Planet Golob

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.446
-119
113
Ni stvar te teme, poenostavljeno pa recimo da ½ lažje življenje elite v primerjavi z rajo. Na prakticno vseh podrocjih. Lahko kdaj v posebni temi, ce bo cas.

je stvar te teme. ker ravno ta preteklost nas bremza in jo predolgo vlečemo za seboj. In nekateri imajo paranojo, da ti osebki (sedaj penzionerji) hočejo ta sistem uvest nazaj.

Se mi pa zdi, da je v kapitalizmu še večji prepad med elito in rajo.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.704
1.508
113
Iskajoč brata
je stvar te teme. ker ravno ta preteklost nas bremza in jo predolgo vlečemo za seboj. In nekateri imajo paranojo, da ti osebki (sedaj penzionerji) hočejo ta sistem uvest nazaj.

Se mi pa zdi, da je v kapitalizmu še večji prepad med elito in rajo.
jaz ne bi rekel, da želijo nazaj uvest sistem....
bolj je problem, da so v penziji, ampak so vedno še na kakšnih nadzornih svetih, preko podmladka še vedno vlečejo povezave z državo, svetovalne pogodbe,..... še vedno je pijavk kukr češ... Ko toliko denarja priteka, verjemi mi, da ne želijo v penzijo...
Potem pa imaš povezave ljudi, ki popušijo v eni državni firmi, pa so potem v nekem javnem sektorju nekaj časa, pa se menja vlada, pa dobi boljšo pozicijo, pa se potem menja vlada, pa gre na železnice,... pa cel čas naziv direktorja, poddirekorja,.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.719
10.182
113
intezivne industrije ki potrebuje velike količine energije se pač ne moreš it v državi ki nima presežkov vodnih /obnovljivih/premoga/nafte...virov.

In to pač pridobivanje to ni. Predelava še gre, ostalo pa pač ne... V jugi je bila agenda druga, danes pa je zadeva nevzdržna... ukrajina gor ali dol.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.446
-119
113
jaz ne bi rekel, da želijo nazaj uvest sistem....
bolj je problem, da so v penziji, ampak so vedno še na kakšnih nadzornih svetih, preko podmladka še vedno vlečejo povezave z državo, svetovalne pogodbe,..... še vedno je pijavk kukr češ... Ko toliko denarja priteka, verjemi mi, da ne želijo v penzijo...
Potem pa imaš povezave ljudi, ki popušijo v eni državni firmi, pa so potem v nekem javnem sektorju nekaj časa, pa se menja vlada, pa dobi boljšo pozicijo, pa se potem menja vlada, pa gre na železnice,... pa cel čas naziv direktorja, poddirekorja,.....

to počnejo vsi, ne samo pripadniki prejšnjega sistema.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.655
6.040
113
Ko veš da boš dobil odpoved na delu, pa se ti jebe za vse skupaj:

1000009299.jpg
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.861
4.143
113
ha, potem sem pa nek unikum očitno. Mogoča pa, da večji privatniki, ki imajo zaposlene, hitro podležejo kapitalističnim smernicam.
smernicam.....
kaj naredijo špotniki, ko zančnejo služit dober prigaran denar...
Roglič, Pogi.....

Mimogrede Boštjančič?
levuharček v davčnih oazah...

očitno slep in etikira druge z plašnicam
 
Ja, zaradi ukrajine je sla cena elektrike v nebo (pol €/kwh za podjetja) in ni bilo vec racunice za Talum. Vsaj tako sem jaz takrat razumel pojasnitev.
Hanzi, Talum je že prej hiral kot da ma plučnega raka...delali so najcenješe izdelke, katere naredijo Kitajci, Indijci itd za manjše pare. Zadnje kar je bilo je bila investcija, nakupa mislim da novih peči/linij (posodobitev proizvodnje) ter iskanje bolj izobraženih kadorv, kateri naj bi delali produkte z višjo dodano vrednostjo. Tako naj bi talum bil majčkn nad vodo.

UA z štromom nima nič, morda plin, pa še to je tko da našim vsak izgovor prav pride...če ne bi bl vojne bi bla pa zelena energija in podobno
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.200
3.598
113
Jup, in mehanizem oblikovanja cene elektrike na EU borzah (Frankfurt, Budimpešta) je tak, da izhaja iz najdražje proizvodnje elektrike.
In to je iz plina.