PHILIPS ali SHARP ? Ambilight ali kvaliteta?

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Lp .

Kupujem 42" LCD , in do zdaj mi je uspelo strniti oz. omejiti televizije , na ' samo 3 , zato mi prosim
pomagajte z svojimi mnenji, da bom vedel katero izbrati ali katero NE izbrati.

Izbiram med :


in že od tod sledi 1. vprašanje : Če pogledate Sharpa PHILIPS-a , vidite da ima prvi tehnologijo HD Ready 1080p, medtem ko imasta PHILIPSA FULL HD tehnologijo zaslona .

Prav tako sem si ogledal stran ki opisuje vse 4 možne logotike ( hd ready, full hd, hd ready 1080p, HD tv)in sicer TUKAJ - KLIK .

Zatorej PROSIM VAS DA MI V SLOVENŠČINI OBRAZLOŽITE KAJ JE KAJ, oz konkretno razliko med omenjenima philipsoma ( full hd) in sharpom ( hd ready 1080p) .

Sem bral že tudi 'prevode' teh logotipov, vendar so razloženi tako, kot da bi bili prevajani z google translate tool-om , zatorej vas prosim za KAR SE DA LAIČNO razlago . Ker mene ne zanima kaj je vse moj tv 'sposoben' sprejeti, kaj zna pretvorit in kaj ne zna, kaj vse bi mogoče znal,... meni je vglavnema važno kaj moj tv lahko PRIKAŽE .
ker ene razlage so takšne, da bi lahko naredil primerjavo : 'Golf bencinar dela na principu bencina, vendar če vanj natankate diesla, ga bo vseeno 'sprejel ' ( kaj vam to pove ??? ) , zatorej prosim da mi razložite na kar se da enostaven način.

Prav tako me zanima za nakup katerega bi se vi odločili ? ( ambilight mi je prav tako všeč, sam imam belo steno, na kateri bi ambilight prišel tudi do izraza.... ) .

In še nekaj, Ali je Sharp res tako kvaliteten, ali dejansko plačaš samo firmo ? ( da , na mimovrste pride 1600€ , vendar jaz ga lahko dobim za 1095€ ) .

VSAKRŠNJO mnenje je dobrodošlo,

Lp,Dani
 
Nazadnje urejeno:

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Po kvaliteti so: HD Ready, Full HD in HD Ready 1080p.

HD Ready so ponavadi zasloni s 720 vertikalno resolucijo ali včasih 1080i, torej s interpolacijo, Full HD je 1080p, HD Ready 1080p pa podpira še dodatne funkcije, ki jih Full HD ne podpira.

Vedi pa, da to niso predpisani standardi ampak dogovor med tovarnami, torej so možna tudi odstopanja.

Drugače pa je glede na podatke prvi Philips najboljši, vendar tisti, ki imajo ambilight pravijo, da je res zakon in da je vredno kupit z njim.

Sicer pa nisi napisal kaj boš gledal na tem TV - digitalno kabelsko, digitalno satelitsko, analogno kabelsko, samo filme...?
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Po kvaliteti so: HD Ready, Full HD in HD Ready 1080p.

HD Ready so ponavadi zasloni s 720 vertikalno resolucijo ali včasih 1080i, torej s interpolacijo, Full HD je 1080p, HD Ready 1080p pa podpira še dodatne funkcije, ki jih Full HD ne podpira.

Torej Če sta omenjena Philipsa FULL HD , in omenjen Sharp HD READY 1080p, to pomeni da kar se konkretno te specifikacije tiče, je Sharp v prednosti ? ( jaz sem bil prepričan da takoj ko v oznaki zaslediš besedico READY, da je to 'manj vredno' kot pa FULL HD )


Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sicer pa nisi napisal kaj boš gledal na tem TV - digitalno kabelsko, digitalno satelitsko, analogno kabelsko, samo filme...?

ups,čisto sem pozabil, hvala za opozorilo.

Tv bi uporabljal za gledanje tv programov ( katerih bi rad imel čim več ( je to dejansko povezano z dvb-c ?
sprasujem se.gif
) ) , vendar si bom prav tako v kratkema kupil blu ray predvajalanik in gledal blu ray filme .
Imam kabelsko televizijo, UPC Telemach , in me zanima, ALI POTREBUJEM DVB-C , ( in kaj to sploh je ( kar se da laično razloženo prosim ) ) , ali ne ?
Ker če je dvb-c 'must have' , te to pomeni da Sharp odpade (?) .
Lp,
Dani
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Nič kaj ni v prednosti Sharp zaradi te oznake, tudi po podatkih je slabši kot taprvi Philips (ne vem sicer kakšno sliko imata).

DVB-C je sprejemnik za digitalno kabelsko, torej ti bo v tvojem primeru še kako prav prišel, ker boš lahko preko njega gledal 80+ digitalnih programov (drugače rabiš zunanji sprejemnik).
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
:O vendar ni dvb-t tisti ki poskrbi za pretvorbo analognega v digitalen signal ??? ali je to dvb-c ? :O ( vsaj po tvojih besedah sodeč ,dvb-c poskrbi za to :O )

Hm...kar se tiče slike , sem bil tudi v trgovini kjer je bilo razstavljenih 20 lcdjev, na sredini je pa bil tudi Sharp, ki je imel daleč najlepšo sliko ( vendar so v trgovini uporbljene tovarniške nastavitve, torej ta podatek ni kaj dosti vreden ) .

Prav tako ima sharp isto frekvenco ( 100 hz) , vendar dosti boljši kontrast ...
shocked-1.gif


Hm....ko že omenjaš sprejemnik ( dvb-c ) , kako se to priklopi, preko HDMI kabla,ali kako?

Lp,Dani
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
DVB-T je za digitalno televizijo ''po zraku'', DVB-C pa je za digitalno kabelsko.

Oba pa se priklopita preko navadnega koaksialnega kabla.

Drugače pa glede slike - vzami tisto, ki ima tebi lepo sliko, pa tudi če bodo podatki trdili drugače (boljši kontrast, hitrejša odzivnost...). Tvoje oči so vedno prve.
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Hvala.

torej glede na to da imam kabelsko televizijo ( UPC Telemach ), mi DVB-T sploh ni potreben, temveč DVB- C , kajne?
smile-1.gif


Upam da se m pravilno razumel....

Lp,Dani
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
torej dvb-t bi mi prišel v poštev če ne bi imel kabelske televizije, kajne?

in če prav razumem, sta moja 2 'must have'-a , DVB-C + MPEG 4 , kajne ?
wink-1.gif
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Še 1x sem preveril če ima PHILIPS 42PFL7603H , dvb-t , in ugotovil da ga nima. Zgoraj omenjeni Sharp, ga tudi nima, ima ga 'le' ( iz moje ožje izbire) 42PFL7403H , vendar ta model je BREZ ambilighta, ki bi pa ga, če si ŽE kupim philipsa, rad imel ......

kakšen nasvet ?

Lp,Dani
 

korodani

Pripravnik
12. apr 2009
147
0
16
Da, ampak dandanes v cenovnem razredu okrog 1000€ , težko dobiš LCD BREZ DVB-T -ja. Se zavedam da če vzamem tv brez dvb-t -ja, da je približno kakih 60€ bolj poceni, ampak je težko kaj takšnega najt, kaj šele od PHILIPSA ali SHARPA , ki že v osnovi ( VEČINA MODELOV ) vsebujejo dvb-t ....

TOREJ KAJ SI NAJ KUPIM ????????
Ker če si kupim philipsa, bi seveda še rad imel ambilight polek......
vendar ..... serija 7 očitno ne zadostuje mojih potreb, na 9ko pa ne mislim it, saj pride 1600€ ++++,
jaz pa sem 'omejen' na nekje 1100€ , torej če imate kakšne predloge zame kaj kupiti, glejte do cen. razreda cca 1350 € , saj se da ceno zbit ....

In SouthPark....res hvala ti za toliko informacij!
LP,Dani
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Sej če boš vzel tisti model brez DVB-C pa vzameš kak trio paket pri UPC in dobiš zastonj sprejemnik, v nekaterih paketih še snemalnik, povezan pa je s TV preko HDMI, tak da ni izgube kvalitete.
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
49
Murgle
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sej če boš vzel tisti model brez DVB-C pa vzameš kak trio paket pri UPC in dobiš zastonj sprejemnik, v nekaterih paketih še snemalnik, povezan pa je s TV preko HDMI, tak da ni izgube kvalitete.

UPCjevi sprejemnik, razen tistega, ki ga imaš za HDpaket NIMAJO HDMI izhoda! Niti komponentnega! Samo scart ali pa s-video
pozdrav.gif
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.955
1.839
113
pri večnem vprašanju ali fullhd ali hdready večina ljudi pozabi na najbolj bistven podatek: iz kake razdalje boš gledal. ker nad določeno razdaljo, se razlika sploh več ne opazi. Recimo za 42" full hd je max razdalja 2,5m
smirk-1.gif
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik Mr_Orange pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sej če boš vzel tisti model brez DVB-C pa vzameš kak trio paket pri UPC in dobiš zastonj sprejemnik, v nekaterih paketih še snemalnik, povezan pa je s TV preko HDMI, tak da ni izgube kvalitete.

UPCjevi sprejemnik, razen tistega, ki ga imaš za HDpaket NIMAJO HDMI izhoda! Niti komponentnega! Samo scart ali pa s-video
pozdrav.gif

shocked-1.gif
 

Anubis

Fizikalc
4. nov 2007
523
108
43
Kdo bi vedel. Mislim, da so neki češki. V glavnem za
uf-1.gif
Upam, da bo kmalu kaj boljšega.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.609
5.806
113
1. HD Ready 1080p pomeni da je tv sposoben predvajat filme z 24 slik na sekundo, kar najdemo pri večini BlueRay filmih. Seveda SHARP to podaja kot svojo marketinško foro, Philips pa to predvaja brez reklame (poglej specifikacije).

2. Od kdaj pa je Sharp neka firma, ki bi jo moral posebej plačevat ime. Saj ni Bang&Olufsen, da bi zraven kvalitete moral plačevti še ime. Prej bi Sharp bil neka firma ki se poskuša uveljavit v svetu elektronike. Če se je Philips uveljavil ali ne, ne rabim posebej poudarjat. Še prej bi postavil LG in seveda Sony pred Sharpa, če že omenjamo ime in renome, kvaliteto ter funkcionalnost. .

3. Če bi danes kupoval bi dal dvb-t prednost pred ambilightom, najraje pa oba.
 
Nazadnje urejeno:

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.540
3
38
Citat:
Uporabnik korodani pravi:
Še 1x sem preveril če ima PHILIPS 42PFL7603H , dvb-t , in ugotovil da ga nima. Zgoraj omenjeni Sharp, ga tudi nima, ima ga 'le' ( iz moje ožje izbire) 42PFL7403H , vendar ta model je BREZ ambilighta, ki bi pa ga, če si ŽE kupim philipsa, rad imel ......

kakšen nasvet ?

Lp,Dani

Slabo si preveril. 42PFL7403H ima DVB-T, DVB-C in mpeg4. Pravzaprav imajo to vsi Philipsi, ki imajo na koncu oznako 'H'.
 

Mr_Orange

Pripravnik
15. avg 2007
723
3
18
49
Murgle
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Citat:
Uporabnik Mr_Orange pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
Sej če boš vzel tisti model brez DVB-C pa vzameš kak trio paket pri UPC in dobiš zastonj sprejemnik, v nekaterih paketih še snemalnik, povezan pa je s TV preko HDMI, tak da ni izgube kvalitete.

UPCjevi sprejemnik, razen tistega, ki ga imaš za HDpaket NIMAJO HDMI izhoda! Niti komponentnega! Samo scart ali pa s-video
pozdrav.gif

shocked-1.gif

Hmnja, bi se skoraj dalo rečt... Handan... cheap korejska roba.... me ima, da bi si "na lastno pest" nabavil kaj takega: Technisat
cool-1.gif
...