PHILIPS ali SHARP ? Ambilight ali kvaliteta?

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
serijo 9 imam sam doma (sicer 39 inčev) samo slika sama po sebi je res špica (za moj okus, pa tudi do zdaj še vsak, ki je videl sliko na njej ni rekel drugače...pohvalili tudi precejšni skeptiki LCD-jev, full HD TV-jev ko še ni potrebe po njih...itd...največje presenečenje so doživeli ko ni bilo pričakovanih 'kockic' in zmazane slike (od blizu) preko kabelskega signala).

samo ti si zdaj naredil preskok iz 1.000 EUR na 1.500 ....tak da
grin1.gif
...če si kje iz Lj si lahko prideš sliko na 9-ki v živo pogledat (realno stanje).

Je pa, kar se mene tiče, vredna 'cenovnega greha' (jaz sem za mojo 39-ko dal 1.800 EUR)
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Citat:
Uporabnik vincent pravi:

.če si kje iz Lj si lahko prideš sliko na 9-ki v živo pogledat (realno stanje).
:O Nice to hear, thank you .... Če se bom kaj vozil mimo, te bom pred tem kontaktiral ,
ampak verjetnost je zelo mala . hvala vseeno.

:O 39" maš ? :O To pa se redkokdaj vidi da ma nekdo 39 ", kaj te je pripeljalo do tega
da si rajši vzel 39" kot 37" / 42 " ? verjetno cena ne ?

Kolko sem zaledil , ima ta stvarca ambilight 2 SPECTRA , povej nam malo
kak si navdušen nad njim , pa pod kakim kotom gledaš tv....

In kateri model imaš ( sklepam da malo bolj kot 9603 ) ?

Citat:

samo ti si zdaj naredil preskok iz 1.000 EUR na 1.500 ....tak da

Hmmm... Dejansko je na prvi strani omenjen sharp, v redni prodaji 1600 , in ga dobim za 1095 € ,zato sem se
tudi toliko posvetil temu sharpu, ker če ga dobim za 500€ bolj poceni , pa če gledamo njegovo originalno ceno,
se potem torej le da nekaj sklepat da mogoče le ni tak slab tako večina pravi ...

Včeraj sem spet pisal email podjetju ki se bavi z prodajo sharpov in philipsov , in ki vsak dan gledajo te tvje v živo,
in imajo možnost primerjat.....
Svetovali so mi je definitivno dosti boljša odločitev SHARP LC42DH77E kot pa PHILIPS 42PFL7603H , ker bi naj bila
razlika v kvaliteti slike res velika ( pm kaj bi dal da bi našel nekje v mb ali pa vsaj blizu , nekoga z omenjenim sharpom,
da vidim če je slika res tako vrhunska .... ) , je pa res da sta cenovno 500€ razlike ( jaz ju dobim oba za isto ceno) ,
zatorej mogoče tudi od tod izvira ta 'razlika ' v sliki .

In ta philips , kot sem ugotovil pred kratkim, ima 'SAMO' 50 Hz , ... Vendar včeraj se bil v trgovini in videl primerjavi
kaj pomeni 100hz / 50 hz ..... aleluja ...... 100 hz = must have :S
prav tako je must have dvb-c , ki ga pa ta sharp nima ....

mislim da sem tako kot vsak, rad bi dosti muzike za malo denarja,
oz rad bi vse za malo denarja . tega žal ni, ali pač ?
 
Nazadnje urejeno:

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
ma kupi panasonic 42x10Y plazmo v harvey normanu. Ima tud dvb-c, slika pa je itak boljša od vseh teh tvojih predlogov tle. Pa še cenejša je... tm nekej čez 800EUR

Razn seveda če maš kakšne predsodke o plazmi, tako kot dosti drugih
smile-1.gif


jst mam 42x10E, ki nima dvb-c in lahko samo pohvalim. SD programi (digitalna satelitska) so super, šport je super za gledat (za razliko od nekaterih LCDjev), HD je super, xbox 360 tud laufa super.

Predlagam, da jo greš pogledat in jo kupiš in se nehaš morit
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Evo,tukaj bom pa 'uporabil' vincenta, south park in Simonija , in še koga če želi.

bral sem že dosti o lcd vs plasma, vendar kaj bi vi izbrali in zakaj?

