Predlogi za nov telefon

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Bom še tukaj vprašal. Iščem nov telefon, želje pa so naslednje:
- (hiter) fingerprint spredaj (lahko seveda na zaslonu)
- fizičen gumb (ali kombinacija gumbov) za utišanje, ko imaš telefon v torbici/žepu
- always on display in omogočanje prikaza obvestil, ko je telefon zaklenjen
- čim bolj čist operacijski sistem (čim bližje Googlovemu izvoru), ki ima še dovolj obljubljenih posodobitev
- dovoljšnja avtonomnost baterije, ki omogoča hitro polnjenje
- zaslon vsaj 6,4 cole
- NFC
- hitrost in solidna kamera sta definitivno plusa.

V hranilniku je dobrih 400 evrov.
Še najbližje izbiri je OnePlus Nord 2. OnePlus 5 imam trenutno in izkušnje so zelo dobre. Vseeno pa berem, da ima novi Nord 2 (še) nekaj hroščev (Bluetooth, povezljivost z Android Auto, slaba izkoriščenost senzorja fotoaparata ...).
Alterjevci boste zagotovo predlagali še kaj, kar ustreza zgornjim pogojem.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ni povsem v tvojih specifikacijah (fingerprint ob strani, ampak deluje odlično), pa "čist" OS boš na splošno težko našel, razen če boš morda lahko flashal. Moj predlog je Poco F3 :)
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Vem, da se bo slišalo skoraj bogokletno, pred nekaj leti sigurno ne bi tega napisal. Pa vseeno - Samsung Galaxy A52 (ali noveja 5G različica). Fingerprint pod zaslonom, deluje hitro in dobro, utišanje z enim gumbom deluje, 6,5' AMOLED always-on display, Android One OS, baterija 4500mAh, napolni se zelo hitro, NFC ima, fotografije zelo lepe, tudi deluje zelo hitro. Za povrh pa še IP67, stereo zvočniki, tudi 3,5 mm vtiča za slušalke še niso odstranili. 5G varianta gre sicer čez tvoj budget, brez tega pa je pod 400 evri.
Uporabljam ga cca. pol leta, če ne bi imel gor napisa bi dal roko v ogenj, da to ni Samsung.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Ni povsem v tvojih specifikacijah (fingerprint ob strani, ampak deluje odlično), pa "čist" OS boš na splošno težko našel, razen če boš morda lahko flashal. Moj predlog je Poco F3 :)
Z delcem očesa sem tudi tole gledal. Ampak sodelavec je prej tedni kupil Nokio, ki ima ob strani fingerprint in stalno preklinja. Sam ga imam spredaj in se mi zdi to res daleč najbolj priročno. Se strinjajo tudi sodelavci, ki imajo na različnih koncih. Mogoče sicer stvar navade, ampak gledam sedajle, ko je na mizi pred menoj, ga samo s prstom kliknem - se nikamor ne premakne, nič ga ni treba premikat. Pa v avtu na nosilcu - samo droben dotik spredaj - se nikamor ne premakne, nič ni treba se zajebavat.
Ampak - ali ima F3 kakšno finto, da ga utišaš, če ga imaš v žepu? Torej brez, da bi ga potegnil ven in drajslal po zaslonu?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Vem, da se bo slišalo skoraj bogokletno, pred nekaj leti sigurno ne bi tega napisal. Pa vseeno - Samsung Galaxy A52 (ali noveja 5G različica). Fingerprint pod zaslonom, deluje hitro in dobro, utišanje z enim gumbom deluje, 6,5' AMOLED always-on display, Android One OS, baterija 4500mAh, napolni se zelo hitro, NFC ima, fotografije zelo lepe, tudi deluje zelo hitro. Za povrh pa še IP67, stereo zvočniki, tudi 3,5 mm vtiča za slušalke še niso odstranili. 5G varianta gre sicer čez tvoj budget, brez tega pa je pod 400 evri.
Uporabljam ga cca. pol leta, če ne bi imel gor napisa bi dal roko v ogenj, da to ni Samsung.
Ja, tale Samsung mi je tudi že padel v oči. Ni videti slab, se strinjam.
Da ponovim vprašanje, ki sem ga dal predhodniku:
Ampak - ali ima A52 kakšno finto, da ga utišaš, če ga imaš v žepu? Torej brez, da bi ga potegnil ven in drajslal po zaslonu?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Aha, sedaj sta oba predloga očitno z enakim trikom.
Torej lahko - pri ugasnjenem, zaklenjenem zaslonu - pritisneš na tipko in postavi telefon na MUTE (ali pač obratno)?
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Hja, ne vem. Kogarkoli sem spraševal (mislim, da tudi na Alterju ali Slo-techu), ni nihče nič vedel o tem. Fizično tipko naj bi imela zgolj Apple in OnePlus. Pa kasneje sem videl, da ima Pixel z neko kombinacijo tipk. Pri drugih znamkah pa verjetno odvisno, koliko je odmika od originalnega sistema. Če tvoje mnenje drži, mi je všeč.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Z delcem očesa sem tudi tole gledal. Ampak sodelavec je prej tedni kupil Nokio, ki ima ob strani fingerprint in stalno preklinja. Sam ga imam spredaj in se mi zdi to res daleč najbolj priročno. Se strinjajo tudi sodelavci, ki imajo na različnih koncih. Mogoče sicer stvar navade, ampak gledam sedajle, ko je na mizi pred menoj, ga samo s prstom kliknem - se nikamor ne premakne, nič ga ni treba premikat. Pa v avtu na nosilcu - samo droben dotik spredaj - se nikamor ne premakne, nič ni treba se zajebavat.
Ampak - ali ima F3 kakšno finto, da ga utišaš, če ga imaš v žepu? Torej brez, da bi ga potegnil ven in drajslal po zaslonu?
Mene ne moti, prej sem imel fingerprint zadaj, tisto je bilo malo tečno. Ob strani pa mi je povsem ok. Tudi na nosilcu v avtu. Je pa res, da je vpet bolj visoko.

