Podnajemnica zahebava najemodajalca...

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Policajska kultura in vsakodnevni žargon: butec... Bravo Slovenija. Kakršna policija, takšna država, vlada...

In obratno...
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
In najde polne kondome. Ter dildote, ki so jih "akterji" pozabili pospraviti. Baričevič style...
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.314
1.068
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Dej butec dovolj je bilo no. Resno, verjemi, da kar nekaj ljudi v tej temi ve kaj govori. In da ima tudi se kdo drug v tej temi kako stanovanje ki ga oddaja. Ne bos verjel, nekateri jih imajo celo vec. Nekateri so celo ze tozili najemojemalce na sodiscu in tozbe dobili. Ampak vsem je skupno, da so se drzali pogodb. In lej, ce zelis imeti v zadnjem mesecu oddajanja oglede, potem to zapisi v pogodbo. Kdor se s tem ne bo strinjal je pac ne bo podpisal. Ce pa tega v trenutni pogodbi ni, potem pa ogledov pac ne bo. Sej ni neka silna matematika to.

Ampak obnasas se kot nek veliki dasa, hkrati pa si ti sam prisel po nasvet na forum. In ker si dobil vecino odgovorov, ki ne potrjujejo tvojega mnenja se sedaj zelis prepirati z nami. Ves, noben ti ni nic faus. Ti si najemi pravnika, ki ti bo sestavil pogodbo in ko bos dobil najemnika, ki jo je pripravljen podpisat bo spet vse lepo in prav. Sam nehaj nam po forumu srat po glavi, ker kot si videl ti vecina rada da nasvet, tvojega govna pa pac ne bomo jedli.

Aja pa preden spet kako primerjavo s hotelom naredis: Ti dajes v najem lastnino (stanovanje), hotelirji pa opravljajo storitev oziroma dejavnost. Tud to razliko je dobro poznat preden celemu forumu pametujes. No zdej pa hitro k pravniku da bosta uspeno zaj.ebala vse bodoce parazite, ki bodo pri tebi v najemu. DEJMO JIH!!!!!!!!

zmaga.gif
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.780
265
83
Največja slovenska vas
Ksz

Sem bil ze v obeh vlogaj,najemodajalca in najemojemalca. Meni se zdi,da je potrebno pred vselitvijo se dogovoriti stvari, katere se zdijo komu samoumevne,da potem ne pride do nesporazumov. Kot najemodajalec sem imel dogovorjeno,da ob mesecu,ko se pobira najemnina se pride,pogovori,ce vse stima in popravi kar ne (kotlicek,stroj...). Ko so najemiki prosili za stol,mizo,sem jim tudi to priskrbel... Mnenja sem,da kar das,to se ti vrne...

Trenutno sem se par dni najemojemalec in smo se dogovorili,da zadnji mesec se slisimo in lastnica pripelje potencialne najemnike,da se razgledajo. Prej eno leto ni prestopila praga,ker se ji ni zdelo vredno, saj nama je zaupala. Stroske smo imeli urejene tako,da sva mi2 dobila poloznice,njej so trgali iz trajnika in ko so se nabrale vse,sva ji nakazala znesek. Vse brezproblemov.

Sva pa, ko sva iskala najem se v velikem loku izogibala nepremicnin,kjer is v isti stavbi kot lastnik. Kot najemodajalec sem se izogibal mladim druzinam, saj nisem hotel imeti morebitnih sitnosti z socialnimi tegobami neznancev.
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.780
265
83
Največja slovenska vas
Pa se to, ce sta obe strani kolickaj normalni in zmozni normalne komunikacije,ni potrebna nobena pogodba, ker se mi zdi,da je beseda,ki jo clovek da,veliko vec vredna kot popisan list.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ksz...mtl, varščina se lahko uporabi tudi v primeru, če nekdo predčasno odpove pogodbo...pač potem ostane del varščine drugi stranki, zaradi tegob in izpada keša, ki ga ob tem ima...

sicer je pa pametno pobrati od najemnika visoko varščino, recimo 3xno najemnino...
cheer.gif
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Zgolj informacija, ki je morda ne ve marsikdo od najemnikov ali najemodajalcev:

Če je najemna pogodba sklenjena za določen čas, je (razen, če je v pogodbi drugače določeno) za čas trajanja ne more enostransko prekiniti nobena pogodbena stranka (pustimo določila, ki določajo možnost enostranske odpovedi v primeru kršitev pogodbe) in lahko npr. lastnik v primeru odpovedi pogodbe s strani najemnika od tega zahteva plačilo najemnin do poteka pogodbe ali povzročeno škodo, ki mu je nastala (npr. prazno stanovanje ali nižja najemnina pri novem najemniku). Prav tako pa ga ne more vreči ven lastnik (ali najemodajalec), če mu ne priskrbi primernega primerljivega stanovanja pod podobnimi pogoji (definicije se ne spomnim točno). To pa je tako širok pojem, da je - če najemnik noče ven - praktično nemogoče doseči.

Tako da je lahko dolgoročni najem dvorezen meč.

