Posnetek pretepenega objavil na FB

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
Priznam, malo sem zamešal ure.
Takole je bilo;
dejanje se je zgodilo med 2. in-3. uro zjutraj.
Okoli 4. ure zjutraj so policisti na travniku našli hudo pretepeno žrtev.

Samo pač "tehnično" me zanima kako to poteka v takih ekstremnih primerih.
hmmm ja.. samo v tem primeru sta se tipa kr sama povedala, kdo sta. Tako da mislim da iskanje storilcev sploh ni bil ekstremni primer. (Dejanje pa seveda je)
v DELU piše, da se je začelo tak malo iz fore...kdo je močnejši.... s klofutanjem....
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
V tem primeru res ni bil problem potrkat na domača vrata. Samo dogajalo se ni pri nobene doma. In po moje je ekstrmni primer, ker je bilo potrebno sredi noči dobit lokacijo. Če so jo res dobil preko telefona ali so prej našli storilca in je sam povedal (še) ne vemo.

Pač čist iz firbca me zanima kako to v praksi zgleda. Se kake dežurnega zbudi, pogleda od doma ali kako,kako veš kater operater:) In potem spet problem, če je sim kartica predplačniška?

Morda res ne paše v to temo.
 
Nazadnje urejeno:

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.625
419
83
ja... pač zanima te policijski postopek. Sej je OK.
Kolk vem, postopki potekajo tako dolgo, dokler ne pridejo do storilca. Te postopki pa so od tega, da se storilec sam posname in da v živo na FB.......... pa do kakšne mikrosledi na kakšni mikrolokaciji. ki jo najdejo po nekaj dneh.
Mislim, da v danem primeru mobilnega operaterja ponoči ni bilo potrebno buditi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.282
4.794
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:Če nekoga zaštihaš, je še tudi kakšna druga opcija, recimo samoobramba itd...
V tej zgodbi je dokaj čudno, da bi šlo za samoobrambo in neprištevnost.
Storilec je najprej dobil batine, potem se je vrnil domov, dobil še pomočnika, ki ga je odpeljal nazaj in tam zabodel žrtev. V tem času se že malo "ohladiš".
Vsaj tako piše tukaj.. Seveda pa članek redko pove dogajanje do pikice natančno. Srečni smo lahko, če so zadeli sosledje.
Razumel bi, če bi rekli, da je pač samoobramba in prekoračen silobran ter je to pač olajševalna okoliščina. Ampak mislim, da tega niso upoštevali pri vozniku, ki je premlatil roparja tovornjakarjev na enem od počivališč. Ali pa tam do sojenja sploh še ni prišlo
sprasujem se.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
....In po moje je ekstrmni primer, ker je bilo potrebno sredi noči dobit lokacijo. Če so jo res dobil preko telefona ali so prej našli storilca in je sam povedal (še) ne vemo.
Lahko je poklical in sporočil lokacijo tudi kdo od prisotnih, pa je želel ostat anonimen in sedaj skrivajo njegovo identiteto. Mogoče je bilo klicev več...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.365
974
113
Titograd
Slovenski skavti verjetno. Kolega se je v 6 mesecih vojske za 15 kg zredil
bonk.gif


Ta retardinho ima na precej slikah gor majico Fight Club Senovo.... Njihov debiln logo z pitbulom z kao bodečo ovratnico mi deluje kot da je to neko zbirališče podobnih kot on sam
bonk.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.303
2.576
113
v lokalni ostariji
novica, da so neko starejšo gospo močno pretepli je bila pa čisto obrobna. bolj važno "zgražanje" nad posnetkom... in ljudmi ki so to pogledali.

sodišče odloča na podlagi dokazov (naj bi).... zdaj. če so odvetniki tako dobri da uspejo dobit "prave" izvedence sodišče ne more drugače odločiti. tudi jaz bi raje videl da bi bilo kdaj kako drugače ampak... pravica je za tistega ki ima denar.

saj enako je tudi v USA itd pri velikih primerih... ok, niggerje hitro "pospravijo"
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.859
6.474
113
Citat:
Uporabnik Fusion pravi:
@Apollo8 ali imaš morda informacije kako je ali poteka iskanje lokacije v takih primerih?