Namreč jaz sem človek ki ga ne motijo 'malenkosti ' .

eni jamrajo da če imajo plasmo, se jim slika vžge , in tudi ko vgasnejo televizijo, še je kar slika prikazana
par sekund..... ampak dečki, mene to NE moti . to za mene niti OMEMBE NI VREDNO . to meni ne nagne
tehtnice ne v + niti v - lcd vs. plasma, ker je to res nekaj kar ni omembe vredno .

teža plasme? come on ..... koga to moti? oz pardon... MENE to nič ne moti , niti 1% minusa ne dam temu ...

težko optimizirat nastavitve v nulo ??? dečki... si bom pač 1 al pa 5 ur več časa vzel, to sploh ni problem.

vem tudi da so razlike v resoluciji ( plasme bi naj mele 1024 x 768 medtem ko full hdji 1920 x 1080 ) ,
naj bi bila razlika v možnosti kvalitetnejšega prikaza črne / bele barve ( to ma plasma ne ? al lcd :O ) ,
ter v frekvenci, pa še kaj bi se najšlo.

zatorej zgoraj 3 omenjene osebke in še koga, prosim za osebno mnenje o lcd vs plasma .

Kaj si ti ja malo nor... zdaj sem že iz lcd-jov preklopil na študiranej o plasmi ...

že vidim kak si na koncu nebom nič kupo, čeprav bi si tak rad ....

skratka,katastrofa sem.
smile-1.gif
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Kratko in jedrnato;
Plasma; SAMO Pioneer Kuro,
LCD: tu je večja izbira, moje mnenje: vsak Philips od 7603 modela naprej.
preprosto je to
smile-1.gif
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.748
218
63
Citat:
Uporabnik korodani pravi:
Iz dneva v dan sem bolj zmeden....
danes sem celo bil v trgovini kjer mi je v oči padel http://www.ceneje.si/CX0008A591_-_philips-lcd-tv-42-pfl-9603-d , za katerega mi je prodajalec povedal da ga tudi sam ima, in da je res bomba . vendar SPET, it has NO dvb-c .....
42PFL9603D je star model, katerega sploh ni več možno naročiti. Trenutno je aktualen model 42PFL9603H (ki ima DVB-T in DVB-C), pride pa v roku meseca do dveh verjetno tudi že naslednik tega modela.

Če boš kupoval Philipsa, me lahko na PM za cene.
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38


Ti je iz prve roke povem. Tistemu da slika nekaj časa ostane, se reče image retention. To zadevo vidiš samo ponoči in traja nekaj čaas, pol pa zgine. In na avforums (tm sm dost prebral, znam angleško
smile-1.gif
) pravijo, da po 200h obratovanja ta "problem" ni več tako prisoten. Da se ti slika trajno zapeče pa skoraj ni več možno. Temu se pa reče burn-in.
Teža itak ni problem, mogoče transport do doma, ker je priporočljivo palzmo pokonci prevažat.
Nastavljanje je tako easy kot pri LCDjih.

Skratka, na avforums sem prebral svašta in ti povem, da brez skrbi lahko plazmo kupiš. Glede resolucije je pa tako, da pri 42" velikosti in pa 2,8m oddaljenosti, človek težko opazi razliko med full hd in hd ready. Tako pravjo eni na avforums, tako da če se drugi ne strinjate, ne mene napadat.

LCD je po mojem mnenju najboljš za igre in pa HD, za navadne programe in za šport pa plazma all the way.

Lahko pogledaš tudi 42g10 model, samo je ustrezno dražji, a je boljši od x10. Ima večjo resolucijo in pa panel, ki porabi manj energijo, črne barve so še bolj črne in še kaj. Ne vem vse napamet.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
čaki..zdaj si mi pa dal misliti katero diagonalo imam? :p...95 cm...(grem prav preračunat ...jap...37 colarca je!)

kaj izbrati?....jaz sem se na koncu odločil za LCD (in ne plazmo) zato ker pri isti velikosti porabi 50 do 100 % manj energije (mogoče banalen razlog...samo pri meni je bil odločilen). Vse ostalo se mi zdi da je bolj tak tak..vsaka ima prednosti, vsaka slabosti..na koncu bo več denarja, pomenilo več slike (ne glede na izvor).
Raznorazni burn ini so bolj floskula...mogoče na bankomatu, kjer je osnovni zaslon prižgan 24 ur dnevno...da bi bilo pa problemtično pri gledanju programov...dvomim.
Tisto o polnjenju plina v plazmi pa samo
hysterical-1.gif
.

Sharpa s tvojega linka ne poznam, doma sem imel prej CRT os Sharpa pa mi je v dobi 9 let 2 x crknil, imeli smo tudi VCR (takrat famoznih 2.000 mark!)...vedno zajebaval, sam sem imel VCR, sicer delal (ker ga nisem uporabljal) potem pa iz neznanega razloga crknil (mogoče zaradi neuporabe?
crazy1.gif
) tako da..kakovosti nima, kako sliko ima...pa res nimam pojma. Samo jaz sem se pri nakupu novega TV-ja pač Sharpu izognil.

Pa tudi kolikor sem gledal okoli...na koncu baš ni neke hude izbire (Philips je sam padel v izbor..pred tem ni bila ravno moja omiljena znamka..da se nebo kdo usajal da ga propagiram).
Če bi že imel dosti pod palcem bi si nabavil Loewe (imeli doma CRT 17 let) oz Metz. Ampak to so zgolj pobožne želje
smile-1.gif
.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
jaz sem tudi čisto po naklučju prišel na philipsa serije 9. ampak od zdaj naprej ne povoham več drugega predvsem zaradi ambilighta. ker to pa je čisti zakon
cheer.gif
samo za moje pojme mora bit 3 kanalni, ker tisto ko po strani samo sveti...ni to to.

kateri bo naslednji, pa se tudi že ve
aplauz.gif


philips-cinema-21-9-lcd-tv-coming-in-june.jpg
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.082
425
83
45
dolenska
OFF:

Pa kaj zaboga je narobe s LG-jem. Imam ga od SIOLove ponudbe in zaenkrat dela. Slika kot pri SHarpu, Panasonicu8ok od tega mal boljša), Philipsa, Soniya. PA kake očke mate to. Tist ambilajt je res super sam če ni prov na steni ni efekta pravga.
A LG-ji crkujejo al kaj
confused-1.gif
.
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Citat:
Uporabnik Simon_Vi pravi:
Povej, kkako si videl razliko med 50 in 100Hz + med katerima dvema si delal razliko?

i lied, my bad sorry.

bil je 1 50" sony, in ekran je bil z črto 'razdeljen' na 2 dela, na eni strani je bilo 100 hz ON , na drugem delu pa 100 hz OFF .
prikazoval pa je posnetke ki se kar hitro premikajo, in sem opazil da je pri 100 hz dosti bolj čista / ostra slika , nevem kak bi se izrazil
ker nisem profi za to . verjetno sem dal slabo primerjavo z 100 hz on pa 100 hz off, ker nemoreš definirat kaj pomeni 100 hz off .

Včeraj me je že melo da bi si zrihtal denar in kupil PHILIPS 42PFL7603H,vendar mi je prodajalec povedal da ta lcd nima 75hz tako kot sem mislil, ampak da ima samo 50 hz.

OPCIJE


a)kupim PHILIPS 42PFL7403H ( na prvi strani so njegove specifikacije ) , in ne rabim dokupit nobenega dvb-c-ja, saj ga že ima , je 100 herčni in ima 3 ms. samo , če bi si že kupil philipsa, bi bil zelo velik razlog tudi ambilight.... katerega pa ta model NIMA, in spet sem v slepi ulici

b) kupim si PHILIPS 42PFL7603H , in se pač navadim na to da je samo 50 hz , in uživam ob 2 kanalnem ambilightu

c) malo še počakam da se serije 9 philipsa malo pocenijo, sprobam shandlat malo ceno, in pridem nekje na 1400€ in imam res 1A stvar, z ambilightom seveda .

d)kupim SHARP LC42DH77E ( na prvi strani tej teme ) . malo se še bom pozanimal kako je pri sharpu z dvb-c sprejemnikom, če je res tako velika razlika če imaš sprejemnik v škatli polek tvja , kot pa v primerjavi z sprejemnikom ki je ŽE vgrajen v tv. če bom dobil neke dobre odgovore da zadeva funkcionira kar v redu, se bom odločil za to ( main reason : ker ga iz 1600€ shandlam na 1095€) , in imam 3 leta garancije, medtem kot na philipsa samo 1 leto .

e) počakam da še najdem nekoga ki omenjene lcdje ima, ter da pridem k njemu preverit kvaliteto slike in ga poprašam za mnenje

f) si vzemem cel dan časa in nekje 40€ za poln kesl in sprevozim celo SLO da vse omenjene modele vidim v živo , po možnosti celo postavim enega ob drugega , in je to to .



tv bi pa mel za gledanje discoveryja pa national geographica pa take hece, vbistvu pa zaradi filmov ki si bom jij dol cukno .
Blu ray dobim za 100€ ( nočete vedet kak ) , in je to to .....
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.610
5.806
113
Svetujem ti da greš tudi k tvojemu prodajalcu in ga vdariš po glavi.