Avtorju teme: Nemogoč si. Razloge so ti pa že ostali napisali. Samo jih nočeš videti.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
sicer je pa pametno pobrati od najemnika visoko varščino, recimo 3xno najemnino...
cheer.gif

Pa za vsak slučaj še najemnino za 4 leta vnaprej. Ziher je ziher.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Policajska kultura in vsakodnevni žargon: butec... Bravo Slovenija. Kakršna policija, takšna država, vlada...

In obratno...
evil.gif

hysterical-1.gif


Ti svetujem, da se umakneš iz te teme. Si izvedel vse, proti ultra pametnim alterjevcem pa ne boš nič dosegel, ker vsak nabija svoje. Snecer se je že pred časom umaknil, ker ve da nima smisla.

Glej da sestaviš dobro pogodbo. Spoštuj človeka, ki jo bo podpisal in mu po človeško razloži, da bi samo rad zaščitil svojo lastnino za katero si sam dobro skrbel, nimaš pa namena nikogar zajebavat. V ta posel pejt s poštenimi nameni in dobro navedi v pogodbi svoje zahteve.
Obvezno ob podpisu vključi varščino v višini vsaj 2x najemnine.

Če najemniku kaj ne bo všeč je pač ne bo podpisal. Konec debate.


Bi pa rad glede na komentarje v tej temi napisal samo tole. Zdi se mi da obstajamo dve vrsti Slovencev. Na eni strani smo lastniki ki oddajamo nepremičnino v najem, pazimo na svoje imetje in smo odgovorni.
Na drugi strani pa so najemniki, ki lastnika vidijo kot fevdalca, nekoga ki se valja v "njihovem denarju". Lep del je takih, ki so neodgovorni, še posebno pa ko se gre za tuje imetje. Hitro si zapomnijo svoje pravice in se grejo igrice "kdo je močnejši" v tem najemniškem odnosu na tak način, da skozi priprta vrata pomolijo plačane položnice in se gredo neke čudaške igre. Se ne čudim, če bi lastnik poskušal spraviti najemnika ven, ker pri takem človeku nikoli ne veš kaj ti bo naredil neglede na to ali je policist po poklicu ali ne in ne spiš mirno.

Sploh pa ne vem zakaj se lastniki greste take stvari, da mora najemnik plačevat položnice? Jaz imam urejeno tako, da položnice plačam jaz (pridejo na moj drugi naslov), jih poskeniram in pošljem po emailu. Najemnik mi ob najemnini plača tudi znesek za vse položnice skupaj. Tako sem 100% da so položnice poravnane + izognem se poti do najemnika kjer bi izgledalo kot da ga kontroliram in bi se šel take igrice kot se gre Apollo s svojimi najemodajalci.
bonk.gif

Fak kot da nismo vsi ljudje.
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Zgolj informacija, ki je morda ne ve marsikdo od najemnikov ali najemodajalcev:

Če je najemna pogodba sklenjena za določen čas, je (razen, če je v pogodbi drugače določeno) za čas trajanja ne more enostransko prekiniti nobena pogodbena stranka ( pustimo določila, ki določajo možnost enostranske odpovedi v primeru kršitev pogodbe) in lahko ....

ja in zakaj bi najemnika hotel predčasno ven metati, če pa je vse okej v tem odnosu? Če ni vse okej, torej prihaja do kršenja pogodbe, ga flikneš ven. Ravno zato pa odpiratelju teme polagam na srce naj natančno opredeli svoje zahteve in navede kaj spada pod kršenje pogodbe (npr. kajenje v stanovanju, živali, glasna glasba zaradi katere se pritožujejo sosedje, ...).

Zakaj si najemniki domišljate, da imamo lastniki fetiš na metanje ljudi iz stanovanja? Če je vse okej, boš takega najemnika hotel obdržati čim dlje. Simple as that. Ampak zgleda da najemniki živite v še večji paranoji pred lastniki kakor pa lastniki pred najemniki
hysterical-1.gif
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik yahel pravi:

Zakaj si najemniki domišljate, da imamo lastniki fetiš na metanje ljudi iz stanovanja? Če je vse okej, boš takega najemnika hotel obdržati čim dlje. Simple as that. Ampak zgleda da najemniki živite v še večji paranoji pred lastniki kakor pa lastniki pred najemniki
hysterical-1.gif

Ne vem, iz česa si povzel, da sem najemnik.

Nisem. In tudi oddajam eno stanovanje. Pa v 16 letih nisem imel nobenega problema.

Verjetno pa se še ni nikoli zgodilo, da bi se kak lastnik odločil prodati stanovanje, ki ga oddaja. Ali pa, da je kateri od otrok zrasel in bi se želil vseliti v tisto stanovanje.

Ja, saj to res ni mogoče. Kaj sploh pišem neumnosti.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.451
113
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Sploh pa ne vem zakaj se lastniki greste take stvari, da mora najemnik plačevat položnice? Jaz imam urejeno tako, da položnice plačam jaz (pridejo na moj drugi naslov), jih poskeniram in pošljem po emailu. Najemnik mi ob najemnini plača tudi znesek za vse položnice skupaj. Tako sem 100% da so položnice poravnane + izognem se poti do najemnika kjer bi izgledalo kot da ga kontroliram in bi se šel take igrice kot se gre Apollo s svojimi najemodajalci.
bonk.gif

Fak kot da nismo vsi ljudje.
Ej ti si cel car.

