Pohodni čevlji

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
Kaj pa kaj v Decatlonu? Mi smo zdaj za hčere nabavili ene Quecha, ki za teh 70 eur sploh niso slabi. Pa še precej lahki so, res pa da so srednje visok model.
Čeprav jaz še zmeraj prisegam na Lowo Renegade in šparam denar za nakup novih.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Vv, majski test ZPS...


cevlji-2.png


cevlji3.png
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Kdo ve kje se da probati razlicne modele Planika gojzarjev? Foresterja imajo v Intersportu... Rad pa bi poizkusil se Planika Mangart - cifra 47... Sem bil danes kar pozitivno presenecen nad Planikinim cevljem (Forester)... Edino podplat mi deluje nekam "mehko" - me skrbi da ga bom zlizal v eni sezoni... Po 15 letih Alipne se zna zgoditi da bom menjal znamko... :)
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Intersport ma Jalovec, Forester pa Komna... Jest pa iscem se Mangart pa mogoc Brana...

Jalovec je bil meni tud med favoriti ampak mi nekak ne pase na nogo...
 

Krokar

Pripravnik
27. jan 2019
80
82
18
Jaz že nekaj sezon prisegam na Salomon X-ultra. Zelo stabilen in lahek čevelj, ki ima odličen Contagrip podplat, z zelo agresivnim profilom. Drži v vseh pogojih, tako po snegu in ledu, kot tudi po mokrem terenu. Tudi jaz imam precej hud platfus in je to eden izmed redkih čevljev v katerem se noga dobro počuti. V službi smo pred časom dobili neke Planikine gojzarje z Vibram podplatom, ki so poden od podna. Ko je človek enkrat navajen, da čevelj zagrabi praktično kjerkoli, se malo razvadi in ker mi je v Planikinih parkrat že konkretno zdrsnilo, sem raje nehal izzivat usodo...

Se pa zna zgoditi, da bom naslednjo sezono preizkusil drug model.Tale Salomon Outline, ki je zmagal na testu, mi deluje zelo mikavno. Jih moram probat, da vidim kaj pravijo moja stopala... :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
tile čevlji so zmeraj bolj zanič (in ostala športna roba)

tipično:
podplat se odlepi (ni možno prilepiti nazaj, ker pena ne drži - razpada), sploh so problematični modeli, kjer je podplat iz več delov
trganje ob upogibih
vedno nižji petni del (ne objame dovolj pete)
razpadanje po šivih (čevlji so iz zmeraj več delov)

bolj za kazat, kot uporabljat
pač moderni instagram-športniki :(
 
  • Všeč mi je
Reactions: LeQuack

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Meni so vrhunski...Notri imaš še neko spominsko peno in res pašejo na nogo, pa precej lažji so kot marsikateri ''planinski / pohodniški'' čevelj kaj šele gorniški... Podplat je trši, vendar ne toliko trši kot pri ''pravih gorniških'' čevljih... Malo imam dilemo zgolj zaradi podplata, ki je Michelinov... Nimam izkušenj z njim...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Ne vem če je enak, ampak Michelin podplat imam na trail supergah (https://agp.si/mizuno-wave-hayate-5.html) in v primerjavi v vibramom na alpininih gojzarjih prime vrhunsko. Sem bil malo skeptičen ker sem bral komentarje, da je v mokrem in blatnem za en drek, ampak v praksi se je izkazalo ravno obratno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: girisan

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
po res res dolgem izbiranju in sprobavanju na koncu vzel Salewa Rapace GTX. na koncu sem zaradi svojih problemov enostavno moral razširiti problem in iti tudi v višje range, tako sem se na koncu odločal za La Sportiva Trango Leather, La Sportiva Trango Tech, Salomon Quest 4D in kot rečeno, Salewa Rapace GTX.

pri prvih je bil problem, da so bile tiste, ki so bile velikostno primerne, v predelu pete precej "mlahave", peta je posledično drsela gor in dol, pri pol številke manjših je bila peta ok, vendar sem spredaj z malo truda takoj imel prste v steni čevlja.

