Porušili bodo Tovarno Rog (končno)

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
A si ti čustveno navezan na Ponyja, pa te jebe rušenje ROG-a?
hysterical-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.576
113
Placi kot je Rog in Metelkova so normalni del vsakega večjega mesta. Če podrejo Rog bo nekaj podobnega pač zraslo nekje drugje. Podirat ga je škoda ker je spomenik. Če ne drugemu prvi železobetonski stavbi pri nas. Tako kot je bilo škoda podret sejem v kranju. Danes je tam supernova. Tipično, ne znamo stavbam dat vsebine in zgodbe in raje naselimo trgovine. Bruh. Če kdo to naredi sam od sebe pa hop po njem. Ko se loti se mu smejemo da itak ne bo nič, če pa mu uspe pa mu mečemo pod nos da je itak vse dobil zastonj. Samo da ne štrli iz povprečja.

Če grem nazaj na rog in metelkovo. Motita samo ruralce. Iz seljaka dobiš meščana mogoče v treh generacijah, ne pa ko se seljak priseli na rob mesta. Vozi se s kolesom mimo in ze vse ve kako je tam in da je za podret. Ja. Dejmo vse kar je starejse od 30 let podret ali pobarvat na sladoledne barve, od vsebine (kulture in umetnosti) pa pustimo modrijane čuke in gasilske veselice. Kar štrli od tega pa na goli otok. In seveda, vse kar ne dela plusa zapret.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.936
1.096
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
od nešteto pridemo do recimo 10-20 gradbe3nih jam. zagotovo niso prazne zato ker je zoki grd grd ampak ker ni €€€

In zato, ker se mestni urbanisti vtikajo vvsak k... in postavljajo debilne omejitve, žličkarji zjabejo vsak projet časovno za leto ali dve ipd ...
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
A si ti čustveno navezan na Ponyja, pa te jebe rušenje ROG-a?
hysterical-1.gif

Mora biti pa kar zoprno, ko ugotoviš, da nimaš nobenih pametnih argumentov in ti ostane samo še trapasto posmehovanje, kajne?

Še bolj zoprno pa mora biti, da še vedno nisi dojel, da Rog ne gre v rušenje ampak v obnovo, tako, da mene rušenje nič ne jebe. Očitno pa tebe jebe, da ne bodo rušili. Ali pa ne, saj verjetno še vedno ne razumeš kaj se dogaja in kaj se bo zgodilo.
priden.gif
bogi
 
Nazadnje urejeno:

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Marsikje
wink-1.gif
. Ne resno, pač dokaj redno spremljam vse te Ljubljanske zadeve, gradnje in obnove zato sem nekoliko informiran o teh rečeh za razliko od nekaterih tukaj, ki se imajo za blazno pametne in razgledane in potem na pamet pišejo neke blesarije iz njihovih ne preveč pametnih glav.
Tale članek iz dela, ki si ga ti pripel je žal nekoliko pomanjkljiv, ne vem ali namerno ali zaradi šlamparije. Dejstvo pa je, Rog se bo obnovil, rušenje, ki se omenja v članku je v bistvu začetek obnove in zajema izključno manjše zgradbe in prizidke na dvorišču.

Drugače pa evo dva članka v katerih je malo bolj jasno napisano kakšni so plani

http://www.siol.net/trendi/kul...in-video-414780

http://www.rtvslo.si/kultura/drugo/potrjeno-junija-se-zacne-rusenje-roga/389876
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.729
6.331
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Placi kot je Rog in Metelkova so normalni del vsakega večjega mesta. Če podrejo Rog bo nekaj podobnega pač zraslo nekje drugje. Podirat ga je škoda ker je spomenik. Če ne drugemu prvi železobetonski stavbi pri nas. Tako kot je bilo škoda podret sejem v kranju. Danes je tam supernova. Tipično, ne znamo stavbam dat vsebine in zgodbe in raje naselimo trgovine. Bruh. Če kdo to naredi sam od sebe pa hop po njem. Ko se loti se mu smejemo da itak ne bo nič, če pa mu uspe pa mu mečemo pod nos da je itak vse dobil zastonj. Samo da ne štrli iz povprečja.

