Ponev za jajca

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Vse te nove fancy k se nč ne prime so men za en k*, še najboljši okus jajc/palačink dobiš iz emajliranih posod, pa paše na usak štedilnik. Kupš eno od Emo in to je to, ne boš sfalil
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Vse te nove fancy k se nč ne prime so men za en k*, še najboljši okus jajc/palačink dobiš iz emajliranih posod, pa paše na usak štedilnik. Kupš eno od Emo in to je to, ne boš sfalil
Mende. Emajl je bil takrat fensi, k je bla moja mati mlada.
Edino pravo je natur železo. Pločevina ali lito. Jest mam Debuyer, zakon. Vso ostalo teflonsko sranje je pa čist vseen kaj vzameš. Za smrkavce in skwo sem vzel tefal. Pa starejši tud raj Debuyerko vzame.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fadil

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.346
113
Mende. Emajl je bil takrat fensi, k je bla moja mati mlada.
Edino pravo je natur železo. Pločevina ali lito. Jest mam Debuyer, zakon. Vso ostalo teflonsko sranje je pa čist vseen kaj vzameš. Za smrkavce in skwo sem vzel tefal. Pa starejši tud raj Debuyerko vzame.

In se ti prijema na železo? Razen če jajca plavajo v olju
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ne vem če ima EMO ponve?

Evo, ta, ki je o njej pisal Zebdi :
kalbo pa pravi De Buyer:

Ker me je prav zanimalo, kaj pravi moja mama (res dobro kuha, ne pravim samo jaz...), sem jo vprašal, v kateri ponvi peče jajca... Rekla je, da na tisti "prastari" (še iz časov Juge) Tefalovi ponvi za palačinke... Ki je črna, zguljena, prime pa se nič...

Tako da, po želji...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.346
113
Sem šel na spletno stran De Buyer in ponev 24cm stane 38€.
V navodilih pa piše, da jo je dobro po vsaki uporabi malo namastiti. To mi je dodatno pacanje, verjamem pa, da je ponev super, posebej če imaš plin.
Sam uporabljam steklokeramično ploščo, ki jo bom moral v kratkem zamenjati za drugo. Bom odprl drugo temo.

Glede emajlirane ponve od EMA, me pa zanima,če ni ta emajl strupen, če se slučajno odkruši in ga lepo poješ? Če se prav spomnim, se mi zdi, da je bilo pred leti o tem precej govora, da to ni ravno zdravo.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ah, saj dandanes je vse strup...:
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.346
113
Sem pravkar klical v EMO in povprašal glede te ponve, Prodajalka mi je povedala da jo sama uporablja in da peče jajca na svinjski masti in da se ne prime, na olju pa. Mislim da je široka spodaj samo 20cm.
Mogoče jo pa za hec naročim, saj je poceni pa drugačna. Če ne bo OK pa kupim še eno...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.346
113
Jaz jajc nikoli ne pečem na olju ali maslu... Vedno svinjska mast ali ocvirkova mast... Prime se nič. Nikjer, ne glede na ponev...

Tudi jaz občasno na ocvirkih in svinjski masti, ampak kadar pa delam ham&eggs pa obvezno olivno olje.
V Španiji to delajo izključno na olivnem olju in je bomba.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Tudi jaz občasno na ocvirkih in svinjski masti, ampak kadar pa delam ham&eggs pa obvezno olivno olje.
V Španiji to delajo izključno na olivnem olju in je bomba.

Ah, saj to je stvar okusa...
Moja nona v Izoli je popenla, ko ji je moja mama (Štajerka) rekla, naj da v solato bučno olje...
Velja za vso hrano... vedno zagovarjam, da ješ tako, kot ti paše... Al se pa kislo nasmehneš in pohvališ (če je nujno)...
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.346
113
Ah, saj to je stvar okusa...
Moja nona v Izoli je popenla, ko ji je moja mama (Štajerka) rekla, naj da v solato bučno olje...
Velja za vso hrano... vedno zagovarjam, da ješ tako, kot ti paše... Al se pa kislo nasmehneš in pohvališ (če je nujno)...

Pošteno
Osebno pa mi je bučno olje v solati :zmaga:
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
Glede emajlirane ponve od EMA, me pa zanima,če ni ta emajl strupen, če se slučajno odkruši in ga lepo poješ? Če se prav spomnim, se mi zdi, da je bilo pred leti o tem precej govora, da to ni ravno zdravo.

kr tko se emajl nau odkrušu, sam če ti bo padu po tleh, tist ti bo pa itak že odletel po stanvajni tko da ni bojazni. Kar pa je minus je pa to, da če res ni lepo zalit povsod, zna začet rustat če ga boš u pomivalca devu....
 

Podobne teme