Planet Golob

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.415
3.847
113
Ljubljana
hmpg.net
davek na dobiček:
Banka ali hranilnicaEfektivna davčna stopnja (vodstotkih)
Nova KBM
-1,78%​
NLB
2,74%​
Addiko
8,67%​
Gorenjska banka
9,45%​
DBS
10,81%​
Unicredit
13,40%​
SKB
15,35%​
Sparkasse
17,62%​
SID
17,92%​
Intesa Sanpaolo Bank
18,35%​
Primorska hranilnica
18,53%​
Delavska hranilnica
18,90%​
Lon
20,82%​
N Banka
21,39%​
Vir: Finance
Morda pa je pri bankah res še kaj prostora.

Izvirni greh (po moje) je ta, da banke, kljub dokapitalizaciji s strani države, lahko izgubo od takrat uporabijo kot davčni ščit. Če bi nekdo v tej državi razmišlal dolgoročno, bi ob dokapitalizaciji, mimogrede dodal, da prejemniki državne pomoči (vsi, da ne bi banke rekle, da so diskriminirane) niso upravičeni do davčnega ščita v primeru izgub, razen če ne vrnejo državne pomoči v celoti.
 

B81

22. jul 2007
36.401
10.221
113
hahaha....

ja zakaj pa ti delas? da ti ni dolgcas? ker zelis sefu pomagat?
da bom imel penzijo.
ne res, a to si resno mislil??? "da se dela, ker folk nima denarja".
resno. Če bi imel folk jurja mesečno, ne bi delal. folk je len ko svinja in vse mu je težko.
ja u pm, ce pa kdo drug dela iz kaksnega drugega razloga, je pa res car ali pa bedak, sej ne vem vec.

skrbi me zato, ker mulci nocejo delat. in tako bojo odrasli brez delovnih navad.
To bodo krivi starši. otrok naj med počitnicami (v srednji šoli) dela vsaj en mesec, da dobi svoj denar in avtoriteto nekoga drugega.
ce bi unmu lenuhu ukinili socialo, bi se ze zmigal neki delat.
socialna mu je premalo. Vse je dražje.
ne res, tega si pa res ne znam razlozit... dela se zato, ker folk nima dnara... in to iz ust desne sredine....
govorilo se je o nizki brezposelnosti, katero si ti prikazal kot uspeh vlade.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.666
-400
113
da bom imel penzijo.

resno. Če bi imel folk jurja mesečno, ne bi delal. folk je len ko svinja in vse mu je težko.

To bodo krivi starši. otrok naj med počitnicami (v srednji šoli) dela vsaj en mesec, da dobi svoj denar in avtoriteto nekoga drugega.

socialna mu je premalo. Vse je dražje.

govorilo se je o nizki brezposelnosti, katero si ti prikazal kot uspeh vlade.

caki, ok, delas za penzijo. od cesa pa danes zivis?

ja, seveda so starsi krivi! ker imajo na sreco dovolj denarja, da jih podpirajo pri nedelu.

ce mu je socialna premalo, gre komot delat. v teh casih vsakega pridnega vzamejo.

seveda brezposlenost ni uspeh le TE vlade, ampak odraz razmer na trgu in v gospodarstvu. torej ni tako apokalipticno kot prikazuje optiplex. hotel sem povedat, da gospodarstvo bo slo svojo pot. ne pozabimo, da sta politika in gospodarstvo prepletena.nikjer nisem rekel, da je ta vlada zasluzna za tako nizko brezposelmost
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

B81

22. jul 2007
36.401
10.221
113
caki, ok, delas za penzijo. od cesa pa danes zivis?
pa kaj te vem, malo tu nekaj sem tja pa to :evil:
ce mu je socialna premalo, gre komot delat. v teh casih vsakega pridnega vzamejo.
daj mi še enkrat plis razloži, zakaj je nizka brezposelnost?
seveda brezposlenost ni uspeh le TE vlade, ampak odraz razmer na trgu in v gospodarstvu.
to je res, ampak se bo nehalo glede na to, kaj vlada počne. Niso namreč vse firme odlično stoječe, v bistvu jih je večina tam tam. Ko se gre v penzijo, se ne vzame novih, dara za obnove ni, dela se pač, dokler bo šlo. To je "uspeh" te vlade.
torej ni tako apokalipticno kot prikazuje optiplex. hotel sem povedat, da gospodarstvo bo slo svojo pot. ne pozabimo, da sta politika in gospodarstvo prepletena.nikjer nisem rekel, da je ta vlada zasluzna za tako nizko brezposelmost
Če gospodarstvo dobro dela in ni močno obdavčeno, lahko denar porablja za sebe, za širitve, višja tveganja za uspeh, lahko bolje plača delavce, ki potem denar porabijo in kolo se vrti...
Če pa gremo po tej poti, pa bo zgornji scenarij. Firme delajo tako tako, kaj dosti ne vlagajo, slabo plačajo, pač koliko jih z višanjem minimalke prisili hudo lačna država, ki za svoje obratovanje in one lenuhe na kavču porabi dvakrat preveč denarja.


