Kako narediti port forward na T2 modemu?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Pozdravljeni,
zamenjal sem ponudnika TV in interneta in šel na T2. Sedaj mi ne delujejo kamere in NVR, ker imajo drugačne IP-je. Svetovali so mi, da bo najlažje, da kupim še en router (ki ima enak IP kot prejšnji), tega povežem z modemom in nanj kamere.

Zadeva je sedaj sledeča:
Če se doma povežem na wifi od routerja, ki ima IP 192.168.1.1 mi deluje internet in v aplikaciji vidim vse kamere
Če se doma povežem na wifi od T2 modema, ki ima IP 192.168.64.1 mi deluje internet, kamer ne vidim in tudi do routerja ne morem dostopati, če vpišem zgornji IP
Če dostopam preko mobitela z aplikacijo, prav tako ne vidim kamer

Na tehnični pomoči so mi rekli, da naj bi naredil Port forward in pri tem uporabim moj WAN, ki je 188.XXX.XXX.XX. in da bi moral na routerju nastaviti neko statiko.

Mi lahko pri tem pomagate prosim? Kaj moram spodaj vpisati in kaj na routerju?

horizont.JPG



Na routerju imam Dynamic IP 192.168.64.XXX. A je tu treba dati statičnega in če, katerega?

A je tukaj kaj za narediti?
router.JPG



1000 x hvala!
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Sedaj sem naredil nekaj drugega in sicer spremenil IPje vseh kamer na 192.168.64.xxx in sedaj jih vidim lokalno.
Ne morem pa dostopati iz mobitela :(
Tehnična pomoč pravi port forward, to sem naredil, ampak ne deluje.. port je 37777

Zajeta slika.JPG
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Factory reset vseh kamer in NVR-ja....nato jih povezat z UTP-jem direkt na router....
Sicer si to že delal ko si jih kupil....
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Dela..
Ne vem kaj sem naredil, ampak je uspelo. Mogoče se me je usmilil, ko sem 20x probal isto :) oz. spremenilo se je, ko sem dal DHCP namesto statike in potem nazaj na statiko..
 

Toporisic

Fizikalc
6. apr 2019
111
84
28
Dela..
Ne vem kaj sem naredil, ampak je uspelo. Mogoče se me je usmilil, ko sem 20x probal isto :) oz. spremenilo se je, ko sem dal DHCP namesto statike in potem nazaj na statiko..
NI dovolj samo zamenjati statični IP na povezanih napravah (kamere). Če ne zamenjaš "prehoda" (gateway), potem kamera ne pozna poti v internet in dela samo interno.
To se ti je posrečilo z zamenjavo v DHCP in nazaj, ker se je tako popravil tudi vnos za gateway. V bistvu je lahko problem tudi še "subnet mask", ampak ta se pri tebi ni spremenil.

Toporisic
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Prosim za pomoč. Torej stanje: optika T-2, njihov modem, priklopljen na moj wifi router, Raspberry Pi priklopljen na wifi, na RPi lavfa qbittorrent-daemon (torej kot service). RPi ima statični IP.

Na qbittorrent imam naštiman port za torrente. Na routerju imam forwardan ta isti port. Na T-2 Horizontu imam forwardan ta isti port. In mi še vedno en torrent portal iz soseske pravi, da nisem dosegljiv. Kaj lahko še naredim?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Prosim za pomoč. Torej stanje: optika T-2, njihov modem, priklopljen na moj wifi router, Raspberry Pi priklopljen na wifi, na RPi lavfa qbittorrent-daemon (torej kot service). RPi ima statični IP.

Na qbittorrent imam naštiman port za torrente. Na routerju imam forwardan ta isti port. Na T-2 Horizontu imam forwardan ta isti port. In mi še vedno en torrent portal iz soseske pravi, da nisem dosegljiv. Kaj lahko še naredim?
Aja, pa nekaj tednov nazaj sem to vse nastavila in mi je par dni delalo (je kazalo, da je moj IP dosegljiv), potem sem nehala gledati in se je v nekem trenutku to spremenilo in ni več dosegljiv.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Je tvoj router v bridge? Oz. bolje vprašano, kakšen IP dobi tvoj router od modema na WAN portu?

Dvojni NAT je zmeraj slaba stvar.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Je tvoj router v bridge? Oz. bolje vprašano, kakšen IP dobi tvoj router od modema na WAN portu?

Dvojni NAT je zmeraj slaba stvar.
Poleg tega ima pa T-2 na modemih tudi porte, kjer dobiš javni IP naslov (oziroma lahko daš tja pravo statiko) in ne rabiš nič odpirati na horizontu. T-2 tudi noče dati statičnega IP naslova na svoj modem ampak ti ga da samo tako, da ga vpišeš v svoj router (torej ne na 192.168.64.xx).

Da je pa port v ustreznem načinu, pa preveriš tako, da vtakneš prenosni računalnik v npr. luknjo 4 na modemu in preveriš svoj IP. Če se IP zamenja v nekaj, kar je drugače kot 192.168.64.xx (na teh portih dela tudi TV box), si na pravi luknji. Potem pa samo še sprostiš IP (ipconfig /release) in v isto luknjo vtakneš svoj router, ki pa bo dobil malo drugačen IP, ki verjetno ostaja isti nekaj dni ali celo mesecev, ampak vsake toliko časa se pa vseeno zamenja. Če pa zaprosiš za statični IP, pa potem to vpišeš v router in bo vedno isti.

Jernej
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Ok, hardverska stran mi ne gre najbolj, poznavanje omrežij je pa tudi zelo osnovno, zato lepo prosim za detajlna navodila.

Torej, če vtaknem mrežni kabel v laptop in v modem v tisto luknjo, v kateri je sicer router, in preverim IP, dobim tako 192.168.64.x kot 192.168.1.x . (Mogoče, ker 192.168... še ni releasal?)
V nastavitvah routerja ne vidim nič kar bi nakazovalo, da je v bridge mode. Imam samo opcijo "router mode" ali "Access Point mode". Nastavljen je na "router mode".

A bi morala zbrisat tisti forwarding na Horizontu?

Btw, ko pravim, da RPi ima statični IP, želim reči, da dobi vedno isti IP od mojega routerja, torej "statični" IP znotraj mojega LAN-a. Od T-2 imam samo dinamični IP.
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Ok, hardverska stran mi ne gre najbolj, poznavanje omrežij je pa tudi zelo osnovno, zato lepo prosim za detajlna navodila.

Torej, če vtaknem mrežni kabel v laptop in v modem v tisto luknjo, v kateri je sicer router, in preverim IP, dobim tako 192.168.64.x kot 192.168.1.x . (Mogoče, ker 192.168... še ni releasal?)
V nastavitvah routerja ne vidim nič kar bi nakazovalo, da je v bridge mode. Imam samo opcijo "router mode" ali "Access Point mode". Nastavljen je na "router mode".

A bi morala zbrisat tisti forwarding na Horizontu?

Btw, ko pravim, da RPi ima statični IP, želim reči, da dobi vedno isti IP od mojega routerja, torej "statični" IP znotraj mojega LAN-a. Od T-2 imam samo dinamični IP.
Router moraš priklopiti na port na modemu, ki ni del lokalne mreže. To je ponavadi 3 in/ali 4.port, kamor se priklopi TV ali IP telefon. Zato preveri ostale porte z računalnikom in ko najdeš port, kjer dobiš IP naslov, ki ni iz razreda 192.168.64.xx, si na dobri poti. Mislim, da se takšen IP začne z 89.x.y.z. Če imaš port s takšnimi nastavitvami, potem tja noter vtakneš router in bo router direktno na internetu brez potrebe po dodatnih nastavitvah s strani horizonta.

Edino če imaš že vse zasedeno (recimo da imaš dve televiziji), potem se bo pa treba znajti drugače. V tem primeru moraš pa preveriti, kakšen IP je dobil tvoj router na T-2 mreži (npr. 192.168.64.10) ter na horizontu odpreti ustrezne porte na točno ta naslov. Na tvojem routerju (predvidevam, da je na 192.168.1.1) pa spet odpreš iste porte naprej na IP naslov tvoje naprave.

Aha, ko testiraš IP naslove, ki jih dobiš iz modema, med vtikanjem kabla v novo luknjo počakaj vsaj nekaj sekund, da bo potem PC šel na novo iskat IP. Lahko pa tudi odpreš cmd okno (command prompt) in vpišeš ukaz

ipconfig /release

to sprosti IP naslov ter potem

ipconfig /renew

da spet dobi nov naslov.