Trango Tech je na trenutke bil zelo ok, na trenutke pa sem čutil ščipanje v predelu, kjer sem imel poškodovan gleženj in me je to malo strašilo, čeprav bi se lahko skozi nekaj pohodov zadeva vnesla, ni pa nujno.

Quest 4D, kot že večkrat omenjeno v tej temi, me je skrbel podplat, čeprav so na nogi bili zelo solidni, morda zaradi platfusa v predelu osrednjega dela stopala malce preozki, a nič problematičnega.

iz obupa sem takrat potem še dal na nogo Salewa Rapace, takoj je bil prisoten občutek, da je to to. res, da so trši, a vseeno zelo udobni. večkrat sem jih preizkusil, z več različnimi nogavicami, z vsemi ni bilo problemov s ščipanjem, zato sem se odločil na koncu za te. glede na to, da sem bil ob pravem mestu na pravem času in sem jih dobil za enak denar, kot bi dobil Salomon Quest 4D, je bila odločitev na dlani.

sedaj sem bil na dveh pohodih - 1x Šmarna Gora za test in en daljši, cca. 13km pohod na Kucelj čez Malo Goro, kjer se mi je naredil manjši žulj na levi peti (trenutni problem je, da moram čevlje večkrat zavezati oz. zategniti, kot bi se med hojo še ulegal in se še malo mehča, plus, da se mi noga zna precej spotiti, kar bi tudi lahko bil vzrok žulja), a začuda ni oviral pri hoji oz. sem ga čutil le ob vzpenjanju. oprijem okoli glenžnja je izredno dober, prvič, odkar hodim v hribe zaupam v stablinost gležnja. podplat nudi zelo dober oprijem, predvsem pa "zaživijo" oz. se izkažejo ob skalnatih podlagah, kjer je občutek, kot bi hodil po ravnem, vseeno pa imaš občutek, kaj se pod podplatom dogaja. kot rečeno, se mi noga v čevlju precej spoti na začetku, potem vmes pa kot bi odprl ventilacijo in čevelj ni več tako vroč, je pa nogavica žal že precej vlažna. lahko tudi, da nogavica ni primerna, zato razmišljam, da bi kupil še Salewa nogavice (verjetno Salewa+Salewa da dobro kombinacijo).

trenutno mnenje je, da so čevlji, kljub žulju, svetlobna leta pred temi, ki sem jih imel sedaj, vsaj kar se tiče daljših tur (kljub žulju in kljub dejstvu, da sem bil že s starimi vseeno precej zadovoljen).

v soboto planirava še en daljši pohod, nisva se še odločila kam (Vogel ali Kamniško sedlo), vkolikor bo seveda tudi vreme, vsekakor še poročam.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
ah ja, če bi imeli kake večje številke....na srečo sem lahko stauhal keen-a targheeja mid in low modela iz anglije. oddelek za čolne pač nima vsaka trgovina....pri nas :)
 

alessio

Pripravnik
4. okt 2008
99
12
8
Jaz pa sem zelo zadovoljen z Meindl pohodnimi čevlji. Vsaj meni zelo lepo se prilagajajo nogi.
Nosil sem tudi že Planiko model Brana. So tudi dobri čevlji, ampak meni so preozki.
Prej sem nosil Alpinine modele. Ko pa sem prvič obul Meindl ne grem več na Alpino.
Prodajalec je rekel da ima moj čevelj gel, ko ga ubujemo se po cca 5 munutah oblikuje po stopalu.

Imam pa ta model.
https://meindl.de/product/vakuum-sport-ii-gtx-en/?lang=en

Žena pa ima ta model
https://meindl.de/product/borneo-lady-2-mfs-en/?lang=en

Meindl pa izdelujejo v Planikini tovarni v Turnišču. Večina gre na Nemški trg