Porušili bodo Tovarno Rog (končno)

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Pa še to:

ti k si tok pameten k [cenzura], pejt po Lj se sprehodit, pa mi slikaj vseh teh nešteto nedokončanih projektov, pa zraven za vsakega napiši razlog

a. ker je kriza zjebala gradbince

b. ker je Jankovič [cenzura]


...pizdakarji eni žabarski
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Citat:
Uporabnik Denis pravi:
Je to mogoče prek Sparovega cent. skladišča?

Ne, ne tisti Rog na Letališki, ki verjetno tudi ne obstaja več - se mi zdi, da je bil nazadnje Elan Bikes, al nekaj takega. Pač pa staro tovarno Rog v centru na Petkovškovem nabrežju, kjer je že vrsto let skvot.
Če se ta skvot razhajka bodo okoliški prebivalci najbrž veseli, jim ne bo treba vsako leto barvat fasad, ker odkar je skvot v Rogu, so vse okoliške bajte počečkane, Trubarjeva pa vse do Prešerca.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Verjemi ko/če bo Rog zravnan z zemljo se bo hitro našel kak investitor za tisko lokacijo sploh tako blizu centru. Verjetno spet kakšna "elitna" soseska.
tako kot je leta 2012 na mestu sedanje želežniške postaje bila zgrajena stolpnica na drugi strani ceste pa še ena
hysterical-1.gif
ozrioma kdaj točno je bil planiran tisti projekt kjer so porušili stare želežniške delavnice pa je sedaj samo neko zasilno parkirišče na drugi strani cesta pa prazna jama.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
A dej nehi no. Pejt si pogledat, kako je bajta zgrajena. Ti bi pa valda dal 10X več za obnovo, kokr pa za novo bajto. Pa [cenzura], sej ni to secesija ali pa barok
bonk.gif


Pol kurca vreden betonski zmazek pa res ni treba preuredit v nekaj, kar bo dalo pečat mestu. Razen če ga ti kupiš, pa zamenjaš samo okna in potem prirejaš plesne večere za upokojence, zraven pa odpreš še trgovino za male živali, da bo lahko Pepca še brikete po plesu kupila.

priden.gif
aaah ja

Pol kurca vredni betonski ali pa opečnati zmazki so po svetu cenjeni prostori za ateljeje, muzeje, dvorane, galerije... celo najbolj luksuzna stanovanja.
Kako pa je bajta zgrajena? Lahko poveš kaj več? Edino kar vem jaz je, da naj bi bila to ena prvih zgradb v Ljubljani s skeletno armiranobetonsko konstrukcijo. Po mojem to ne more biti tako grozno slabo.

Sicer pa sploh ne razumem kaj se jezite name? Dejstvo je, da je Rog zaščiten in ga ne bodo rušili in še vedno je aktualna prenova, ko bo, če bo denar. Jaz se samo strinjam s takim planom. In še tretjič, rušili bodo samo prizidke na dvorišču nekdanje tovarne in ne industrijskega objekta, ki je ob Ljubljanici. Lahko to razumete?


Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Pa še to:

ti k si tok pameten k [cenzura], pejt po Lj se sprehodit, pa mi slikaj vseh teh nešteto nedokončanih projektov, pa zraven za vsakega napiši razlog

a. ker je kriza zjebala gradbince

b. ker je Jankovič [cenzura]


...pizdakarji eni žabarski

Priznam, da nisem tako pameten, da bi razumel kaj želiš od mene. Sem dnevno po Ljubljani kjer opazim nedokončane projekte in škrbine. Enkrat sem jih nekaj že naštel v neki drugi temi. Prav tako pa ne razumem zakaj bi jaz moral napisati razloge, da je stanje tako, kot je? Kaj imam jaz s tem?
In edini, ki se tukaj nekaj ******* si ti. Je zmanjkalo tablet? Nimate dežurne 24/7 lekarne tam kjer živiš?
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik skala pravi:
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Verjemi ko/če bo Rog zravnan z zemljo se bo hitro našel kak investitor za tisko lokacijo sploh tako blizu centru. Verjetno spet kakšna "elitna" soseska.
tako kot je leta 2012 na mestu sedanje želežniške postaje bila zgrajena stolpnica na drugi strani ceste pa še ena
hysterical-1.gif
ozrioma kdaj točno je bil planiran tisti projekt kjer so porušili stare želežniške delavnice pa je sedaj samo neko zasilno parkirišče na drugi strani cesta pa prazna jama.

