Planet Golob

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.299
9
113
ampak vseeno, ocitno so vsi ti "ogrozeni" opremljeni z racunalnisko opremo, da se ne prijavijo za te laptope.

podarjenemu konju se ne gleda v zobe.
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.621
6.016
113
ampak vseeno, ocitno so vsi ti "ogrozeni" opremljeni z racunalnisko opremo, da se ne prijavijo za te laptope.

podarjenemu konju se ne gleda v zobe.

Mogoče so problemi drugje, da skoraj nihče noče zastonj konja.

Se bo grdo slišalo. Socialno ogroženi niso ravno biser inteligence. V medijih pa sliši, da ti hoče država izposodi nek poceni in zastarel računalnik z nekimi linuksi za katere prvič slišiš. Doma pa že imeš nek računalnik kateri za silo dela (podarjen, ali kupljen za mali denar).

Normalno, da se ne boš potegoval za podarjenega pol crknjenega osla.


Preden spet kaj zagovarjaš. V vsaki normalni instituciji bi prvo odprli razpis. Glede na pozitivne prijave bi kupili računalnike. Če ti je edina kompetenca pljuvanje čez Janšo med covidom pa greš kupovati 13 (iz kje ravno 13?) tisoč računalnikov v naprej. In potem smo tu kjer smo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.297
6.065
113
Kaj pa če ogrožen noče da se zve da je ogrožen? Vi s polno ritjo ne veste kako težko je, povedati okolici, da nimaš včasih celo za obrok

Hja, sem čakala enega s tem argumentom. Potemtakem ogroženih uradno nimamo. Ker ljudje v prvih razredih so enkrat že roko dvignili za pomoč. Takrat, ko so bili uvrščeni v te razrede.

Mogoče so problemi drugje, da skoraj nihče noče zastonj konja.

Se bo grdo slišalo. Socialno ogroženi niso ravno biser inteligence. V medijih pa sliši, da ti hoče država izposodi nek poceni in zastarel računalnik z nekimi linuksi za katere prvič slišiš. Doma pa že imeš nek računalnik kateri za silo dela (podarjen, ali kupljen za mali denar).

Normalno, da se ne boš potegoval za podarjenega pol crknjenega osla.

Precej bolj verjetno... Ko pa bo končno raztalani onim premožnejšim, bo pa spet občutek krivice. Več kot v roke tiščat mu ne moreš... Vzeti pa noče. Občutek, da so spet zadaj ostal, bo pol, ko bodo vzeli premožnejši od njih. Ampak, če je to vzrok, kaj pa lahko narediš?

Kako, ce pa nimas racunalnika...

Tudi. Lahko pa tudi na peš. Bo pa socialno ogroženim dostopneje preko maila. Vsaj osnovnošolski otrok ima mail in zastonj knjižnico. Tudi znamke ni treba plačati.

Zdaj razpis zajema tudi neko 4člansko družino s skupno plačo skoraj 3300€. V teh okvirih jih je pa kar nekaj najbrž...

Z zanimanjem gledam, kako se narod odzove. Na to temo lahko se par doktoratov pade.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.299
9
113
Kaj pa če ogrožen noče da se zve da je ogrožen? Vi s polno ritjo ne veste kako težko je, povedati okolici, da nimaš včasih celo za obrok

kdo "vi s polno ritjo"? se malo, pa se bom lahko prijavil za laptope.

no, ampak takih tudi toliko, da jih ne bi mogl potalat...

Mogoče so problemi drugje, da skoraj nihče noče zastonj konja.

Se bo grdo slišalo. Socialno ogroženi niso ravno biser inteligence. V medijih pa sliši, da ti hoče država izposodi nek poceni in zastarel računalnik z nekimi linuksi za katere prvič slišiš. Doma pa že imeš nek računalnik kateri za silo dela (podarjen, ali kupljen za mali denar).

