Peč na drva /centralna kurjava

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.220
1.848
113
polna peč do vrha. O žebljih nemo govorili sploh :D

Zračunaj si kak hladi 140m2 odprte plate, kuj čutiš kak mrzlo pada dol. Če mam v spodnjem štoku ventile na 1-2 in je vroče, na vrhu pa vse na polno in čez dan 65-70°C not in ne pride čez 20°v bajti. Pa še od torka do petka ni bilo kurjave in je dodatno shladilo vse.
Ampak kot kaže bo že jutri boljše, ko pridejo vse stene zapret do konca, pol ruknem še osb gor do konca in upam, da še do konca leta ali v začetku januarja vpih izolacije. Te je pa tak rešeno.
Od začetka novembra do prejšnjega torka smo spičli ~550l kurilca. Pa ni blo pol tak hladno.
Dec, a ne gre fliknit po plati 10 cm steklene volne, ki bi jo kasneje porabil kje drugje (ostresje)?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

luka51

Guru
16. avg 2007
14.055
5.361
113
Smem vprašat zakaj tak "neumen" tajming?
Ko boš gradil, ti bo jasn odgovor. Ker se redkokeri izvajalec drži dogovorov. In ko so stvari po fazah odvisne od nekih korakov prej kjer te izvajalec zajebe in prestavla, da ga na koncu pošleš v moški spolni organ in iščeš novega grejo meseci hitro, pa še porušijo se vsi plani pri izvajalcih, ki čakajo na to kaj bi oni pred njimi naj nardil. Oblublat znajo vsi, prit naredit malo majn. Osnovni pogoj je pa bil, da šiptar pri meni delal ne bo.
Itak je pa to to zaj, ko je mansarda pod streho je vse ostalo moje delo in se nerabim več na nobenega zanašat in ga čakat.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
27. jan 2022
5.159
1.921
113
Ko boš gradil, ti bo jasn odgovor. Ker se redkokeri izvajalec drži dogovorov. In ko so stvari po fazah odvisne od nekih korakov prej kjer te izvajalec zajebe in prestavla, da ga na koncu pošleš v moški spolni organ in iščeš novega grejo meseci hitro, pa še porušijo se vsi plani pri izvajalcih, ki čakajo na to kaj bi oni pred njimi naj nardil. Oblublat znajo vsi, prit naredit malo majn. Osnovni pogoj je pa bil, da šiptar pri meni delal ne bo.
Itak je pa to to zaj, ko je mansarda pod streho je vse ostalo moje delo in se nerabim več na nobenega zanašat in ga čakat.
Če bi to spustil bi te razumel, tako pa še vedno trdim, da gre za neumen tajming in še bolj neumne principe!

PS: gradimo oz. montaže izvajamo kar naprej.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.946
9.130
113
Če bi to spustil bi te razumel, tako pa še vedno trdim, da gre za neumen tajming in še bolj neumne principe!

PS: gradimo oz. montaže izvajamo kar naprej.
Pa se ti ni še nikol nič zalomilo? Mater, zmer gre lohk kej narobe in pol maš zgoraj opisano situacijo ki jo je treba rešit. Bolj pa kurt 3x na dan staro ostrešje kot nafto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi
27. jan 2022
5.159
1.921
113
Seveda se zalomi, ampak obstaja tudi skrajna možnost, da vse skupaj prestaviš za pol leta.

Ampak kolikor razumem je tu šlo za princip: Šaćiri pa ne bo delal pri meni, raje imam da me Joško v rit nabriše in to se mi zdi neumno.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.055
5.361
113
Ja Samo šlo se je za princip. In če bi še 1x bi bilo enako. Šiptarja nebi blo. Pa čeprav so mi dajali ponudbe za 60% cene in bi začeli takoj. Hvala ampak ne hvala.

In ko prrstavim za pol leta bo kaj? Naenkrat bojo vsi točni?
Lej v februarju smo bili dogovorjeni, da se dela v 6. Mesecu. So mi prestavli štenge in stebre za podest na september. Smo rekli bo ziher? Bo. Ok čakamo.
Septembra rečejo, da prej kot novembra nemorejo. Iščem drugega. Pride ded in reče začnem nasledn tedn. No nasledn tedn se ne javi več in čez 3 tedne pošle, da ga ne bo. Iščem tretjega. Pride gledat reče začnem v sredo. No po 10 dneh sms da nima cajta. Vmes je en dal tako ponudbo, da sem se samo nasmehnil. No pol najdemo enega ko reče začnemo nasledn tedn in je bilo res tak. Ker dokler niso bile štenge in stebri zabetonirani, niso mogli skeleta postavlat, ker leti pol strehe na te stebre. In spet je blo treba počakat za majstre, ki postavlajo skelet. Potem je pa sredi novembra prišlo slabo vreme in se je spet malo ustavlo.
In ne na misel mi ne pride, da bi bilokaj prestavlal na pomlad in spet gledal folk, ki mu ni za delat kak nateguje. Najbolj me itak razpizd*, ko reče ni problema in ga potem ni. Ti takoj vsaj 3 tedne cajta vkrade.

BojanP ker mi je bolj všeč ta način in prej je fertik pa še vse ena skupina nardi.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc
27. jan 2022
5.159
1.921
113
Klasično slovensko!!! napizdevanje strank v gradbeništvu (najširši pomen besede).
Obstaja nekaj pravil, ki se jih je dobro držat: če reče pridem drug teden - hvala ne, je slab in nima dela; če reče pridem čez pol leta - hvala ne, planiranje mu ni najmočnejša stran + ne zna rečt ne; če da nerazumno visoko ponudbo - nima namena delat, če pa bo ovca za, ga bo že nekam stisnil,.....
Sicer pa te ne mislim prepričevat, ampak šiptarji itak nikoli niso bili kaj prida gradbeniki, bosanci in zagorci, ti pa ja, ampak so po ceni tu-tu z "našimi".

Če ti bo kaj lažje: pri tastu moje hčere so dve leti!!! delali okolico hiše (tlakovci, zatravitev in beton za ograjo) na čisti ravnini, parcela cca 800m2. Pol leta so celo žabo tam pustili, pa par mesecev mini bager. Sami preverjeni slovenceljni. :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: MaverickT

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.293
3.428
113
kalbo je navdušenje nad pečjo še vedno enako? Kako imaš rešeno, ko vas ni doma dalj časa? Si ugotovil kakšne slabosti?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.946
9.130
113
Navdušenje nad pečjo je še vedno enako, oziroma opravlja nalogo kot je bilo predvideno. Avtomatika po manjših nastavitvah krivulj dela odlično, tud inštalaterji so opravili res dobro delo in jih lahko samo priporočam. Montirajo tud TČ, če kdo rabi kontakt naj vtipka Instalacije Muhič v google. Kar se tiče kurjenja je zadeva še lažja, kot sem predvideval, edino v tehle časih, ko je odjema malo moraš res prekleto pazit, da ne naložiš preveč, tako da je slabost pri meni to, da ne bi škodilo še vsaj 500l zalogovnika glede na to, da ima peč res veliko kurišče. Delno bom to rešil, ko zamenjam še grelnik sanitarne vode, ki je trenutno premajhen.
Kurim enkrat dnevno (zdaj na dva dni). Ko začne zmanjkovati toplote v zalogovniku avtomatika lepo začne bremzat T v radiatorjih, najprej v krogu, kjer je nižja krivulja in nato še tam kjer je višja. Posledično bi zdržalo tud še nadaljnih 5 do 8 ur in T v prostorih ne bi padla za več kot stopinjo. Ko zakuriš traja nekje do pol ure in že lahko naredi boost v radiatorje, najprej v krog z višjo krivuljo in nato v tistega z nižjo in je hitro nazaj na željeni T. V tem smislu bi mogoče bil uporaben avtomatski vžig, sam se je meni takrat zdel absolutno predrag.

To, da bajta ne bo mogla bit dolgo sama sem itak vkalkuliral v odločitev in pač ne bo, sem izšolal starejšega mulca v kurjača in s tem ni težav, če midva kam greva. Je pa to zaenkrat edina slabost poleg rahlo premalega zalogovnika. Tastarih dveh niti ne bom učil kurit, ker sam vidita tač screen in je že panika, pa čeprav je peč trotelziher. Tastar je predvsem srečen, ko vidi da sem v dveh mesecih šele prvo vrsto pokuril. Sicer mu govorim, da to ni referenca, ker je trenutno toplo, ampak imamo vseen z lepš vestjo 23 stopinj v bajti kot prej. Kurilnica je čista, tzko da so se tud taščine bojazni o prahu razblinile. Je pa res, da vsakič, ko čakam tiste 3 minute, da mi peč reče "zapri me" pač pometem kar je od drv padlo na tla. Za kasneje, ko bi prišlo do tega, da bi morala bajto pustit dlje samo, pa še ne razmišljam, je to še daleč v prihodnosti.

Seveda pa to ni na gumb, si moraš le vzet 10 minut časa na dan in naložit drva v peč in prižgat, pa enkrat na 10 kurjenj si vzamem 20 minut in spucam pepel. Sam to ni nič nepredvidenega.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.055
5.361
113
Hehe jaz sn prišo domu en dan in je bla peč v dimnikarskem načinu :) tak da zaj zaklepam zaslon :)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.044
9.141
113
EU
Daj neko sliko namestitve bolj od daleč, da vidim koliko prostora to zahteva. Nimam kleti in bi izvedba mogla biti etažna.