Če grem nazaj na rog in metelkovo. Motita samo ruralce. Iz seljaka dobiš meščana mogoče v treh generacijah, ne pa ko se seljak priseli na rob mesta. Vozi se s kolesom mimo in ze vse ve kako je tam in da je za podret. Ja. Dejmo vse kar je starejse od 30 let podret ali pobarvat na sladoledne barve, od vsebine (kulture in umetnosti) pa pustimo modrijane čuke in gasilske veselice. Kar štrli od tega pa na goli otok. In seveda, vse kar ne dela plusa zapret.
No ne tko na hitro posplosevat. Jaz nisem sposoben iz propadajoce stavbe narest centra alternativne umetnosti. Ne dvomim da imamo ljudi ki to znajo. Metelkova kot taka me ne moti razen v aspektu nespostovanja davcne zakonodaje. Vse je brez racuna. Ampak tako je marsikje ne le na metelkovi. Nanjo sem zahajal ko je bila se dalec od danasnje popularnosti, ko je bila se cela v originalu (nic prenovljenih stavb). In imam lepe spomine. No Rog pa je nastal kasneje, ko se je nekaj folka nasilno naselilo tam. In kar naenkrat se je govorilo celo o podjetjih (pazi d.o.o.) ki tam delajo neke vizualne efekte itd... Cak na tujem zemljiscu in objektu. Hkrati poznam druzino pollak, ki objekta ni dobila nazaj ker je kao spomenik, zdej more pa se vso mozno gamad gledat tam. Prav je da imamo metelkovo. Ampak je dovolj ena metelkova. Ne rabmo degradirat centra z n+1 skvoti. Pa ce si se ti v LJ pripeljal z biciklom z vasi se ne pomeni da za vse ostale velja enako.
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
A to spremljaš tako, da se s Ponyjem voziš okoli?
hysterical-1.gif


Zdej vem, zakaj ti je ROG prirasel k srcu. Ata ti je za 10. rojstni dan podaril BMX-a

Jest vas že vidim, kako se 1x na leto dobite pred Rogom in drkate na to prelepo betonsko bajto. Še Plečnik bi prišel, če bi lahko.
hysterical-1.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.569
2.419
113
Tole mi ne gre skupaj... italjani so imeli bianchije in nevem še kake firme, nam so pa en grodelj prodajal za 20kg za bicikle.

Eh ta yugonostalgija....
 
Nazadnje urejeno:

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
A to spremljaš tako, da se s Ponyjem voziš okoli?
hysterical-1.gif


Zdej vem, zakaj ti je ROG prirasel k srcu. Ata ti je za 10. rojstni dan podaril BMX-a

Jest vas že vidim, kako se 1x na leto dobite pred Rogom in drkate na to prelepo betonsko bajto. Še Plečnik bi prišel, če bi lahko.
hysterical-1.gif

WOW! A to je kakor šala na moj račun? Res si presegel samega sebe.
smile-1.gif
Zanimivo kako se nevedni ignorantski debili vedno zatečejo k neumnemu posmehovanju in žaljenju. Kaj bi rad dokazal s tem? Verjemi, nič bolj brihten ne boš izpadel zaradi takega pisanja še manj pa se bodo zaradi tega spremenila dejstva , ki sem jih napisal o Rogu.
Sicer pa ja, res sem, kot otrok imel BMXa, zakaj se zdaj ti iz tega in mojega očeta nočuješ pa lahko ve le tvoj bolni um.
Glede Plečnika pa, morda bi celo res prišel, je namreč arhitektu Alois Kralu, ki je projektiral Rog celo nekaj svetoval okoli tega.
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Tole mi ne gre skupaj... italjani so imeli bianchije in nevem še kake firme, nam so pa en grodelj prodajal za 20kg za bicikle.

Sam tole pa res!
Rog težek kot cement, če si pa kolo oz pedalke mal bolj obrmenil je pa vse pokalo kot piškot :D
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
510
172
43
Ok, tale peticija me je pogrela in prepričala, da napišem svoje izkušnje s tovarno. Pred nekaj leti sem po (ne)srečnem naključju obiskal ''rezidente'' Roga. Kolega iz faksa je kupoval nek glasbeni inštrument in nekdo tam ga je prodajal. Pred tovarno na dvorišču nas je z dretjem ''pozdravil'' totalno zadrogiran tip pobrite glave in s flumastrom narisanimi svastikami po obrazu. Glede na brizgo na mizi poleg njega je lahko šlo za diabetika
smile-1.gif
. Nato smo šli v ''koncertno'' dvorano po tisti inštrument (mislim da neka činela) . Ker vsaj takrat niso imeli elektrike je bilo potrebno z mobitelom svetiti po temnem prostoru, da se ni zahodilo v lužo scanja ali slabše. Ker smo se po hitrem postopku nato pobrali, očitno nisem opazil umetniških ateljejev, delavnic in galerijskih prostorov, ki so našteti v peticiji.

Da razjasnim, ne trdim, da je zgoraj napisano vsakdanje in da je še vedno tako, tam sem bil enkrat cca 5 let nazaj in izkušnja je bila nepozabna.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.255
5.820
113
pač ne razumeš alternativne umetnosti in alternativnih pogledov na tujo lastnino
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
KSZ

Kako je fajn ker znate samo črno belo razmišljat. Ravno tako vsi vpleteni v zgodbo okrog ROGa