Utišaš ga lahko s pritiskom na gumba za uravnavanje glasnosti.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Če zvoni, pritisneš gumb, ne zvoni več. Ne vem kaj drugega bi morda želel?
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Če zvoni, pritisneš gumb, ne zvoni več. Ne vem kaj drugega bi morda želel?


Predvidevam, da zeli, tako kot je napisal... ba bi imel fizicni gumb za aktiviranje MUTE oz. SILENT nacina... torej da sploh ne zacne zvoniti... ampak samo vibrira ...

One Plus X ima recimo ob strani takle fizicni preklopnik, ki ga lahko v zepu premaknes, brez da bi telefon vzel iz zepa...
oneplus-x.jpg


Podobno imajo recimo iPhoni

Pasted_Image_03_11_2021__11_53.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Točno to. Jaz sploh ne vem, kako naj živim brez tega :)
To je res uporabno. Prideš nekam, kjer zvonjenje/piskanje ni zaželeno, že kar v žepu pritisneš. Ko greš ven, spet porineš nazaj. Res superca. Kakšno drajslanje po telefonu in menjavanje profilov ...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Meh, tako kot jaz živim/delam, ne bi to nikoli uporabil. Vidim pa uporabnost za kakšen drug način uporabe.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.586
288
83
www.kacnje.eu
Verjemem, smo različni. Še drug primer - zbujam se kmalu in običajno s tipko utišam telefon, še preden ga postavim iz AIRPLANE načina. Da sploh ne zapiska (zaradi obvestil) in zbudi tiste, ki je noč preležala ob meni :)
Pa cel kup je takih primerov. Recimo, da vidim, da se bo začel nek pogovor na Messengerju. Zakaj bi to piskalo po pisarni, če se itak ne bom pogovarjal. Samo gumb potisnem na MUTE in ... uživamo v tišini.
Res, ko se na to navadiš, je zakon.