Pečenje na pokritih žarih - tehnike in recepti

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Za vse ki uporabljamo žare s pokrovom. Plinske ali na oglje, ki omogočajo indirektno IN direktno peko mesa in drugih zadev. Tema ni namenjena promociji brandov zato se izogibamo imenovanju proizvajalcev in se raje pogovarjamo o tehnikah peke in receptih.
Osnovno ločimo med direktnim in indirektnim načinom peke in na visoko temperaturno hitrejše pečenje in na počasno pečenje pri nizkih temperaturah, kjer dodamo dim iz kosov aromatičnega lesa - BBQ smoking.
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
KSZ. rabim idejo za pečenje. Nekaj bi vrgel na žar tam nekje do 1,5 kg pa se ne morem odločit. Zdaj gledam toto mrežno pečenko od vincenta, pa ne vem kak je izpadla ali je to ok meso? al bi raje vrgo gor telecja prsa? al pa kaki flam? imam pa nekje 4 ure časa za peko. Ideje? aja nočem čvapčičev pa letanc ipd zadev.
 

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.889
155
63
Citat:
Uporabnik vincent pravi:
Pečenka ni za na žar...pusto izpade. Zraven so bila testno rebra...mmm...ta so bila pa zakon!

haha ja sem ugotovil ze sam...sem vseeno probal...zal mi je edino da nisem pecenek s kozo dobil :D potem nebi blo tak suho :D...pa naceloma niti ni blo tak slabo :D
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.098
636
113
Mogoce kdo ve, kje kupiti sac okrogli sirine 33cmm,s pokrovo in posodo se pravi komplet. V HR sem nasel za 318kun, pri nas hoce za istega 70€.
Lp
 

simon_m34

Fizikalc
25. jul 2007
459
31
28
44
MB
200€ sem dal jaz v akciji na mimovrste pred dvema letoma, ko so še zadnje kose prodali ker je bil v prihodu ta novi model, tako da imaš to super ceno, sploh glede na te modele ko so zdaj..cena zasoljena..znajo pa biti kaki razstavni zadnji kosi..je mel bauhaus isto ceno takrat, samo so pa bili žari v razmajanem, popraskanem stanju, manjkali so plastični deli,..
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Ko prebiram ta forum večina uporablja okrogle žare (weber 57 cm). Kaj pa je narobe z podolgovatimi žari (npr. scout classic )? Glede na obliko se mi zdijo še primernejši za BBQ način priprave.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Nič ni narobe..a trenutno je weber najbolj na pohodu.

Glede cene...lani spomladi je imel Obi dan brez ddv.ja. imasjo tudi webre. Sodelavec ga je kupil tisti dan.
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
787
21
18
ksz

alter vseznalci: kje bi bilo možno kupit žar kombinacija oglje/plin? lansko leto sem videl enega v bauhausu na rudniku pa ga nimajo več.

bi želel tako premično kombinacijo, saj se nam ne da vsakič ukvarjati z ogljem...

nekaj takega so imeli klik kje možno dobiti tako zadevo pri nas?
 
Nazadnje urejeno:

Odyssey

Pripravnik
9. okt 2007
756
3
18
Sedaj bodo kmalu spet imeli večjo ponudbo grilov v Bauhaus-u - verjetno boi tudi v ponudbi kombinacija ki jo iščeš. Sam sem bil včeraj tam in so že pripravljali prostor za žare. Sicer ima Bauhaus zraven Weberja še Kingsman žare v ponudbi.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Dec...ko imaš enkrat dimnik ni nobenega zajebavanja z ogljem...čista poezija. Streseš oglje v dimnik, spodi prižgeš...čez 15 minut streseš na žar in žariš.

Ni važno kak je žar, važno da maš dimnik!
wink-1.gif
 

as21

Pripravnik
18. dec 2007
787
21
18
Bistvo je, da bo žar stacioniran na terasi v apartmaju in ga bodo uporabljale različne osebe.

Sam sicer preferiram oglje ampak kot pravijo sto ljudi, sto čudi, tako da bi bilo na tak način zadoščeno vsem željam in potrebam.
 

kacajdr

Pripravnik
2. okt 2007
158
0
16
Kranj
Včeraj sem izkoristil Obijev dan brez ddv in nabavil še tamalega štirioglatega Weberčka. Za ad-hoc piknike - transport z avtom je mnogo pripravnejši, kot 47ka (ot premium), katero na domačem vrtu žgem k-pr-norcih.
Je pa mali brez termometra. Danes bom z njim delal prvo peko, indirektno seveda, manjše kose svinjine. Poročam.
Če bo problem, razmišljam o naknadni vgradnji termometra. Prosim za predloge.