Pa ti si privatnik že veliko let, moral bi razumet, kako "naši" delajo. Naši ne znajo gospodarit, ker so firme v preteklosti dobili, ne pa osnovali, ustanovili, se jebali s sistemom v tri krasne. ne morejo razumet.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.666
-400
113
pa kaj te vem, malo tu nekaj sem tja pa to :evil:

daj mi še enkrat plis razloži, zakaj je nizka brezposelnost?

to je res, ampak se bo nehalo glede na to, kaj vlada počne. Niso namreč vse firme odlično stoječe, v bistvu jih je večina tam tam. Ko se gre v penzijo, se ne vzame novih, dara za obnove ni, dela se pač, dokler bo šlo. To je "uspeh" te vlade.

Če gospodarstvo dobro dela in ni močno obdavčeno, lahko denar porablja za sebe, za širitve, višja tveganja za uspeh, lahko bolje plača delavce, ki potem denar porabijo in kolo se vrti...
Če pa gremo po tej poti, pa bo zgornji scenarij. Firme delajo tako tako, kaj dosti ne vlagajo, slabo plačajo, pač koliko jih z višanjem minimalke prisili hudo lačna država, ki za svoje obratovanje in one lenuhe na kavču porabi dvakrat preveč denarja.

ok, ampak denar ne pade z neba. tudi v mutenje je treba vloziti delo. pa ce ne bi imel rednega dohodka, bi tudi mutil malo tezje.

nic se ne bo nehalo. se nikoli ni vlada ustavila gospodarstva. to je prevelik aparat, ki ga lahko kotrolirajo le globalne spremembe trgov.

zakaj je nizka brezposlenost? ne vem. laicno, ker je dela vec kot prej. po vsaki krizi pridejo tudi boljsi casi.

to je pa politika, najti nek kompromis. seveda drzava hoce vec, ce vidi, da gre vsem bolje. potem je pa na politikih, kje najdejo tist kompromis z gospodarstvom. ampak, da bi politika v razvitem svetu unicila gospodarstvo, pa se nisem slisal.

to vemo, da je drzavni aparat prevelik. ampak dokler bo slo, bojo tko fural. ko se bo folk uprl, se bo tudi ta aparat nehal rediti.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

jello

Guru
22. sep 2008
10.070
3.819
113
čeprav, jest vidim problem v mladini, kateri so trenutno še vsi pri starših v zavetju. delat pa ne znajo. kaj bo z njimi čez 5-10 let... kdo bo takrat delal?
Vsak naj prvo pomete pred svojim pragom in se vpraša koliko parov mladih pridnih rok je pridelal sam.

Ker kurčenje čez leno nesposobno mladino večinoma prihaja ravno iz ust samskih petdesetletnikov. Brez potomcev ali v najboljšem primeru s faliranimi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek in tomi

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Koliko % od najemnin bo slo? Se ve kaj?
0,3%. S tem, da bodo solidarnostni davek "zaradi tehničnih razlogov" plačali tudi poplavljenci.

Zato včeraj v zadnjem hipu dogovor koalicije in predlog za širšo obdavčitev, kot jo je sprva predvidela vlada. 0,3-odstotni davek ne bo le na klasične plače zaposlenih. Ampak bodo šteli tudi prihodki od najemnin, dividend, nagrad in drugih dobičkov. Kot pravi minister za finance Klemen Boštjančič je treba vedeti, "da en del prebivalstva – relativno majhen – ima relativno visoke dohodke iz tega naslova. So ljudje, ki imajo 10 in več nepremičnin, ki jih oddajajo, in živijo preprosto od teh najemnin. Torej po prvotni verziji bi bili ti izključeni iz tega davka. Po tej novi ne bodo. In v resnici se nam zdi to pravilno in upravičeno."
Bodo pa morali biti solidarni tudi poplavljeni, ki jim je prispevek sicer namenjen. "O tem je bilo veliko razprave. Če me vprašate, seveda bi si želeli, da so izločeni, ampak je zaradi tehničnih razlogov to tako zapleteno, da smo tehtali pluse in minuse in se odločili tako, kot smo se," pravi Boštjančič.
Tudi minister za gospodarstvo Matjaž Han se sprašuje, kaj s tistimi, ki so utrpeli škodo. "Tu mislim, da bo treba še kaj popraviti."
 

B81

22. jul 2007
36.401
10.221
113
Malo primerjave s kovidom

Screenshot_20230901_071340.jpg
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.666
-400
113
Kaj kr neki? Tako kot jih boš naučil tako bo. Od dela ni še noben umrl od lenobe pa že.


kaj nej jest zdej učim 15letnike? Sej staršem je ql, ker je njihov tamal zdej doma, pa da mu ni treba delat. Ampak se ne zavedajo, da s tem škodijo mulcu, ker ne bo pridobil nekih osnovnih delovnih navad. Delodajalec se bo že znašel po svoje... Ampak ti otroci bojo čez 10 let kader, ki bo moral v redno službo. Vsi ne bojo imeli vnaprej urejenih in podedovanih služb.

Tako mnenje prihaja iz ust delodajalcev, ne nekih 50letnikov brez otrok - zato je izjava kr neki.
 
  • Všeč mi je
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri in sad

jello

Guru
22. sep 2008
10.070
3.819
113
Krneki je kurčenje (praviloma "ultrasposobnih") starih prdcev nad današnjo mladino. Ko si bil sam star 15 let so bili verjetno takratni stari prdci popolnoma navdušeni nad tabo, da to pa je generacija kot je še ni bilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek in aljoman