Pohodni čevlji

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.560
170
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ko smo ravno tu - kolikor imam oboje Salewa rad, pa za tiste dni, ko delam smučarijo, niso najboljša izbira, saj niso najtoplejši. pred časom sem imel neke Salomon zimske, ki so tudi, če sem stal nekje uro ali dve na snegu, bili topli in me v noge ni zeblo. obstaja kak konkreten gojzar, pa da ni ravno 300€, ki bi bil topel, pa vseeno dober in stabilen. kolikor so bili ti Salomon topli, so bili ko čigumi, sploh, če sem jih imel z derezami. recimo Rapace, ko dam dereze gor, grem res brez kakršnega koli problema ... edino mrzli so.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
  • Všeč mi je
Reactions: Romzi

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
DizzyReed Števila noge? Se mi doma kotajo (bemti - kje pa so??) eni pravi zimski škornji (ni pravi pohodni gojzar, a za po/ob smučišču gor dovolj OK in res topel), ki ti jih dam za male pare - številka 42 (meni preveliki).
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.560
170
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
DizzyReed Števila noge? Se mi doma kotajo (bemti - kje pa so??) eni pravi zimski škornji (ni pravi pohodni gojzar, a za po/ob smučišču gor dovolj OK in res topel), ki ti jih dam za male pare - številka 42 (meni preveliki).

43 ... ampak za na fis smucisca morajo bit taki, da gredo dereze gor ... zna bit res poledenelo in brez derez cisto samomorilsko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

masevc

Guru
2. sep 2007
3.429
858
113
ko smo ravno tu - kolikor imam oboje Salewa rad, pa za tiste dni, ko delam smučarijo, niso najboljša izbira, saj niso najtoplejši. pred časom sem imel neke Salomon zimske, ki so tudi, če sem stal nekje uro ali dve na snegu, bili topli in me v noge ni zeblo. obstaja kak konkreten gojzar, pa da ni ravno 300€, ki bi bil topel, pa vseeno dober in stabilen. kolikor so bili ti Salomon topli, so bili ko čigumi, sploh, če sem jih imel z derezami. recimo Rapace, ko dam dereze gor, grem res brez kakršnega koli problema ... edino mrzli so.
Enkrat je mene prezeblo, sem bil par ur na snegu. Brez gibanja.
Sem nabavil potem grelce, vložki za v cevelj, na baterijo. Od takrat ni problema za eskima.

Kupil nekje na amazonu verjetno.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.390
959
113
Obišči stran

guardy

Guru
3. avg 2007
8.390
959
113
Obišči stran
Spet odpiram temo... Iščem neke "gojzarje" za vse razmere, tudi če bi se mogoče enkrat odločil iti recimo na "triglav". Karkoli probam od "orenk" gojzarjev, vse je trdo ko kamen... Nekako sam z gležnji nimam problemov, prej bo odletel kolen...

Gledam se Salomon Quest 4, vendar se ga nikjer ne dobi. Iz UK bi lahko dobil Quest Element. Je to OK za all-terain uporabo, večinoma po utrjenih poteh, gozdu, blatu? Pa če bi se odločil skočiti kdaj na kak bolj skalnat teren, bo to dovolj?

Od težkokategornikov sem probaval Salewa, Montura in Planika, Apline še nisem imel priložnost. Jalovec mi je po testiranju OK na nogi, razen pač da je težek. Glede na to, da bo uporava večinoma v srednjegorju brez derez, je to verjetno overkil.

Ima kdo kake predloge? Pogoj je Gora-Tex.