Točno to. Evo ogromen prazen prostor praktično v Centru mesta odlična lokacija pa na sliki je le majhen delček vsega tega zemljišča okoli Ž. postaje. Madona, kar vidi se kako se investitorji grebejo
bonk.gif

Žal to je Ljubljanska realnost in sramota. Res je to najlepše mesto na svetu
bonk.gif


 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Ne pozabi na luknjo zraven bezigrajskih dvorov...kjer naj bi bil elitni hotel...

Pa zraven Soče...je tud nepozidano
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Pejt poslikat teh nešteto nedokončanih projektov, pa pol prid nazaj jokat.

Sej maš cajt, k tok okolico opazuješ
hysterical-1.gif
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Pejt poslikat teh nešteto nedokončanih projektov, pa pol prid nazaj jokat.
Poslikat jih pojdi sam.
Ti pa lahko povemo lokacije, kam lahko greš.
Zadaj za Tobačno je ena velika luknja
Na dolenski nasproti tunela stoji gradbišče že nekaj let
Znameniti bazen zraven celovških dvorov
Ena luknja pri Kolizeju
Luknja pri bavarcu , kjer pa se zdaj nekaj dela
Zapuščena zadeva, imenovana bežigrajski štadion
parkirišče Šumi
parkirišče NUK
Ena goščava za Sočo
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Ker so šle skoraj vse firme u [cenzura], ja.

Ampak un model še vseeno sanja, da bo ROG preuredil v elitno stanovansko enoto, po vzoru Londona.
hysterical-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.725
6.327
113
Sej to ni problema. Ce pride XY in na razpisu od mesta kupi zadevo. Ce se potem odloci da bo obnavljal - ni problema. Magar ce isto stanje pusti. To me ne briga. Dokler se bo pa javni denar razmetavalo mi pa ideje o ateljejih in podobnih zgodbah pac niso povseci.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.395
113
v lokalni ostariji
tudi kultura mora biti. muzeji, galerije...a vendar... če je rog tako zelo pomemben pa naj naredijo "javno zasebno partnerstvo". če ga znajo pri športnih objektih naj ga še pri kulturnih.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
od nešteto pridemo do recimo 10-20 gradbe3nih jam. zagotovo niso prazne zato ker je zoki grd grd ampak ker ni €€€

Ne pozabit še na Čopovo pa objekt nasproti hotela turist, jama na Frankopanski, prazna parcela na Bavarskem dvoru pri Pošti, veliko območje ob parmovi, parcela pri bivši Astri kjer so že pred leti porušili učne delavnice, območje ob Linhartovi in za Gospodarskim razstaviščem, zapuščena parcela med Resljevo in Kotnikovo, ob Ljubljanici je tudi še dovolj prostora za razna "elitna" stanovanja , tako, da ni potrebe po rušenju Roga, naprimer med Zaloško in Ljubljanico je narejen večji projekt, ki čaka na investitorja, območje ob Tivolski c. je tudi predvideno za gradnjo... 10.20?? Bi rekel, da precej več pa še bi lahko našteval, poleg tega gre v nekaterih primerih za velika območja, kjer se lahko zgradi tudi od 5 do 10 objektov, morda celo več. Pa ne pozabit še območje nekdanje Kolynske...
Ampak kje si ti zdaj Zokija spet notri privlekel? Gre se le zato, ker nekateri mislijo, da bi z rušitvijo Roga našlo cel kup investitorjev v tisto parcelo. Če bi to bilo res bi se tudi na vseh omenjenih parcelah že gradilo oziroma bi bilo že zdavnaj vse zgrajeno. Kje je še štadion Bežigrad ter poslovna stolpnica in stanovanja, ali pa dokončanje stanovanj med Šmartinsko in Kavčičevo...


Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Ker so šle skoraj vse firme u [cenzura], ja.

Ampak un model še vseeno sanja, da bo ROG preuredil v elitno stanovansko enoto, po vzoru Londona.
hysterical-1.gif

Res mi ni jasno kakšne probleme imaš? Kaj bi sploh rad? Kaj bi rad dokazal? Jaz sem samo povedal kakšno je stanje in kaj se bo z Rogom zgodilo, sanjate pa vi o nekih investitorjih, ki bi se po rušitvi Roga kar čez noč pojavili s polno denarja.


Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
tudi kultura mora biti. muzeji, galerije...a vendar... če je rog tako zelo pomemben pa naj naredijo "javno zasebno partnerstvo". če ga znajo pri športnih objektih naj ga še pri kulturnih.

Saj to že nekaj let želijo! Iskal se je zasebni investitor, da bi šli v "javno zasebno partnerstvo". MOL naj bi obnovil tovarno Rog, zasebni partner pa bi na območju, ki ga bodo zdaj rušili zgradil stanovanja in poslovne prostore ampak ni zanimanja, ker ni denarja, čeprav tu nekateri brihtoli trdijo, da se investitorji kar tepejo med sabo za elitno lokacijo Rog.
bonk.gif



Zdaj je plan samo rušenje tega kar je na spodnjem delu fotografije, vse te nižje zgradbe in prizidki, to je tudi zemljišče na katerem lahko zasebni investitor, ki baje kar v vrsti čakajo, gradi nekaj "elitnega". Dolga zgradba v ozadju (Rog) ostane in gre v obnovo z denarjem, ki naj bi ga zagotovil MOL.




To je to, zdaj pa lahko spet nadaljujte z vašimi brihtnimi pripombami in se jezite in me žalite samo zato, ker sem samo povedal kaj se dogaja.
bonk.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.395
113
v lokalni ostariji
rog je v lasti mol-a knede? no, kot lastnik se je odločil da bo pospravil nesnago (edino pravilno). ostalo pa je stvar privat investitorjev. vidiš, zdaj se recimo gradi hotel pr kozolcu. pa je bila jama par let prazna.

a misliš realno da je komurkoli v interesu kupiti parcelo, izkopat luknjo potem pa jo pustit prazno? ja, če je v luknji dober pesek
smile-1.gif
))
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.937
2.413
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
rog je v lasti mol-a knede? no, kot lastnik se je odločil da bo pospravil nesnago (edino pravilno). ostalo pa je stvar privat investitorjev.

Em, ja... in kaj jaz že ves čas govorim? A pišem v kitajščini al kaj?


Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:


a misliš realno da je komurkoli v interesu kupiti parcelo, izkopat luknjo potem pa jo pustit prazno? ja, če je v luknji dober pesek
smile-1.gif
))

Pa od kje ti zdaj to? Kje sem kdajkoli napisal kaj takega? Pravim, da ni investitorjev, ker pač ni denarja, ker je šlo domače vse k vragu za tujce smo pa nezanimiv, je pa v Ljubljani še ogromno prostora kjer se lahko gradi karkoli bi že kdo želel tako, da ni prav nobene potrebe po rušenju še tovarne Rog in je prav, da ostane in se obnovi. Upam le, da se bo to res zgodilo.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik INKVIZITOR pravi:
Ker so šle skoraj vse firme u [cenzura], ja.

Ampak un model še vseeno sanja, da bo ROG preuredil v elitno stanovansko enoto, po vzoru Londona.
hysterical-1.gif

Po vzoru "londona" bi lahko cerkve v pub-e spreminjali. Amen!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.915
5.461
113
Sej mata na Bledu lokal Devil...not je k cerkev...pa se ga tam zapijajta...aia se ne bi...eh se mi je zdel da sam mal švrljata čez cerkev k mislta da sta iiiin
tongue-1.gif