z BT (gre za HW ali SW problem)?

P.S.: Vidim, da se na Amazonu trenutno prodaja 8T za dobrih 450€... Malo sicer nad mojim budgetom, ampak za razmislit. :D
Redmi note 11 pro
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.216
5.776
113
So z omenjenim Nordom 2 po vseh teh mesecih še vedno težave z BT (gre za HW ali SW problem)?
Če že sprašuješ o kakcu:
- Bluetooth AVRCP profil ne dela pravilno, drugih težav z BT ne opazim
- stock aplikacija za kamero še vedno producira slike podobne otroškim z vodenimi barvicami (popolnoma zanič HDR - ob vsakem zagonu se nastavi nazaj na auto)
- težave s polnjenjem iz usb PD polnilcev

itd.
 

kazamurnik

Fizikalc
3. avg 2008
1.601
5
38
Zakaj dajete na letalski način ponoči? Jaz si nastavim "ne moti" od določe ure ,nastavim kar hočem in to je to.Nič obvestil ,nobenih mailov, smsov...razen kar jaz hočem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.605
963
113
Če te sevanje skrbi, zakaj bi sploh imel telefon v spalnici. Daš do not disturb in je.
Kaj wifi ruterje tudi ponoči izklapljajo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.472
859
113
Če že sprašuješ o kakcu:
- Bluetooth AVRCP profil ne dela pravilno, drugih težav z BT ne opazim
- stock aplikacija za kamero še vedno producira slike podobne otroškim z vodenimi barvicami (popolnoma zanič HDR - ob vsakem zagonu se nastavi nazaj na auto)
- težave s polnjenjem iz usb PD polnilcev

itd.
Za BT sem vprašal, ker mi je pomembno, da v avtu povezava z infotainmentom špila tipi-topi (tu bolj ciljam na klicni del, ne toliko za predvajanje audio/video vsebin). Oba moja Oneplusa sta bila tu brezhibna, en Huawei vmes pa.....:poreden:
To kar omenjaš glede stock aplikacije za kamero, je pa že pri 7-ki. Ni katastrofa, bi pa zadeva sigurno lahko bila boljša (nekateri to rešujejo z nadgradnjo na Google Camera).

Ker pa sem bil z X-om in zdaj s 7-ko overall kar precej zadovoljen, pogledujem spet po teh telefonih.
Za precej dobro ceno se prodajajo na Giztop (je kdo že tu kaj kupoval - da ni kakšen nateg?):