Normalno, da se ne boš potegoval za podarjenega pol crknjenega osla.


Preden spet kaj zagovarjaš. V vsaki normalni instituciji bi prvo odprli razpis. Glede na pozitivne prijave bi kupili računalnike. Če ti je edina kompetenca pljuvanje čez Janšo med covidom pa greš kupovati 13 (iz kje ravno 13?) tisoč računalnikov v naprej. In potem smo tu kjer smo.

ma dej, jest sm pri 15 dajal windowse na pcje. ne mi rect, da zdejsnji mulci ne znajo dat windowsov gor. ali da nimajo enga kolega, ki bi to znal zrihtat.

mislim, da povecini vsi imajo nek racunalnik ze doma, in pac ne rabijo se enga in se je.bat z razpisi in drzavo.

zakaj ravno 13? ker je to nesrecna stevilka.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.685
2.453
113
Zakaj ne morejo na razpisu sodelovati upokojenci, ki so jim vzeli denar za nakup računalniške opreme?
Ga pač prodajo, če ga ne znajo uporabljat - kot slušalke ministrov poba!
S prodajo bodo imeli več, kot z izobraževanjem!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.685
2.453
113
ce ne bi rus naredil vojne, se ne bi nic pogovarjali o orozju.

1724995102248.png
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.345
5.487
113
kdo "vi s polno ritjo"? se malo, pa se bom lahko prijavil za laptope.

no, ampak takih tudi toliko, da jih ne bi mogl potalat...



ma dej, jest sm pri 15 dajal windowse na pcje. ne mi rect, da zdejsnji mulci ne znajo dat windowsov gor. ali da nimajo enga kolega, ki bi to znal zrihtat.

mislim, da povecini vsi imajo nek racunalnik ze doma, in pac ne rabijo se enga in se je.bat z razpisi in drzavo.

zakaj ravno 13? ker je to nesrecna stevilka.
Jaz še vedno ne vem zakaj je tak problem teh nekaj tisoč prenosnikov spravit v promet. Pri moji ženi v šolstvu, še vedno polovica delavk nima prenosnika. Res da ga nujno nujno ne potrebuje, ampak sem prepričan da ga bi bile vesele. Tudi drugod po JU delavci sigurno delajo z polovico manj zmogljivimi prenosniki. Če samo pogledam pri nas v službi, je povprečna starost prenosnika vsaj 3 leta. Veliko jih je še starejših. Ampak ker delajo in z njimi ni problema, se sicer ne nabavijo novi (kar je prav), ampak da pa vsaka OŠ nebi imela vsaj 10 prenosnikov, ne verjamem. Kje je še ostala JU.
Je pa res da v takih primerih bi pa najbolj ploskal Microsoft. Ampak za licence bi lahko bil pogoj že pri nakupu, je bistveno ceneje.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.299
9
113
Jaz še vedno ne vem zakaj je tak problem teh nekaj tisoč prenosnikov spravit v promet. Pri moji ženi v šolstvu, še vedno polovica delavk nima prenosnika. Res da ga nujno nujno ne potrebuje, ampak sem prepričan da ga bi bile vesele. Tudi drugod po JU delavci sigurno delajo z polovico manj zmogljivimi prenosniki. Če samo pogledam pri nas v službi, je povprečna starost prenosnika vsaj 3 leta. Veliko jih je še starejših. Ampak ker delajo in z njimi ni problema, se sicer ne nabavijo novi (kar je prav), ampak da pa vsaka OŠ nebi imela vsaj 10 prenosnikov, ne verjamem. Kje je še ostala JU.
Je pa res da v takih primerih bi pa najbolj ploskal Microsoft. Ampak za licence bi lahko bil pogoj že pri nakupu, je bistveno ceneje.

ker ti prensoniki niso namenjeni za JU.

glede windowsov - se dobijo zelo ugodne variante za vecje kolicine. neumno je, da niso ze gor v osnovi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi