Pečenje na pokritih žarih - tehnike in recepti

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Za vse ki uporabljamo žare s pokrovom. Plinske ali na oglje, ki omogočajo indirektno IN direktno peko mesa in drugih zadev. Tema ni namenjena promociji brandov zato se izogibamo imenovanju proizvajalcev in se raje pogovarjamo o tehnikah peke in receptih.
Osnovno ločimo med direktnim in indirektnim načinom peke in na visoko temperaturno hitrejše pečenje in na počasno pečenje pri nizkih temperaturah, kjer dodamo dim iz kosov aromatičnega lesa - BBQ smoking.
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
močno dvomim. Sicer nimam webra 57cm ampak baux varianto z 54 cm

naložen na cca 80% kapacitete


ali pa tale slika z cca 3kg mesa :


Ampak kot pravim tvoj naročen žar z amazona mi je tudi všeč
smile-1.gif

Če se boš kaj spomnil objavi kakšno sliko pa da vidimo "kapaciteto"
wink-1.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Na prvi sliki nimaš 80% kapacitete ampak jo za moje pojme že presegaš za tam 30%.

Sam nalagam stvari na žar tako, da je med njimi najmanj za cm ali dva prostora. Tako ne pride do hladnejših con na mestih stikov različnih kosov in toplota lahko prehaja v kose z vseh strani.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.315
5.601
113
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
oglasi se čez leto ali dve.

meni je eno sezono in pol držal taki žar. Tisti ščiti preko okgnja so zgnili po slaem letu. Sem moral nrdit nove. Drugo sezono so pa pregnili še gorilniki, tako da se je polovuica sesula v prah.

jaz mam en čungalunga žar iz nemčije - kitajske ki drži sedaj že 3 sezone, hude uporabe. nič še ni crknilo, gorilniki lepo delajo, hauba je rostfraj in ji nima kaj bit. skratka za 120 € kolko sem dal za njega s poštnino je zakon. Tak da ne vem kaj ste vi z njim delali da je crkno.

nekaj takega
http://www.ebay.de/itm/EDELSTA...=item5d594d68ad

kaj smo delali?
uporabljali tedensko najmanj 1x, večinoma pa 2x. poleti in pozimi.
 
Nazadnje urejeno:

pikanika

Pripravnik
26. nov 2007
131
0
16
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
oglasi se čez leto ali dve.

meni je eno sezono in pol držal taki žar. Tisti ščiti preko okgnja so zgnili po slaem letu. Sem moral nrdit nove. Drugo sezono so pa pregnili še gorilniki, tako da se je polovuica sesula v prah.

O kakih gorilnikih in ščitih ti to? Gre za žar na oglje oz. brikete.
 

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Še boljše je če daš posodo z pivom nad oglje, da potem pivo hlapi po piščancu! Piščanec bo bolj sočen na 3/4 peke pa odstraniš posodo in zapečeš kožo na zlat - rjavo- karamelno barvo.
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Piščanec ne bo bolj sočen in posoda naj raje ne bo nad ogljem, če nočeš spodaj zažganega mesa.
cool-1.gif
Piksna s pivom ga le podpira v pokončnem položju in ustvarja dober, če ne že kar odličen vtis. Je pa definitivno piščanec za prste obliznit, ko je takole spečen. Če dodaš še kos češnje ali jablane, da se lepo predimi pa sploh.

Takole je s s piksno:


Takole pa brez:


Oba enako sočna. Temperatura nekje 130 stopinj 4 ure z dimom. Naj pa ne bo preko 150 stopinj Celzija, ker potem se peče drugače.
 
Nazadnje urejeno: