Planet Golob

B81

22. jul 2007
36.461
10.237
113
sej to smo ze predebtirali. ocitno smo predragi za tako poceni proizvodnjo.






dej se malo teksta oznaci, preden das c/p. se pravi, zastarela proizvodnja in dislocirana glavna proizvodnja strojev nima nobene veze z selitvijo?


sej lahko pa srbski standard uvedemo se pri nas, da bojo take firme se lahko konkurencne.


in ko v clanku zacnejo o komunizmu in revoluciji, ves kje mu je mesto.
Lahko branis kaj hoces... srbskih 10% dohodnine je en izmed razlogov.
Ampak mi itak dobro delamo tak da sploh ne vem, zakaj se bunim :valjamse:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.699
-407
113
Saj vem, da si snedel celo pamet tega sveta. Ampak niti ni bilo možnosti proizvajati kaj drugega? Saj VW tudi ni zapiral tovarn, ko so nehali delat 1.9 TDI motor...

no, men se zdi ravno obratno. Vsi se na vse spoznate! Vse veste, od ekonomije do gospodarstva, do zunanje politike, do obrambno politike, do prehrane,... Za vsako temo ste vsi strokovnjaki, ki poznajo zadeve bolje kot vsi vpleteni tam nekje, kjer se dotična zadeva dogaja.


Glede Gorenja - moreš lastnike vprašat, zakaj ne delajo nove generacije hladilnikov v tej tovarni. Mogoče je predrago posodobit linijo, če imajo že v srbiji vse postavljeno.

Lahko branis kaj hoces... srbskih 10% dohodnine je en izmed razlogov.
Ampak mi itak dobro delamo tak da sploh ne vem, zakaj se bunim :valjamse:

če delate dobro, čestitke, in res ne vem kaj se stalno buniš. Očitno so za vašo firmo dovolj ugodni pogoji v Sloveniji.

Za vsako fabrko, ki ji je težko (ne zmore) delavca plačat dostojno, mogoče ni prostora tukaj. Za to je bila včasih kitajska, zdej je že tam predrago in se selijo v tretje države. Nobena katastrofa, normalen tok iskanja cenejših trgov. Ampak, ker se to dogaja v napačni vladi, je seveda vlada kriva, da fabrka nima (ne želi plačat) za normalne plače.

Takrat ko smo debatirali, smo zadevo primerjali z najemnino, če se prav spomnim... Če nimaš za ljubljano, greš pač na obrobje... tko nekako.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.960
4.214
113
Lahko branis kaj hoces... srbskih 10% dohodnine je en izmed razlogov.
Ampak mi itak dobro delamo tak da sploh ne vem, zakaj se bunim :valjamse:
senjorček meni, da rabiš bit strokovnjak, zakaj se firme selijo....
Senjorček tudi ne razume kako je od ing na hrvaškem recimo pri isti bruto plači neto dohodek bistveno večji kot pri nas...

to lih niso firme krive ampak levičarska gamad
treba nafutrat leve apatite po številu ministrstev in nvojev...

Dobiš pa neučinkovito javno upravo in servis, da je zombi apokalipsa, ko delaš dokumente in greš k dohtarju..
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: jest5 in B81

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.960
4.214
113
Še nekaj v Gorenju zanimiva praksa.. Delavcem ponudili službo v Velenju, če jo zavrnejo grejo na zavod brez nadomestil.
Plešemo...

No ja realno tudi delodajalci (Kitajci) niso neumni.
 

dask

Majstr
21. sep 2023
432
474
63
Problem takih firm je predvsem notranja konkurenca. Smo na istem, drgnejo nas Romuni in Kitajci. Zaenkrat še gre, ker dobivamo nove, zahtevnejše projekte, ki jih konkurenca še ni sposobna peljat. Kako dolgo bo to šlo, pa ne vem... slejkoprej bomo nerentabilni in bo šlo v tujino. Je pa definitivno eden od kazalnikov, o katerih se debatira, urna postavka - pa s tem ne mislim znesek, ki ga dobi delavec ampak tisti, ki ga da firma....
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.699
-407
113
Problem takih firm je predvsem notranja konkurenca. Smo na istem, drgnejo nas Romuni in Kitajci. Zaenkrat še gre, ker dobivamo nove, zahtevnejše projekte, ki jih konkurenca še ni sposobna peljat. Kako dolgo bo to šlo, pa ne vem... slejkoprej bomo nerentabilni in bo šlo v tujino. Je pa definitivno eden od kazalnikov, o katerih se debatira, urna postavka - pa s tem ne mislim znesek, ki ga dobi delavec ampak tisti, ki ga da firma....

seveda nas konkurenca lovi, sej tko je vedno in povsod. ampak tudi naša podjetja ravno ne ležijo na lovorikah, ampak tudi ona napredujejo. sej to žene razvoj naprej.
 

Piton

Guru
11. apr 2022
1.722
-181
113
Komunajzer, ni druge :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: cvetka2