Pohodni čevlji

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.900
5.458
113
No po 3h mesecih uporabe novih Planika Mangart AVS lahko rečem da so 10let stari Mangart (brez AVS) bolj udobni....v njih so me redko bolele noge....v novih imam vcasih občutek kot da sem imel na, sebi 8ur pancerje :(

Lahko da je non AVS verzija boljša.... Lahko da so bili stari boljši per se....

Pri novih je usnje na pregibu pri prstih enako zgubano po 3h mesecih kot pri 10+ starih....
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
No po 3h mesecih uporabe novih Planika Mangart AVS lahko rečem da so 10let stari Mangart (brez AVS) bolj udobni....v njih so me redko bolele noge....v novih imam vcasih občutek kot da sem imel na, sebi 8ur pancerje :(

Lahko da je non AVS verzija boljša.... Lahko da so bili stari boljši per se....

Pri novih je usnje na pregibu pri prstih enako zgubano po 3h mesecih kot pri 10+ starih....

Zato sem se sam odločil za Salomonke... Že po trgovini mi je bilo, kot da sem v pancarju... Verjamem pa, da so vseeno dobre.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.770
2.651
113
Ne poznam, kot sem pa gledal je ta Stealth za plezalke?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Za sredogorje imam neke Adidas Terrex, polvisok, podplat Continental, imajo Goretex, prehodil sem celotno planino Košuta iz Podljubelja in nazaj, se vračal čez Kačji Rob, mislim da preko 25km... v nulo. Predtem sem imel nekaj od Alpine z Vibram podplatom, saj podplat je bil ok, lepo držal na skalah, ampak predolge vezalke ter malo preširok zadaj v gležnju. Veliko boljši je Adidasov.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Skrajšam ja, da se mi potem cufajo dalje. Okoli gležnja oviti me moti da špana po tetivi, sem poskusil. Sicer se je po 2 letih pojavil nov problem z njimi... še trde so postale, ni pomagalo pranje vezalk... in se pogosteje odvezujejo.

Vsaj poceni je Alpina. Ampak kolikor je cenejša, je tudi slabša.
 

godfather

Fizikalc
8. nov 2007
491
63
28
širne planjave Dolenjske
Skrajšam ja, da se mi potem cufajo dalje. Okoli gležnja oviti me moti da špana po tetivi, sem poskusil. Sicer se je po 2 letih pojavil nov problem z njimi... še trde so postale, ni pomagalo pranje vezalk... in se pogosteje odvezujejo.

Vsaj poceni je Alpina. Ampak kolikor je cenejša, je tudi slabša.
Nič se ne cufajo, enostavno jih z fajrcajgom zažgeš, pa se ne cufajo dalje.

Ok, tebi Alpina ne odgovarja, od vezalk, do širine itd...ampak vseeno to ne pomeni da so Alpina zanič - ne zagovarjam Alpine ampak zaradi nepomembnih zadevc pa res ni potrebe po šinfanju.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.802
4.303
113
Baje da Stealth guma. Ampak nikoli imel. Osebno naj grip do sedaj imel na Icebug športnih copatih.
Najboljši gojzarji (lahki) so mi bili od Five Ten Camp 4 in ta njihov podplat Stealth, ki je držal povsod, tudi na vlažni skali,
udoben čevelj, ampak je imel eno težavo, začeli so dobesedno razpadati... sem dobil dobropis zanjev Kibubi...

Potem ko jih je kupil Adidas so ukinili ta čevelj, podplat pa je bil na voljo na nekaterih Adidas gojzar-copatih, ki nikakor niso
bili tako dobri in tudi sestavo gume so nekaj spremenili, saj ni držala tako dobro kot na 5TEN čevljih...
Adidaske se potem prodal rabljene, ker mi noga nikakor ni dobro pasala v ta čevelj... še vedno iščem eno zamenjavo za Camp4
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Tudi to z faracajgom ima omejen rok trajanja. Drži en čas, potem pa nekje poči in smo tam.

Pa ok, recimo da vezalke niso tak pomembna zadeva (če odmisliš da se ti odvežejo ravno takrat, ko bi se najmanj smele), preširoko kopito pa ni več mala stvar. Poskusil še en njihov novejši model, Breeze, izgleda kot trail copat, ravnotako zadaj malo preširok.

Ne pravim da so krš, koliko plačaš, toliko tudi dobiš. Pač, malo manj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: godfather

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.577
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Najboljši gojzarji (lahki) so mi bili od Five Ten Camp 4 in ta njihov podplat Stealth, ki je držal povsod, tudi na vlažni skali,
udoben čevelj, ampak je imel eno težavo, začeli so dobesedno razpadati... sem dobil dobropis zanjev Kibubi...

