PHILIPS ali SHARP ? Ambilight ali kvaliteta?

modrigad

Zelenc'
23. apr 2009
4
0
1
Seveda na gre za sistem 5.1, ampak za 2.1. Večino uporabnikov to zadovolji, za tiste, ki imajo čas in ki želijo več, pa je seveda na voljo tudi sistem 5.1. Iz osebnih izkušenj vam povem, da je npr. Philipsov sistem 2.1, komercialna oznaka hts8140, pravi cukrček iz estetskega in funkcionalnega vidika.
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Citat:
Uporabnik modrigad pravi:
Pred par meseci sem si kupil Philips 32pfl7603 s tehnologijo ambilight. Že takoj se opazi bistvena razlika, če je ambilight vklopljen ali pa ni. Doživetje gledanja je z ambiligthom veliko bolj popolno in brez dvoma manj utrujajoče kot brez njega. Filmska scena se ti razširi prek okvirja TV ekrana in ti napolni sobo. Poleg tega ne rabiš sobe dodatno osvetljevati. Ambilight lahko prižgeš tudi, ko je televizor izklopljen. Dobiš lahko torej prijetno svetlobo, ki nadomešča druge svetlobne izvore.

Zdaj pa ko sem slišal že miljon pozitivnih stvari o ambiju, pa me že resnično zanima kakšen vtis bo ta philips
8404h naredil name,.... ne dvomim da bo dober
smile-1.gif


Citat:
Uporabnik modrigad pravi:


Mimogrede, poglejte na http://www.moj-tv.com/, tam se dobi Sharp Full HD LCD televizor Aquos LC-42DH77E + Sharp hišni kino HT-DV40H3 za okoli 1700 EUR.

TOČNO ta Sharp se mi je , oz še mi SE dopade, torej >>TA<< . KONKRETNO o tem modemu, sem slišal sameee dobre stvari , prodajalci sami so mi celo govorili da če razmišlam med philips 7 in tem sharpom lc42dh77e , da nimam kaj za razmišljat in naj izberem sharpa, saj bi 'naj bi' dosti boljši .

A M P A K , jaz imam kabelkso televizijo ( UPC TELEMACH), in R A B I M dvb-c , katerega pa ta sharp žal nima, philipsa 42pfl8404h ( ki si ga bom 99,99% kupil takoj ko pride v slo na prodajne police) , pa ga IMA .

Drugač pa hvala za opis svojih izkušenj z philipsom
smile-1.gif

 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
ni za komplicirat in čakat na serijo 8...tako ali tako bojo v štartu cene višje..tako da je bolje če že, da kupiš serijo 9 pa boš v vseh pogledih na boljšem.
 

Muzo

Pripravnik
10. sep 2007
268
0
16
Živjo, eno vprašanje, a se da v USB režo pri tem 42PFL8404H tudi kakšen wireless modul vtaknit ali je kakšna druga opcija da direktno streamaš kakšne filme iz PCja?

Hvala
 

modrigad

Zelenc'
23. apr 2009
4
0
1
Tu je pa še nova serija 9000.
http://www.mimovrste.com/artikel/1350134522/lcd-tv-sprejemnik-philips-37pfl9604h

Zelo pomembno se mi zdi, da ima TV sprejenik vgrajen DVB-C mpeg4 (če prejemate signal prek kabelskega distributerja), ker v tem primeru odpadejo nadležne set-top-box škatle. Na ta način si lahko vsak sam nastavi digitalni sprejem kabelskih kanalov. Marsikdo namreč zmotno misli, da mu bodo kabelski distributerji šele potem, ko bo podpisal naročnino za digitalno kabelsko TV, začeli 'v kable spuščati digitalni signal'. Digitalni signal pa je tam permanentno navzoč, treba ga je samo 'zajeti' s primerno tehnologijo - v tem primeru z DVB-C mpeg4. Ker ne rabim fiksnega telefona, do interneta pa dostopam drugače, torej ne rabim sklepati nikakršnih naročnin za digitalni trojček, ampak zadošča običajna naročnina.

Torej moj nasvet: kupite TV sprejemnik z DVB-C (če gledate prek kabla) oz. DVB-T (če gledate prek običajnega zemeljskega oddajnika). Marsikateri TV že podpira kar oba sistema.
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Jaz si z 32"ko lahko samo rit obrišem ker bom gledal iz 3.8 m :D še ta 42"ka bo nekoliko mala.... ampak [censored] it, če si nebom zdaj kupo,si nebom nikoli. Naslednji teden grem na banko se zmenit za finance da pride ta PHILIPS 42PFL8404H tudi na mojo steno (H) :D

Ta je na mimovrste 1339€ samo ti mi je malo dosti glede na to da mam ponudbo za 1060€ , sem reko da bom probo na jurčka zrihtat
smile-1.gif


Nič,grem jaz bosanec zdaj delat,
jutri pa mogoče že na banko da pride ta sexy zadeva na mojo steno....

Lp užiwajte lep dan,
Dani
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.540
3
38
Sicer offtopic, ampak če že teče debata o novih Philipsih...
Kaj pa novi 56PFL9954H? 21:9 format slike. Za 4 jurčke bo to amerika, edino TV program bo smešno za gledat (za bluray filme bo pa zakon). To je musthave, če hočeš imeti ''domači kino''...

philips-56pfl9954h-cinema_21-9_lifestyle.jpg
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.808
113
Je komu jasno zakaj pri hudiču so začeli 21:9 format ven tiščat, ko smo se komaj na 16:9 upgradali?

A ni ravno 16:9 kino format, ki se predvaja na kino platnih. Čemu potem 21:9?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.611
5.808
113
Citat:
Uporabnik monaco pravi:
Kdaj si bil pa nazadnje v Koloseju?

Uh dolgo nazaj....
Sem pa bil prejšnji teden v Planet Tušu
smile-1.gif


Ma zdi se mi da je v kinih še vedno 16:9. Zdi se mi pa res butasto da gre vse v širino. Potem pa imaš na tretjino slike prikazane samo podnapise.
 
Nazadnje urejeno:

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
MrDaco, veš da ovcam je treba nekaj ponuditi da pograbijo! Ni važno kako je za gledat, pomembno je da je premium izdelek ter da je drago...
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Tudi jaz bom ta ovca ki bi vgriznila v vabo.
Trenutno imam najboljšo ponudbo 1050€ za PHILIPS 42PFL8404H .
Samo sem že omeno da bom handlo dokler ne prijem na jurija. torej če keri rabi za 1050€ mi naj reče mu dam kontakt oz bo mogo uporabit moj email ker tako bo popust 'uveljavljen' .

Pa aja, če že keri kupuje podobne zadeve, priporočam Dušana , www.avforum.si , človek ima res pravi pristop do strank, pa tudi glede cen se lahko pogajaš ( tako kot vsepovsod dejansko) ,dostavi na dom ter sam zmontira ipd...

jutri grem po kredit, tv bi pa naj bil dobavljiv v roku 2eh tednov, torej čez 2 tedna delim izkušnje zvami
smile-1.gif