Imajo ime in priimek, sredi noči koga pokličejo od operaterjev, da pridobijo lokacijo preko triangulacije? Če imajo srečo je že na fb vidna lokacija, am pak recimo, da ni.
Ali pri vseh operaterjih, tudi manjših ala bob, izi... nekdo dežura, ki ima dostop do teh podatkov?

Koliko sem razumel, je bil posnetek prijavlen že med dogajanjem. Policisti pa so rabili par ur, da so našli lokacijo?

Hvala!
Vsega ti ne morem razlagati v detajle, lahko pa ti povem, da ima policija ob izpolnjenih zakonskih pogojih, takojsen dostop do takih podatkov.

Ce pa si mislil kaj drugega pa sem narobe razumel pa poslji ZS
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.282
4.794
113
Zakaj si pa potem komentiral neprištevnost, če s tem primerom nima (še) nobene veze
sprasujem se.gif

Vsi so mislili primer, ki sem ga navedel. Ali nisi imel pojma, kaj komentiraš?
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.399
5.682
113
Citat:
Uporabnik novaa pravi:
Citat:
Uporabnik ynos pravi:
1. Da pretepes nekoga tako brutalno, moras biti psihic
2. Da nekoga tako pretepes i ga potem se maltretiras ko nemocen lezi....
3. Da ga takega pustis lezati in gres mirno domov
4. Da se vse skupaj objavis na FB

Pristeven ali ne...tak clovek ni za med ljudi, pika. Razumem, da se pijan v afektu stepes in potem ukrepas, ko vidis posledice...ali v samoobrambi ipd... tole je za zapret pod kljuc. Tako ali drugace.

se strinjam v celoti.... na davkoplačevalski denar ga umaknit iz civilizacije.... za boljšo prihodnost
Izmenjava v zapor v Južni Ameriki ali kje podobno.


Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Nekaj bo treba naredit, če ne bo počasi kar vsaj, ki je bil malo jezen, neprišteven in potem dobimo "teksas" (vkolikor ni že).

Po razlaganju naših psihičev je namreč tudi stanje, ko se je nekomu "strgalo" ali se je "snel z ketne", že neprištevnost. Potem lahko praktično vsah vaški razgrajač tepe vse povrsti in celo koga pospravi, pa mu nihče ne bo mogel nič.
Ja, prvo 3 dcl viskija in malo koke, potem si ready to go za "misijo".
Neprišteven itak na sodišču.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.021
9.689
113
najbolj ključno vsega tega je zdaj zakaj niso prej skinili posnetek. Neumni mediji, poptv in ostala komerciala še najbolj povdarjajo tole.. Hinavščina, da ji ni para.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.859
6.474
113
Ker ga ne morejo. Kar policija lahko naredi je, da preko mednarodnega policijskega sodelovanja obvestijo ameriske oblasti, uni pa pol FB.

Mislim, ni glih to neka glavna naloga policije pomoje
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Zakaj si pa potem komentiral neprištevnost, če s tem primerom nima (še) nobene veze
sprasujem se.gif

Vsi so mislili primer, ki sem ga navedel. Ali nisi imel pojma, kaj komentiraš?

Še enkrat poglej, o čem sem pisal, na splošno, ne se vžigat na moje poste, sploh če nimaš pojma, o čem sem pisal.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
FB ima robote, ki goloto takoj zasledijo in jo skinejo, da ne bi pohujševali mladino. Nasilje jim pa prinese preveč ogledov in posledično zaslužka od reklam, da bi ga avtomatsko odstranjevali. Ročna odstranitev na zahtevo pa traja tja do 24 ur ali pa še dlje, ker se pri tem ne pretegnejo.