Potem ko jih je kupil Adidas so ukinili ta čevelj, podplat pa je bil na voljo na nekaterih Adidas gojzar-copatih, ki nikakor niso
bili tako dobri in tudi sestavo gume so nekaj spremenili, saj ni držala tako dobro kot na 5TEN čevljih...
Adidaske se potem prodal rabljene, ker mi noga nikakor ni dobro pasala v ta čevelj... še vedno iščem eno zamenjavo za Camp4
Salewa Pomoca. večkrat kombiniram Salewa Vibram in Salewa Pomoca, pa moram reči, da ne opazim razlike v oprijemu.

kar se tiče pa Stealth podplatov - imam za kolo dvoje - ene so še original Five Ten Impact, druge Five Ten Impact z oznako Adidas ... se opazi razlika v oprijemu gume, jaz sicer nimam problemov, mi vseeno dobro drži, so pa kolegi, ki so zaradi te razlike kar v škripcih.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
Nadaljujem temo...

Stari Garmontovi treking čevlji se poslavljajo in treba se bo odločiti za nov pohodno/gorniški čevelj. Ima kdo izkušnje s SALEWA MS CROW GTX. Malo me "privlači" trenutna akcijska cena, nimam pa Hervisa v bližini, da bi si jih ogledal. Verjetno bo velik preskok v udobnosti nošenja od treking čevlja na takle "gorniški" čevelj?!

Uberemo pa letno kakšno Peco, Raduho, Uršlja gora je itak 2x letno in še kakšne pohodne ture 2-4 ure v eno smer, npr. Planina Blato - Koča pri Triglavskih jezerih, Krnsko jezero... Letos pa je pri mladini padla želja po Triglavu?!

Od Alpine gledam še model Nepal, pri Planiki pa model Jalovec.

Ima kdo kakšne izkušnje z omenjenimi modeli oz. s primerljivimi?

TNX :cool:

 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Nadaljujem temo...

Stari Garmontovi treking čevlji se poslavljajo in treba se bo odločiti za nov pohodno/gorniški čevelj. Ima kdo izkušnje s SALEWA MS CROW GTX. Malo me "privlači" trenutna akcijska cena, nimam pa Hervisa v bližini, da bi si jih ogledal. Verjetno bo velik preskok v udobnosti nošenja od treking čevlja na takle "gorniški" čevelj?!

Uberemo pa letno kakšno Peco, Raduho, Uršlja gora je itak 2x letno in še kakšne pohodne ture 2-4 ure v eno smer, npr. Planina Blato - Koča pri Triglavskih jezerih, Krnsko jezero... Letos pa je pri mladini padla želja po Triglavu?!

Od Alpine gledam še model Nepal, pri Planiki pa model Jalovec.

Ima kdo kakšne izkušnje z omenjenimi modeli oz. s primerljivimi?

TNX :cool:

Lahko da te to užali, amak jaz vse to obletam z Lasportiva Akyra nizkimi čevlji (tudi Triglav ja).... V snegu imam Alpina Nepal, ampak sem potreboval nekaj sezon, da so se uhodili in mi ne gredo na živce. Pa nekaj se trudim s Salewa nizkimi MTN Trainer GTX2, ampak to je mučilno orodje proti akyri... Sem jih ta vikend spet dal na noge, ker je padlo malce snega in je to obup... Saj bodo počasi, ampak...

Jernej
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
NIč nisem užaljen, vsaka izkušnja je dobra. :zmaga: Moja "težava" je v kolenih in gležnjih. Ker zaradi težav z levim kolenom obremenjujem desno nogo in posledično tudi gležnje. Včasih mi hoče v skalah klecnit koleno in zraven zvrnit gležen... Februarja pa sem korektno zvil gležen in je še danes okrogla noga. :jok:
Delamo pa tudi razne zimske ture zato gledam izključno visok čevelj...

Omenjeni čevlji predvidevam, da so zelo togi in ne vem kako se to obnaša na nogi in terenu.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Ce imas tezave z gleznji potem nizek cevelj ni zate pri gorskih pohodih, vsaj ne dojler ne bos res dobro okrepil vezi. Sam se po zlomu gleznja leta uporabljal samo visoke cevlje v hribih/gorah, pa pravijo da je zvin vecja jeb.a kot zlom.... v glavnem jaz sem pristal na Lowe in ne bi tega cevlja zamenjal nikoli. Renegade model sem uporabljal 10 let (zadnja leta bolj po Pohorju) pa je kar se udobja tice top cevelj. Okrog gleznja je ravno prav prijel in bil hkrati dovolj mehek.