Planet Golob

sajkek

Guru
16. mar 2008
35.030
10.421
113
ah ti evropski stolčki, kr očke so jim žarele od navdušenja, ko je tekla beseda o tem. In folk tole voli.... kar zavidam severno korejcem, nimajo teh težav s politiko. :evil:
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Ljudem bodo vsaj ponudili možnost, da te prihranke malo oplemenitijo, namesto, da jim na bankah gnijejo in izgubljajo vrednost. Obrestna mera na vloge na vpogled je v NLB trenutno 0,0001%
slovenian investments.png

Na predstavitvi LJSE so ta teden potrdili to dejstvo, da imamo Slovenci večino denarja na bankah (v primerjavi z ostalimi EU državami), ki posledično lepo živijo in se jim ni potrebno truditi za stranke. Le redki investirajo v delnice.

Po drugi strani pa si tudi država raje denar sposoja v tujini, namesto da bi izdala obveznice in bi obresti dobili državljani. Ki jim denar leži na bankah in zaradi inflacije izgublja vrednost.

Zdaj se načrtujejo brezplačni tečaji finančnega opismenjevanja. V oddaji SVET so pričeli govoriti o delnicah in bodo investirali 10.000 virtualnih evrov.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Vceraj je bila Urška Klokocar Zupančič vabljena v tarčo na občutljivo temo neuresničevanja volilnih obljub. Njen kabinet je potrdil, da pride, za tem pa je kabinet od vlade pisal, da je “zbolela” in da bo prišla Tamara Vonta.
Borut Sajovic pa je v drugi oddaji o odhodu dveh poslancev Svobode in razmerah v stranki tako sladko govoril, da sem mislil, da bo televizor dobil sladkorno.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.040
4.956
113
Nuku`Alofa
Poglej priponko 72102
Na predstavitvi LJSE so ta teden potrdili to dejstvo, da imamo Slovenci večino denarja na bankah (v primerjavi z ostalimi EU državami), ki posledično lepo živijo in se jim ni potrebno truditi za stranke. Le redki investirajo v delnice.

Po drugi strani pa si tudi država raje denar sposoja v tujini, namesto da bi izdala obveznice in bi obresti dobili državljani. Ki jim denar leži na bankah in zaradi inflacije izgublja vrednost.

Zdaj se načrtujejo brezplačni tečaji finančnega opismenjevanja. V oddaji SVET so pričeli govoriti o delnicah in bodo investirali 10.000 virtualnih evrov.

... in potem pride vlada in razlasti lastnike nekaterih delnic... pa še kakšen kordiš grozi z bajoneti...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Borut Sajovic pa je v drugi oddaji o odhodu dveh poslancev Svobode in razmerah v stranki tako sladko govoril, da sem mislil, da bo televizor dobil sladkorno.
Razmere v stranki bi bile ogrožene, če bi ta dva izstopila iz poslanske skupine. Tako pa samo zapuščata parlament in nadomestila jih bosta dva druga. Mi pa ni prav razumljivo, kako lahko zapustiš dobro plačano službo, kjer se ravno ni treba pretegniti od dela.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.898
9.573
113
Razmere v stranki bi bile ogrožene, če bi ta dva izstopila iz poslanske skupine. Tako pa samo zapuščata parlament in nadomestila jih bosta dva druga. Mi pa ni prav razumljivo, kako lahko zapustiš dobro plačano službo, kjer se ravno ni treba pretegniti od dela.
Te čisto razumem, da ne razumeš.
Kdor se poščije na svoj ugled in na dano besedo, tega ne more razumeti.

PS: noben racionalen, pošten in sposoben človek se ne bo spustil v gnojnico od politike za po tvoje dobro plačano službo. :valjamse: Ta služba je dobro plačana samo za nesposobne lenuhe, kateri si še minmalca ne zalsužijo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.898
9.573
113
Torej so po tvoje v vladi in parlamentu sami nesposobneži brez časti in dobrega imena. :bonk:
Ne, so vmes tudi sposobni ampak brez časi in dobrega imena, ki si plačo ustrezno zvišajo nelegalno (usluge, podkupnine, avtomobili, stanovanja po čudno nizkih cenah, itd.). Nisem pa še naletel na sposobnega, ki bi se šel politika iz altruističnih razlogov. Morda je bil to tisti kandidat za predsednika, ki so ga potem zato tudi ustrelili. Evo, sem se spomnil: Kramberger.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey