plačilni nalog - napačna oseba

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
OK, vseznalce sprašujem za kratek nasvet glede plačilnih nalogov. Osnovni zaplet je takle:

=> foter (po naključju mu je enako ime kot meni) s službenim kombijem ob 10h dopoldne prehitro pelje in si prisluži 300€ in 3 točke - radar je bil avtomatski in je priložena samo slika. Plačilni nalog, ki ga dobim domov, se glasi name, z mojim EMŠOm in mojimi številkami dokumentov.

kaj naj naredim?
=> glumim, da nisem jaz takrat vozil in da sem bil takrat v službi (kar lahko dokazujem z evidenco prisotnosti v laboratoriju)
=> glumim, da tega kombija ne poznam in da ne vem od kod jim podatki
=> neka tretja meni čist neznana ideja

Končni cilj bi seveda bil, da si s fotrom tele €€€ razdeliva, pike pa porabiva v Merkatorju, ampak verjetno ne bo šlo. V pravnem poduku imam na voljo le zahtevo za sodno varstvo...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.137
3.608
113
Marlbor
Tega stavka ne razumem:
"glumim, da nisem jaz takrat vozil in da sem bil takrat v službi"

Kaj zdaj, si ti vozil ali nisi?
bonk.gif
 

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
Ne, nisem jaz vozil, fotr je. Pa nisva v isti firmi => gluma - se pravi, jim ne povem: nisem bil jaz, ampak on itd...

se pravi, da jim prepustim, da se še enkrat pozanimajo pri fotrovi firmi, kdo je na potnem nalogu in tako naprej....

ali se bojo sedaj samo na mene spravli, jaz pa jim dokazujem da tam nisem bil?
 

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
Citat:
Uporabnik ovca pravi:
Lahko se pritožiš, priložiš njihovo sliko in svoj evidenčni spisek, da si bil v službi in nej se jebejo...
smile-1.gif

ja, to je bila tudi moja ideja... samo več glav več ve, pa povprašam še za drugo mnenje...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.423
2.734
113
v lokalni ostariji
ti lepo napiši pritožbo da si bil takrat v službi in da nisi vozil ti! kot dokaz pripopaj evidence (poštemplane od delodajalca)itak če bodo probal iz slike ugotovit kdo je vozu...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.393
4.922
113
Ne vidim razloga, da bi ti sugeriral, kdo je vozil, saj ni tvoje vozilo. Pošlješ, da vozilo ni tvoje in da nisi mogel ti voziti.
Postopek je najbrž tekel tako, da je delodajalec od očeta sporočil podatke, kdo je takrat uporabljal avtomobil. Na osnovi imena, priimka in naslova, so izbrali napačnega v CRP-ju.
 

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
slika je kar neki, evidenco iz Time&Space sem že potegnil iz strežnika, še po žige skočim.

bolj me zanima, če kdo slučajno ve, kako tak postopek teče naprej - verjetno jim jaz dokažem, da nisem bil tam, oni potem ponovno kontaktirajo firmo, še enkrat se gleda potne naloge in jim še enkrat sporočijo voznika, oni pa potem še enkrat po registru poiščejo pravega?
1486987-1.png
 

Priponke

  • 1486987-1.png
    1486987-1.png
    181 KB · Ogledi: 207

Zetor5011

Fizikalc
14. dec 2010
639
28
28
aha. ker prav veliko ačsa in živcev se mi niti ne da zgubljat... ampak [cenzura] ga, zdej gre za princip!
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Napiše pritožbo in navedi da nisi ti vozil, (ime priimek emšo, zaposlen v podjetju cccc), da nisi lastnik tega kombija, da si bil takrat v času prekrška v službi v podjetju xxxx, in priloži kako potrdilo da si bil tam.

V bistvu moraš samo dokazat, da nisi ti vozil.

Kaj bodo pa potem naprej redarji pa ni tvoja skrb, imajo tri možnosti, da bodo ali pritožbo odbili, pa boš moral plačat dvojno + stroške postopka, ali pa zavrgli, pa ne bo plačal noben, ali pa bodo ponovno prekontrorilali kdo je res vozil, in prišli do pravega kršitelja.
No poročaj, kako se bo stvar razvijala.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
OK, sej vem da si sintič, ampak vseeno - zakaj bi mu pritožbo odbili? Ni vozil in ni fizično možno, da bi vozil ta avto. Je pa res, da se kazni ne bo mogoče izognit, plačal bo pač oče, ko bodo poiskali pravega.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.996
6.719
113
Ni res. Mislim ni cisto res. Postopek zoper nejga se bo ustavil, ker bo dokazal da ni vozil on. Zdej pa odvisno kaj je fotrova firma poslala. Lahko je redar samo napacnega v evidencah obkljukal in bodo preverili in fotru poslali. Ce pa je firma poslala podatke sina (kar pa kot kaze niti ni mozno) bi pa lahko cepili podjetje in odgovorno osebo.

V glavnem zahteva za sodno varstvo z dokazi in se bo ze pri prekrskovnem organi postopek ustavil, sploh ne bo slo do sodisca
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
OK, sej vem da si sintič, ampak vseeno - zakaj bi mu pritožbo odbili? Ni vozil in ni fizično možno, da bi vozil ta avto. Je pa res, da se kazni ne bo mogoče izognit, plačal bo pač oče, ko bodo poiskali pravega.

A zakaj bi mu pritožbo odbili? Ker se napake in pomote dogajajo.
A lahko še jest tebe vprašam, zakaj so kazen poslali tistemu ki ni vozil in ni fizično možno da bi vozil ta avto? Pa predpostavimo da fotrova firma ni poslala na redarstvo emšo in podatke od sina.
Kolegici so podobno pritožbo odbili, kljub temu da v resmici ni vozila in ni mogla vozit (peljal je sin), res pa da je bil avto njen, za razliko od tega primera.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
To je pa veliiika razlika, če je avto bil njen. Načeloma si ti sam odgovoren kaj se dogaja s tvojim avtom. V tem primeru pa so ga obtožili za vožnjo nekega xy vozila.
 

juris

Fizikalc
12. sep 2008
1.635
0
36
Daj policajem ali redarjem malo lastne tinte pit. Prijavi neznano osebo zaradi lažnive naznanitve prekška, pa naj se ukvarjajo sami s sabo kdo je kriv.
Potem, ko bo pa policija našla krivca (
hysterical-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
To je pa veliiika razlika, če je avto bil njen. Načeloma si ti sam odgovoren kaj se dogaja s tvojim avtom. V tem primeru pa so ga obtožili za vožnjo nekega xy vozila.
Če misliš da je lastnik avta odgovoren za prekrške, ki jih povzroči voznik, potem pa obrazloži, zakaj so potem poizvedovali po vozniku in njemu poslali kazen, no tokrat po pomoti sicer res nedolžnemu. in zakaj niso kaznovali lastnika?