Popravilo ATX-a

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Pozdravljeni! Doma imamo ATX-a , 11 let star, zdaj je 6 let miroval, oz. je bil vmes vožen celih 5 km, ker ima manj kot 5000 prevoženih in je sicer še zelo lepo ohranjen in ne bi dobil nič kaj denarja zanj smo se odločili da zadevo popravimo..... na zadnjih 2 vožnjah je mofa kadila ker je bila narejena premočna mešanica

Menjani so bili batni obročki, spucan fergazer kjer je bilo polno usedlin,tudi diza spucana,nekaj tesnil menjanih, očiščen auspuh, moped je slabo vlekel in noro kadil, sem spucal obe siti na dovodu bencina do fergazerja, sedaj gre kot mora, ampak ko sem že mislil da je sedaj vse OK je moped crknil in ga ni bilo mogoče več spraviti v pogon. V bistvu sem bolj pomagal popravljati ker sem malo izven tega in sem že stvari pozabil

Doma je potem spet vžgal,ampak kakor hitro dodaš malo gasa spet crkne. Mislim da je finta v fergazerju, kaj bi še moral pogledati? Sčistiti bencinski tank? Še ga nisem, zgornje sito je bilo popolnoma zabasano in sem ga na zunaj očistil z bencinom ampak ko je moped kasneje spet crknil je bilo sito videti čisto.

Lahko se tema kopira tudi na kaki moped forum ali na motosvet ker tam nisem prijavljen, pa potem da link do teme da spremljam
smile-1.gif


hvala za odgovore
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Filter je bil spucan, je pa mehanik rekel da možno da so magneti tudi krivi, tega ni imel časa pogledati takrat, je že tako vzelo pol dneva da smo ga spravili v stanje v kakšnem je sedaj.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.653
7
38
Ljubljana- okolica
probej tanks spucat.. lahko da je malo zarjavel. potem pa ko se ti nateče bencin pa spet vžge... namesto tanka pritrdi neko plastenko pa notri bencin pa boš vdel...
 

beyond

Pripravnik
14. avg 2007
174
0
16
Brežice
Lahk da ni dober magnet al pa platine niso dobro naštelane al pa so hin. Probi še enkrat forgazer čist razdret pa s kompresorjem spihat.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Danes se še bom spravil na fergazer. Če ni to krivo bom pa dal istemu mojstru da mi magnet poštima ker je rekel da če ne bo dobro šel da je ali luščenje tanka kar se tak vidi na sitih, če ne pa magneti. Tega pa več ne znam porihtati
smile-1.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
magneta nimaš kaj poštimat, ga lahko samo zamenjaš, kvečjemu lahko platine nastaviš
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.323
944
113
Titograd
Aha, nekaj znaqm narediti ampak platine in magnet je pa tudi zame že malo preveč. Fergazer je bil ok,tako da bo verjetno nekaj od tega, pod mrzlim vžigom lepo teče, kakor hitro ga ugasneš ga zaduši in ugasne
 

Mathew

Pripravnik
6. sep 2007
401
0
16
MS
Poglej tudi semeringe na glavni gredi če je moped dolgo stal je guma postala trda in več ne tesni, posledično motor ustvari slab podtlak ter z tem slabo polnjenje karterja z svežo mešanco. Ko bo snel magnet in vžigalno tuljavo naj še menja ta semering. na desni strani je treba sneti pokrov menjalnika in sklopko. Ah kje so tisti časi ko smo na dan imeli po trikrat mašino narazen
cry12bpy.gif
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
najverjetneje je vplinjac, verjetno diza.Pri meni je bila noter taka smet da se je sploh ni dalo ocistit, en cas si se peljal potem pa konec.
 

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
44
www.citroenar.com
Odvij svečko in preveri kakšna je ... suha mokra, bela .. če je preveč bela dobiva premalo goriva in je nekje v uplinjaču zamašeno, ali v dovodu.

Poglej kako meče iskro. Tukaj boš takoj videl, ali je iskre dovolj ali je ni ...

LP