Da pa preveriš IP, pa poženeš samo

ipconfig

Pri T-2 moraš biti previden tudi zato, ker lahko dobiš samo dva javna IP naslova hkrati na dveh različnih napravah. Ampak če vtakneš v mrežo prenosnik, ta dobi javni IP za 24 ur in moraš zato ročno sprostiti! Ker v nasprotnem bo IP sproščen šele čez 24 ur, vmes pa ne dobiš IPja! Stvar je nevarna npr. takrat, ko daš na "javni" port na modemu še dodaten switch, kjer imaš priklopljeno vsega in svašta in se potem naenkrat priklopi nekaj računalnikov, tiskalniki in še kaj. Takrat je potrebno ali počakati, ali pa ugotoviti, katera naprava je bil prva pri pridobivanju IPjev in potem na en način sprostiti. Ampak pri testiranju z enim prenosnikom ni panike, mora delati, ker ta zasede samo en IP, imaš pa na voljo dva!

Jernej
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
Je sicer še eno vprašanje. Je optika direkt od T2 ali je preko OŠO ali česa podobnega? Ker na OŠO ne moreš dobiti direktno zunanjega IPja, razen če zakupiš statiko (T2 malo špara in ne zakupi ustreznih storitev pri GVO oz. Telekomu).
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Je sicer še eno vprašanje. Je optika direkt od T2 ali je preko OŠO ali česa podobnega? Ker na OŠO ne moreš dobiti direktno zunanjega IPja, razen če zakupiš statiko (T2 malo špara in ne zakupi ustreznih storitev pri GVO oz. Telekomu).
Verjetno jo lahko dobiš v vsakem primeru, le enkrat je zastonj, drugič pa plačuješ vsak mesec. Ampak če sem prav videl, ne potrebuje statike ampak zgolj odprte določene porte. Če imaš svoj router, je vsekakor to lažje narediti na samo enem routerju kot da moraš na obeh...

Jernej
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.499
993
113
Ni preko OŠO, je kar od T-2 optika.

Statični IP definitivno ni potreben, samo port mora bit odprt. Sem napisala "statični IP" v prvem sporočilu, ampak to samo pomeni, da ima moj Raspberry Pi statični IP v moji lokalni mreži (preko routerja), zato da mi je lažje nastavit port forwarding.

Ok, po preizkusu s kablom iz modema na laptop, na vseh 4 portih dobim IP 192.168.64.x , tudi s sproščanjem IPjev. Nimamo T-2 TV (gledamo Netflix in EON preko app-a).

Torej moram na Horizontu odpreti port na 192.168.64.x (naslov od routerja), in še na routerju ta isti port na 192.168.1.x (naslov od Raspberryja)?

Če je to definitivno vse kar moram narediti, potem je port odprt in me torrent portal zafrkava in bom šla njim težit :p
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.469
113
No, pri tebi očitno nekaj ne štima, pokliči gor in naj uredijo. Vsaj na Innboxih je tole delovalo. Prva dva porta sta za lastnim routerjem Innboxa 192.168.64.* , tretji in četrti pa večinoma dajeta ven bridge mode in to je to, kar ti rabiš na svojem routerju, da se znebiš nastavitev preko horizonta in dvojnega NATa. Imam tasta še na bakru preko telekoma in tam tale varianta še zmeraj deluje BP.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.836
2.089
113
Na T-2 moraš bridge na portu posebej zahtevati, da nastavijo, ponavadi na port 4, tako da klic na T-2 bo potreben.

Kar se tiče torrent portalov pa zna biti, da jih dvojni NAT zeza, tako beri zgoraj, na modem od T-2 en port prestavite v bridge, v njega pa priklopi svoj router in na njem ustrezno nastavi NAT.

PS: nekatere porte T-2 uporablja zase za dostop do svoje opreme in to pomeni, da jih na horizontu lahko nastaviš, ampak ne bodo delovali. rešitev je, spet, bridge :)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
kako na tem horizontu nastavim, da ima pc vedno isti IP?
trenutno ga imam na wifi, ga bom pa prestavil na kabel in bi rad obdržal isti ip...
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
pa včeraj je port forward deloval, je bil port odprtna ven, danes pa ne več. pa nisem ničl spreminjal. pc ima isti ip...
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
damirj: tole definitvni je dvojni nat kajne? sicer nimam nobenih težav (trkam po lesu), ampak za miren spanec bi moral prestaviti kabel iz routerja na 3 ali 4 (kjer je tv port) oziroma poklicati t2, da mi port 1 spremenijo v bridge port.
1701597167911.png