Philips ne oglaša 100Hz, ker ima svoj sistem "HD natural motion" ki je v grobem podoben 100hz. Če ti tega prodajalec ni znal vklopit in pokazat mu predlagaj da pusti to službo komu sposobnejšemu.

Pa še eno stvar se prepričaj. Kak je z autoformatom slike pri Sharpu. Namreč veš da se danes programi prikazujejo v različnih razmerjih. Philips zelo dobro preklaplja med 4:3 in 16:9. Zna tudi prikazat vmesno stanje, se pravi da ti zgoraj recimo odreže emblem, spodaj pa pusti podnapise, če so v črnem območju. V glavnem to je en velik plus in preveri če ima to tudi Sharp, ker na netu o tem nič ne najdem. Ne bo ti žal.
 
Nazadnje urejeno:

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
ulala ta 42PLF8404H se mi zelo dopade....
jutri v nedeljo pa zvem kakšne so nabavne cene v določeni trgovini, za serijo 9 in 7,
in če so razumne cene (dobil bom po nabavni + kakšen € polek ) , bom te vzel philipsa.

če ne, pa bom vzel že miljonkrat v tej temu omenjenega sharp LC42DH77E , in še pogledal
kdaj mi poteče pogodba z upcjem , ter kakšni so stroški prekinititve,
in si nato zrihtam kaki siol al pa kaj podobnega ....

skratka jutri bom dosti zvedo za kaj se bom odločo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.259
1.891
113
Citat:
Uporabnik korodani pravi:
in še pogledal
kdaj mi poteče pogodba z upcjem , ter kakšni so stroški prekinititve,
in si nato zrihtam kaki siol al pa kaj podobnega ....

siol ima porazno sliko!

tako da...če boš nabavil nov TV (sploh nr. serijo 9) se siolu v velikem loku izogni...če je opcija, raje T2.

Telemach pa, vsaj glede na signal, ki ga imamo pri nas v bloku, ima zelo super signal.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.406
2.418
113
Se podpišem pod to, da je siol eno veliko govno na LCD-ju. Prijatl ima Philipsa tanovega 42pfl7xxx, dal je nekaj mesecev nazaj 1500€ in je slika res nikakva. Nogomet ter hitre scene sploh ni za gledat. Ena sama kocka!

Lp
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Citat:
Uporabnik vincent pravi:


siol ima porazno sliko!

tako da...če boš nabavil nov TV (sploh nr. serijo 9) se siolu v velikem loku izogni...če je opcija, raje T2.

Telemach pa, vsaj glede na signal, ki ga imamo pri nas v bloku, ima zelo super signal.

:O good to know.... tudi sam sem danes slišal nekaj podobnega ,ty . lepo slišat da ima upc dober signal...
Slišal sem tudi da je velika razlika ali imaš že vgrajen dvb-c sprejemnik ali pa če si ga posebej kupiš ( razlika v kvaliteti slike),
zatorej sem se odločil da sharp lc42dh77e ,odpade
sprasujem se.gif


Nevem če še imam kaj za razmišljat .... sony ima take odzivne čase da lahko grem na wc pa na pivo preden se mi slika izriše na zaslon, o lg-ju mi je škoda besed, drugo kaj pa ni japonec pa mi ni več simpatično ( ste dobrodošli da me z KONKRETNIMI predlogi ( to pomeni da poveste polek proizvajalca tudi modele), poizkusite prepričati v nasprotno ) , torje mi ostane samo še to, da se odločim za philipsa..... verjetno bo to PHILIPS 42PFL8404H ,ki bo na prodajne police prišel šele maja, in bo prišel 1200€ , torej ga bom shandlo na nekje 1100€ . 3ms , 80 000 kontrast, 100 hz, sexy ambilight spectra , dvb-t +++++++ dvb-c ( to je zame MUST HAVE ker mam kabelsko ( upc telemach) ) , + wireless internet , pa še kaj bi se najšlo....
in zakaj serija 8 ? ker je samo 100€ dražja od 7ke, izboljšava pa je bistvena .

reviews are welcome

Lp,Dani
 
Nazadnje urejeno: