Peugeot 308 ali Ford Fiesta

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sad: jah no potem je po zgoraj napisanem res z 96% lastnikov na spritmonitorju nekaj narobe? No saj toliko % je tudi nas alter userjev s katerimije vse narobe.. Se dobro da imamo tiste 4% ki nas gor drzijo.
Pri nas ima tudi 80% kmetov Golfa dizla, pa delajo morda 10 jurjev letno. Jeb.at ga, tako je.
grin1.gif
V glavnem tista kanta se na relacijo brez kakršnihkoli težav pelje s porabo okrog 4 litre oz. pod 4 litre.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
No potem pa pojdi na spritmonitor in povej vsem 115-tim, ki so nad 4 litre, da so cepci. 3.4 se nihče niti približal ni, a ti si pa taki ekspert, da iz svojih izkušenj veš kako spravit na 3.4
priden.gif
Boš se moral naučit brat zadevo. Rekel sem, da se jo da vozit brez težav pod 4 litre, ne 3,4 litre. Razen v tistih dveh pogojih, kot sem jih omenil in pa dodajam še tretjega: same kratke fure z mrzlim avtom. To je to.

Napisal si ''ne 4.6 ampak 3.4'', potem pa da govoriš iz osebnih izkušenj. Glede na resnične in ne izmišljene podatke je že na 4 težko prit.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
3.4 je deklarirana poraba. In napisal sem, da moraš bit čuden, če voziš nad 4. Torej nekje 20% NAD deklarirano porabo. Sicer pa nima veze in najbolje, da nehamo, ker ta jajček itak ni primeren za njega.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.443
5.925
113
pri taščici
Pa spet smo pri porabi zapeli, kjer je razlika v porabi drobiz(majhen odstotek) v strosku prevozenega km pri novem avtu na leasing. Kak sna izredna okvara v momentu iznici vse varcevanje pri gorivu.
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Ali se splača kupiti novega ford focusa titanium oprema za 20.000, 85kw in ga imeti vsaj 5 let?
smile-1.gif


jOJ KOK mi je všeč ta avto! sam za ta dnar že dobim passata cc
evil.gif


faq je preveč avtomobilov in izbire!
jezen.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Post si začel z varčevanjem, sedaj si na 20k EUR in sprašuješ, če se splača zagonit toliko denarja za nov avto.
Boš očitno moral najprej sam pri sebi razčistit, kaj sploh hočeš.
 

Zanzibar

Majstr
16. sep 2007
1.062
122
63
Zdaj si že na 20k€?

Postavi max zgornji limit, pol pa študiraj.

Sicer pa: ostani na leonu. In če nisi še opazil, zavarovanje ni največji strošek pri avtu.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.443
5.925
113
pri taščici
Ah ja, naj ti bo jasno da je reg.in zavarovanje novega avta cca 1/4 letnega stroska avta pri tvojih km. In pri focusu bo letni strosek prva leta okoli 5kE(amortizacija, registracija, servisi). Gorivo stej posebej.
Jaz sem bolj ali manj vse povedal, razen ce bomo kam v nove smer zapluli.
Ali lahko od kaksnega starejsega, manjsega druzinskega avta preneses bonus na svoje vozilo?
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Nop, noben od staršev nima izpita za avto in sem zaradi tega brez bonusa totalno. Tudi sam svoje police nimam, ker sem vseh teh 9 let imel avtomobil na leasing z njihovo boniteto.

Hm, ja, sedaj sem že na 20k evrov.. samo v sanjah in mojih željah
smile-1.gif
to je pa tudi vse.

Na koncu bom res ostal na leonu...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Kar je glede na tvoje prvotne predpostavke tudi edino smiselno.
Jaz bi se sedaj spravil v iskanje komercialnega popusta pri zavarovalnicah. Morda lahko kaj dosezes s predhodnimi zavarovanji, ce seveda nisi imel skod. Je pa to mal je.ba ja in se tukaj vidi, zakaj se splaca od zacetka nabirat bonus z majnimi jajcki.
Sicer pa, mene je za podobno vozilo prislo zavarovanje s full kaskom cca 700eur z maks. bonusom, tako da ne vem kako si prisel na 2300.
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
Moje prvo zavarovanje za leona 2.0 tdi, 140konjev je znašalo točno 1119 evra skupaj z 50% popustom od zavarovalnice (to je komercialni popust, ki ga dobiš, če vzameš avto recimo na leasing prek Hypota).

