Planet Golob

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.394
15.353
113
Se videl ze prej.
Kul, nisem bil 100% ali si in sem zato nalepil še enkrat.
Na "udba" seznamu so tudi takšni, ki jih je udba samo prečekirala, tako kot je stari rekel.
Mislim, da tole res drži ja ampak, ker nisem ravno velik poznavalec udbe in njihovega sistema beleženja tako oznak kot na splošno pa bi bil tu vesel komentarja koga, ki se na to kaj bolj spozna (seveda lahko tudi izven Alterja pa da pride v medije) in lahko potrdi ali pa ovrže tist komentar, ki leti na ono k Gregorčiču dodano šifro -0020000-00000. Zato sem tudi napisal tist "baje".
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.490
6.229
113
Kaj niste precekiral takrat, ko je bilo dostopno? Jaz sem nasla dva iz svoje bliznje familije, pocahnana kot dva, s poklicem, ki naj bi imel neko težo v družbi (poklic seveda naveden, ampak ne bom zdaj tu), ampak nista bila clana KP, kar je bil problem. V bistvu ce te tam ni blo, si bil res niko in ništa še na lokalni ravni.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.394
15.353
113
Kaj niste precekiral takrat, ko je bilo dostopno? Jaz sem nasla dva iz svoje bliznje familije, pocahnana kot dva, s poklicem, ki naj bi imel neko težo v družbi (poklic seveda naveden, ampak ne bom zdaj tu), ampak nista bila clana KP, kar je bil problem. V bistvu ce te tam ni blo, si bil res niko in ništa še na lokalni ravni.
Zanimivo. Na Alterju je bilo mnogokrat možno brati ravno nasprotno (po možnosti še v kombinaciji s posmehom tistim, ki trdijo nasprotno) in sicer, da nečlanstvo v KP ni imelo nikakršnih negativnih posledic za tega morebitnega ne-člana pa čeprav se nas ogromno zaveda kako lepo ti je to lahko odpiralo/zapiralo raznorazna vrata.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.490
6.229
113
Zanimivo. Na Alterju je bilo mnogokrat možno brati ravno nasprotno (po možnosti še v kombinaciji s posmehom tistim, ki trdijo nasprotno) in sicer, da nečlanstvo v KP ni imelo nikakršnih negativnih posledic za tega morebitnega ne-člana pa čeprav se nas ogromno zaveda kako lepo ti je to lahko odpiralo/zapiralo raznorazna vrata.

Saj ni... Ne eden ne drugi do takrat sploh nista vedela, da je imel kdo to za mar...
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.394
15.353
113
Če ne bi bilo pomemebno, potem to verjetno ne bi bilo zavedeno, ne. In pa, če to za niju in njuno dejavnost ni imelo negativnih posledic, to še ne pomeni, da se lahko to povsem posploši. I guess no.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.394
15.353
113
Tudi ne pomeni, da se kar lahko posploši, da je bilo pomembno...
Se strinjam ampak do tega potem pripeljejo (pre)mnoge štorije na ta račun, kakšne nedvomno izmišljene, druge spet ne. Pa seveda je potrebno upoštevati tudi to, da so tako kot danes kakšne dejavnosti bolj podvržene vplivu politike in spet druge manj zaradi česar kdo dejansko ni imel nikakršnih posledic zaradi nečlanstva v KP (razen kakšnega zapisa o tej podrobnosti v arhivu udbe hehe).
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.669
5.832
113
O kakšnih ustavnih pravicah in sistemski rešitvi to sanjajo v državi, kjer je vera ločena od (delovanja) države?
Naj ne sprejmejo/jedo svinjine, ki jim jo ponudijo tisti dan pa je to to.
Kdor ima zdravniško potrdilo (pa ne od psihiatra), da ne sme jesti mesa (ker mu škodi), ok, naj jedo burek.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.901
4.173
113
Makedonka serje part 3

LInux gor !
A ni že gor? Zdej hočjo winse.
Priznam dobr se bo pogrel tisti k je ta posel dobu, študentarija, par dobrih stikal en hitr NAS ali DAS serverček pxe boot in gas..
300k v žep... ene 10k za študentarijo...

fak kaj ti kmeri delajo, pa to je burleska. Rop pri belem dnevu, ko že misliš, da bolj ne more zajebat zajebe še bolj....

Mi podn gledamo od spodaj gor...
Kefa pa komi govort zna..., ne da bi imela malo pojma o resorju...
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

B81

22. jul 2007
36.302
10.118
113
Kaj niste precekiral takrat, ko je bilo dostopno? Jaz sem nasla dva iz svoje bliznje familije, pocahnana kot dva, s poklicem, ki naj bi imel neko težo v družbi (poklic seveda naveden, ampak ne bom zdaj tu), ampak nista bila clana KP, kar je bil problem. V bistvu ce te tam ni blo, si bil res niko in ništa še na lokalni ravni.

Ja lih bodo tebi takrat mladički stari razlagali kaj je blo in kaj ni blo :evil: pač so vedeli, da je stvar treba pozabit in to je to.

Sicer je lepo videt, ko vsi rdečeljubci na tabli vletijo na kup ko oni ptiči v Benetkah..Ljudi z nekimi službami in poznanstvi je udba zelo verjetno kontaktirala, po vojni pa v primeru nesodelovanja vemo kaj.

Je pa seveda možno (da se ne bo kdo vžgal), da je ta seznam seznam preverjencev, da neote preveč švicali...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.049
6.863
113
Pa sej je vsem jasno da ni bila agentka. Pav so jo angazirali ker je bila v tujini in imela dostop do splosnih (ali pa ne) informacij. Po tej logiki bi se pol slovenskih diplomatov in gospodarstvenikov lahko zagovarjalo