V oboje imajo vstop, s to razliko da na univerzo ne smejo z orozjem. Razen ce jih tja povabijo oz zaprosijo za pomoc (npr nekdo klice da je fakulteti nekdo ki strelja) itd… kar se cerkva tice pa policija skusa da ne bi motila bogosluzij. Npr tudi na volisce policija ne sme razen ce jo tja izrecno povabijo oz poklicejo iz volilne komisije.Urbana legenda je, da policaji nimajo (službenega) vstopa na univerzo in v cerkve. Imaš celo v več filmih, da se kdo v cerkvi skriva, pa ga ne smejo prijet.
A je to kaj povezano z odhodom ministrice, ker njen kader za vodjo policije ni hotel menjati načelnika policije prav v Novi Gorici in bi ta prišel višje?
V bistvu je pravilen postopek tak da najprej predložiš lastniku papirje in pravni poduk.
Ne pa odlop iz infrastrukture pa dve marici policistov.
Ne vem no, po ustavi in zakonih je še vedno zasebna lastnina nedotakljiva, dokler za drugačno ravnanje ni predstavljene pravne podlage z možnostjo pritožbe.
Po javno dostopnih podatkih država teh papirjev dejansko za točno te omenjene parcele nima (zabeležene služnosti v javno korist), sicer obstaja možnost, da še niso zavedeni v dostopne podatke - če je temu tako pa to pomeni samo, da je zadeva zelo sveža in torej časovno ne vzdrži, da so pravnomočni brez možnosti pritožbe.
Vsi sedaj vpijejo o vodovarstvenem območju. Tega pa, da od 4000 greznic, ki jih bodo priključili na kanalizacijo, sedaj nobena ne pušča in spušča svoj drek v podtalnico, mi pa nihče ne bo govoril in to tudi nikogar ne zanima.
Video kaže, da je čisto ok šel z njimi. A obstaja kakšen video, kako je prišel na tla?
Naslednjič bom zgazil policista, ko me bo ustavljal, ker se bom ustrašil loparja in spustil volan in bremzo, ker me bo strah, da mi bo glavo razbil. Jebiga. Kaj se je pa nastavljal. Očitno imate v vrstah bedake.
Eh, brez veze.
Vsi sedaj vpijejo o vodovarstvenem območju. Tega pa, da od 4000 greznic, ki jih bodo priključili na kanalizacijo, sedaj nobena ne pušča in spušča svoj drek v podtalnico, mi pa nihče ne bo govoril in to tudi nikogar ne zanima.
Glede na to, da voda iz tistega območja ni nikoli imela vonja po fekalijah in ni bilo izdano nobeno opozorilo o prekuhavanju vode, bi rekel da teh 4000 greznic kar dobro dihta.
Na posnetku se vidi, da policisti imajo kamere - upam, da prižgane. Bodo imenovali komisijo, katera bo ocenila sorazmernost ukrepanja.
Do takrat pa lahko filozofiramo v nedogled, kaj je in kaj ni bilo.
Urbana legenda sem napisal.V oboje imajo vstop, s to razliko da na univerzo ne smejo z orozjem. Razen ce jih tja povabijo oz zaprosijo za pomoc (npr nekdo klice da je fakulteti nekdo ki strelja) itd… kar se cerkva tice pa policija skusa da ne bi motila bogosluzij. Npr tudi na volisce policija ne sme razen ce jo tja izrecno povabijo oz poklicejo iz volilne komisije.
hehe... močno dvomim, da vse te greznice, zgrajene pred 50 letni še vedno 100% dihtajo.
je pa to "pljunek v morje", zato nikoli ni kakšne večje panike zaradi onesnaženosti.
me zanima, če jih vodovarstveno območje skrbi tudi, ko se travnike na veliko zaliva z gnojnico.
Na posnetku se vidi, da policisti imajo kamere - upam, da prižgane. Bodo imenovali komisijo, katera bo ocenila sorazmernost ukrepanja.
Če travnik razmeroma solidno pognojiš (zaliješ) ta gnojevka pride tam ene 2 cm pod površje, kjer jo takoj pričnejo porabljati korenine rastlin, amonijski dušik pa se tudi veže na minerale glin v zemlji. Idealno bi bilo, da bi gor padlo še ene 10 litrov dežja ampak kje točno bo padalo niti šlogarce ne vedo, sploh poleti. Tudi če zadevo zaliješ s 50 litri dežja/M2 še ni pretirano kritično.
Ne rabiš primerjati neprimerljivih stvari.
Podzemna voda v prodih in peskih je vir naše najbolj kakovostne pitne vode, zaradi prepustnosti apnenčastih kamnin pa je z njo bogat tudi kraški svet. Vsako čezmerno gnojenje polj in travnikov povzroča njeno onesnaženje in ima velik vpliv na zdravje ljudi.
ONESNAŽEVANJE
KMETIJSTVO TER ONESNAŽEVANJE TAL IN PODTALNICE
Kmetje zaradi zaščite rastlin uporabljajo razna škropiva zaradi želje po boljšem pridelku pa tudi naravna in umetna gnojila. Te snovi se ob močnem deževju sperejo globje v tla in lahko pronicajo vse do podtalnice. Če so obdelovalne površine v bližini črpališč pitne vode, lahko pride do onesnaženja pitne vode. V takih primerih je treba vodo prekuhati ali uporabljati ustekleničeno vodo ter počakati, da se vrednosti škodljivih snovi v pitni vodi zmanjšajo pod najvišjo dovoljeno vrednost.
Pri gnojenju s hlevskim gnojem in gnojevko poleg vnosa okolju nevarnih nitritov lahko pride tudi do širjenja nevarnih bakterij in virusov.
Ko to malo bolj od daleč opazujem se mi vseeno utrne eno vprašanje... Zakaj ne zgradijo čistilne naprave, namesto, da to kanalizacijo vlečejo kilometre daleč? Če ima vsaka mala občina svojo čistilno napravo, zakaj je tam ni?sej nič ne rečem. seveda je gnojenje potrebno.
tako kot tudi kanalizacija.
Ko to malo bolj od daleč opazujem se mi vseeno utrne eno vprašanje... Zakaj ne zgradijo čistilne naprave, namesto, da to kanalizacijo vlečejo kilometre daleč? Če ima vsaka mala občina svojo čistilno napravo, zakaj je tam ni?