Prilagam dokaz, tukaj je 1. obrok tega računa, drugega obroka pa ne najdem trenutno:


Isti znesek (morda celo kej večji) sem dobil takoj leto za tem, torej spet sem v dveh obrokih poravnal in supaj je prišlo okoli 1200 evrov z 50%POPUSTOM. Če pa odmislimo ta 50% popust (recimo, da bi avto skeširal in ga zavaroval na svojo polico, ki bi bila v mojem primeru še nčisto nova in z 0 bonifikacije) bi plačal polno ceno 2400 evorv
cheer.gif


Evo, kako je to možno. Tudi sam ne vem tega...malo mi je že glupo, da vako leto plačujem 1200 evrov, čeprav ga ne izkoriščam toliko (mišljeno kot uporabo te moči, ki mi jo ponuja).

Zaradi tega pa mislim, da mečem denar dobesedno v smeti oziroma hranim zavarovalnice na pošten način. Lahko bi si kupil 308 z 66kw in plačal zavarovanje nekje do 700 evrov skupaj z kaskom.

Lahko pa naredim naslednje, da leona izplačam leasingu in ga samo osnovno zavarujem in nimam kaska več, vendar nimam niti tolikšnega zavarovanja. Smola je edino to, da bi se kar koli zgodilo in bi bil jaz kriv, ali pa da bi mi toča razbila avto, ali drugi naravni pojavi....
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Recimo za točo pri Triglavu vzameš delno kombinacijo kaska B - naravne in elementarne nesreče, katero se veže na zavarovanje avtomobilske odgovornosti. Se pravi, da ne potrebuješ osnovnega kasko zavarovanja.
zmaga.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.443
5.925
113
pri taščici
v sanjah boš ti prišel z istimi pogoji pri 308 na 700 evrov. Mislim da ne.
Se mi pa zdi tale tvoj kasko nesramno drag ali pa imaš res ni da ni vključeno.
Kakšno nabavno vrednost leona imaš upoštevano?
Si upaš skenirat polico tako kot račun?
Mene za 15 jurjev vredno pride registracija s kasko in kar nekaj kombinacijami s 50% popusta pri triglavu mislim da manj kot 700 evri.
je tvoja avto vreden več kot 25 kE? po računu brez popustov?.
REs da si tri razrede višje (jaz 50-60) ampak vseeno je to drag špas.
 
Nazadnje urejeno:

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
jap, moj kasko ima čisto vse, ni da ni. ker tako zahtev leasing hiša, ker je avto pač njihov in hočejo imeti vse zavarovano.

nabavna vrednost avtomobila je okoli 24.000 evrov. položnice pa žal nimam več, vsako leto prejmem po emailu tako obvestilo in prek neta poravnan račun v dveh obrokih.
sej na računu ne piše nič več kot tole kar sem gor prilimal. to je to
smile-1.gif


zakaj misliš, da ne bi prišel do 700 evrov z 308ko? misliš, da bi več in zakaj? si upošteval 50% POPUST od leasinga?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
jap, moj kasko ima čisto vse, ni da ni. ker tako zahtev leasing hiša, ker je avto pač njihov in hočejo imeti vse zavarovano.

nabavna vrednost avtomobila je okoli 24.000 evrov. položnice pa žal nimam več, vsako leto prejmem po emailu tako obvestilo in prek neta poravnan račun v dveh obrokih.
sej na računu ne piše nič več kot tole kar sem gor prilimal. to je to
smile-1.gif


zakaj misliš, da ne bi prišel do 700 evrov z 308ko? misliš, da bi več in zakaj? si upošteval 50% POPUST od leasinga?
Ok, zdej ne vem ali nas zajeb.avaš ali si pa resno neumen. Stran nazaj sem ti napisal, da te kasko pride približno isto, ker gre na nabavno vrednost avtomobila. Pa ne na vrednost s popusti, temveč na vrednost brez popustov. In 308 je verjetno ene 20 jurjev cena brez popustov. Torej boš pri kasku prišparal cca. 15% in pri osnovnem zavarovanju 3 razrede. Od oka je torej zavarovanje za tisto kišto nekje 1700-1800 EUR brez bonusa. Seveda pri nespremenjenem zavarovalnem kritju, čeprav mi ni jasno, kakšno to zavarovanje imaš, ampak ajde. Če hočeš manjše kritje ti bo pač zadevo pocenilo, ampak to ti bo pocenilo tudi pri Leonu..
Še dobro, da ne primerjaš zdejšnjega kritja z zgolj osnovnim zavarovanjem za 308, to bi šele bil prihranek kakih 1800 letno.
rolleyes-1.gif
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
aha sedaj te razumem, sory prej te nisem razumel ali pa sem celo spregledal tvoj post na prejšnji strani.

torej praviš, da ne bom z 308 ničesar profitiral?
d055.gif


bed.. potem pa res nisem ničesar naredil, če zamenjam leona za 308. kvečjemu izgubil ker ima moj leon 2x več opreme kot tale 308.

a mi lahko bolj podrobno obrazložiš, kako je s tem manjšim kritjem, da bi lahko tudi za leona plačeval manj/letno? sam se iskreno povedano NE razumem dovolj dobro v ta avto zavarovanja in me lahko j.na vsaki zavarovalnici
grin1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.443
5.925
113
pri taščici
Koliko je star leon?
Koliko dobis realno za njega?
Ce imas kes, odplacaj leasing in prebrskaj polico kje si najbolj rizicen. Teplo te bo to da ne bos imel nic popusta in bos placal vec kot pa sedaj. Odloci se, ali bos se naprej na leasing kupoval avte in koristil njihov 50% skonto, ali pa bos sam zacel nabirat %.
Mislim da ena zavarovalnica da 2 razreda na leto ce ni skode. Ce ne mislis vec imeti avtov na leasing dolgorocno, se ze splaca mogoce kupit en najbolj svoh avto za 100 evrov in na njem nabirat bonus(pa ce tudi niti km ne bi naredil z njim celo leto. Jeba je najbrz garaza parking. (registracija takega avta bi te prisla najbrz okoli 200 -300 evrov. Sicer pa si omisli avto za nekaj jurjev, ki je sicer nov stal od 10-15 jurjev, osnovno zavaruj in nabiraj bonus z njim. (pa drz pesti da prvi teden ne naredis totalke po svoji neumnosti)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.443
5.925
113
pri taščici
Skratka sam ves kaksne imas in bos imel dohodke in koliko od tega lahko vrzes za avto. Verjamem da te matra, ker leon te takole na oko stane cca 5000 jurjev letno, gorivo 2000 in si na 7 jurjih letno. Koliko pa zasluzis pa ves in koliko imas drugih stroskov.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Sicer pa si omisli avto za nekaj jurjev, ki je sicer nov stal od 10-15 jurjev, osnovno zavaruj in nabiraj bonus z njim. (pa drz pesti da prvi teden ne naredis totalke po svoji neumnosti)
Malo brcaš v temo: človek očitno ni ravno revež in ti mu svetuješ za 40 jurjev letno kanto vredno par jurjev, zato da bo prišparal letno par 100 EUR
shocked-1.gif
.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.557
9.235
113
Citat:
Uporabnik sylver pravi:
a mi lahko bolj podrobno obrazložiš, kako je s tem manjšim kritjem, da bi lahko tudi za leona plačeval manj/letno? sam se iskreno povedano NE razumem dovolj dobro v ta avto zavarovanja in me lahko j.na vsaki zavarovalnici
grin1.gif
Za razlago tega so plačani zavarovalni agentje. Pejt na zavarovalnico in naj ti vse na dolgo in široko razložijo. Lahko si pa vzameš pol ure časa, pa pogledaš ponudbo na web straneh. Če ti pol še ne bo kaj jasno imaš pa spodaj forum prav za to.