Meni se zdi pomembno da imam razciscene odnose. In ce v pogodbi pise, da lahko pride pogledat stanovaanje vsak mesec in bo jaz tako pogodbo podpisal, potem naj pride vsak mesec. Ce pa smo pdopisali 2x letno potem pa bo 2x letno. In ce bi babnica rekla: sumim da mi unicujes stanovanje, bi ji siroko odprl vrata in naj si pogleda kaj not pocnem. Sovrazim pa neko okolisenje...ona bi osebno prisla po poloznice...pa piskote bi nam prinesla ko smo tok fejst fantje....pa vsakic kar nakljucno v vse sobe it pogledat. Sej dvakrat sem toleriral...pol pa ne vec. naj pove da jo skrbi pa ji bom se pokazal. Dvakrat, trikrat. potem si bom nasel pa drugo stanovanje. In na koncu se je to tudi zgodilo. Pa je imela najemnino visjo od povprecne takrat.

Danes sem sam lastnik. In nameravam oddajat. In ne, ne bom hodil vsak mesec gledat in se ne pocutim kot da mi to pripada samo zato ker sem lastnik. Jaz dobim denar, najemnik pa stanovanje. Ne rabva se videt dokler placuje. Ce bo na koncu kaka namerna poskodba se krije iz varscine. Ce nenamerna iz zavarovanja.

In prej sem OT-ja poimenoval butec. In tocno to je. Pride sem po nasvet in nato se izkaze da nas je prisel rpepricevat v svoj prav. Pa zaradi mene naj v pogodbo napise da je treba po stanovanju v zlatih copatkih hodit - pac kakor zeli. Samo anj pol ne joka da noben noce pogodbe podpisat. Pa ce hoce vsak mesec v kontrolo - naj napise in ce se bo najemnik strinjal bo hodil, ce se pa ne bo strinjal pa pac ne bo najemnik. zakaj je zdej treba tak big deal iz tega delat?

Ampak ja, smo ljudje, ki se nam zdi taka obsesija z nadzorom neumna. in take pogodbe ne bi podpisali. Ampak zato s evedno nismo paraziti, ki ne cenimo lastnikov itd...samo ne strinjamo se z njimi in zato z njimi nimamo najemnih razmerij.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
haha ej jaz pddajam nepremicnino vsak mesec mi najemnik prinese denar in na a4 format list vse skenirane.osrezke nevem zakaj bi jaz njemu se poloznice placeval? Sicer pa sam nimam nobenih problemov z najemniki pridwm k njim na obisk ko me poklicejo evo sem bil ravno zadnjic ko sem en ventil v kopalnici preventivno zamenjal. Zivijo pa ze tri leta v stanovanju. Ko se bodo izselili nebodo dobili vrnjene kavcije ker bom s tem denarjem ociatil in prebelil stanovanje in delno pokril izgubo praznega stanovanja za en mesec. Zato pa je kavcija pametnjakovici ne pa zato da boste vi 3x na teden vozili folk k njim v stanovanje na oglede. Ce bi bil jaz najemnik lastnika nazenem iz stanovanja v tem primeru.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Pa se takrat ko grem kaj k najemnikom prej povem in potrkam na vrata saj oni tam zivijo nemores kar v stanovanje upadati
smile-1.gif

Ps: se opravicujem za napake nekaj me browser zajebava
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.845
6.451
113
No jaz sem mnenja, da ce najemnik v stanovanju ni nicesar poskodoval in ce je uposteval odpovedne roke, da se kavcija vrne. Beljenje stanovanja je strosek lastnika - pac vzdrzujes objekt ki ga oddajas. lahko tudi ne prebelis samo si pac manj konkurencen na trgu. ce ste pa tko zmenjeni pa super za vse vpletene =)
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Ko se bodo izselili nebodo dobili vrnjene kavcije ker bom s tem denarjem ociatil in prebelil stanovanje in delno pokril izgubo praznega stanovanja za en mesec.

Še nikoli nisem slišal,da bi se kavcija uporabila za beljenje in čiščenje stanovanja
sprasujem se.gif
(glede na to,da si rekel da nimaš nobenih problemov z njimi. ).
No,če se najemnik s tem strinja,potem je verjetno vse ok
cool-1.gif
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.444
1.012
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
No jaz sem mnenja, da ce najemnik v stanovanju ni nicesar poskodoval in ce je uposteval odpovedne roke, da se kavcija vrne. Beljenje stanovanja je strosek lastnika - pac vzdrzujes objekt ki ga oddajas. lahko tudi ne prebelis samo si pac manj konkurencen na trgu. ce ste pa tko zmenjeni pa super za vse vpletene =)

Sem že videl, da je bilo dogovorjeno, da se stanovanje prevzame in vrne prebeljeno, torej da pač prebeli najemnik preden se izseli. Ampak to gre verjetno le pri normalnih odnosih...