Pametne ure za otroke

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
Kako je zdej s temi pametnimi otroškimi urami, so varne, se jih splača kupit..?
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.549
2.410
113
To bi bilo pa tudi za ženo uporabno.....se skoraj ni razlike, kar sedaj vidim, če mu daš telefon.

1561302193729.png
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.675
3.560
113
Ravno obratno, naj bodo zastonj, kot neke vrste iq test (pameten otrok jo bo fooknu v prvo wc školjko ali starim nazaj v glavo).
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Ja če bi to bilo, bi tudi Maddie vedeli kje je , če je .............. vsaj takoj po tem .... ko je bila pogrešana.....
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Kaj če bi nehali z debato o nadzoru in se raje vrnili na temo - pametne ure za otroke.

Si skoraj upam staviti, da ljudje ki tukaj najbolj pametujejo, imajo najmanj zasebnosti - vse delijo po družabnih omrežjih, tudi slike otrok :gorjaca:
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne, pa ne bomo nehali z vsiljenim nadzorom nad otroki!

In ne ne lepim slike otrok (itak so že nekaj let polnoletni) in še manj vnukov kamorkoli po netu.

Glede Maddie, pa naj se starša že enkrat zjasnita kaj je bilo, in tudi noben čip (če nebi bil vstavljen v telo) nebi pomagal.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Tale ura je pa super zadeva.
Pa ne zaradi GPS sledenja, ker itak vedno vem, kje je otrok.
Ampak, ker me lahko pokliče, če mu kakšna dejavnost odpade. Nima pa možnosti igranja igric, ki bi jih preveč igral, če bi mu dal telefon. Pa še težje bo izgubil to uro, kot telefon. Da o ceni ne govorim.
Meni top zadeva.
Ne vem, kje ostali vidite samo strahove. Kake travme iz otroštva?
 

Michkena

Pripravnik
4. avg 2007
750
-10
16
Govora je bilo o lahkem vdoru v te ure, da niso dobro zaščitene..
Najbolj me mika zaradi možnosti klica. Telefon ni praktičen, ga ne more imet v rokah skoz, torbice pa noče.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Ne, pa ne bomo nehali z vsiljenim nadzorom nad otroki!

Ne bit smešni. Kakšen vsiljen nadzor? Kdo te sili, da svojemu otroku kupiš tole?

Če pa komu tak izdelek ustreza, pa ne vem zakaj ga ne bi kupil. In s tvojim jambranjem mu tega tudi ne moreš preprečiti, tako da ne vem zakaj se sploh trudiš.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
1. starš vsiljuje nadzor otroku, ki se ne more branit - omejevanje pravic pa take fore, pa da se ne menimo, da v eni temi jamrate zaradi nadzornih kamer po mestih in potencialnega nadzora - kaj pa je to?
2. jaMMMMranje! Matr mi gre ta Lj-gorenjska izvedenka z BBBB na živce: https://fran.si/iskanje?All=jamrati&IsAdvanced=True poizkusi vnesti jambranje.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
1. starš vsiljuje nadzor otroku, ki se ne more branit - omejevanje pravic pa take fore, pa da se ne menimo, da v eni temi jamrate zaradi nadzornih kamer po mestih in potencialnega nadzora - kaj pa je to?
2. jaMMMMranje! Matr mi gre ta Lj-gorenjska izvedenka z BBBB na živce: https://fran.si/iskanje?All=jamrati&IsAdvanced=True poizkusi vnesti jambranje.

1. To je še vedno otrok, ki mu določene stvari enostavno moraš vsiliti in ga do neke mere moraš nadzorovati. Recimo da mora iti v vrtec/šolo in da vsaj približno veš kje se nahaja, kadar je nekje zunaj? 2-letnega otroka je seveda treba neprimerno bolj nadzorovati kot nekega 10-letnega, ampak kakšna je meja in kakšna bodo uporabljena sredstva pa je odvisno od posameznega starša. Glede na tako negativno nastrojenost glede nadzora, me zanima kakšno mnenje/zaupanje imate v samega sebe - v končni fazi ste vi tisti, ki izvajate nadzor. Si ne zaupate ali kaj?

2. Jambranje je interna Alter fora, ki sta jo očitno zamudila (žajfa.press). Razlaga iz leta 2010: https://www.alter.si/tema/jamranje-jambranje-razlaga.900787/
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Če se ti zdi, da moraš 10 letnega otroka stalno nadzorovati, potem pač bodi stalno z njim. Ali je to zdravo za njega in zate, je pa drugo vprašanje.
Vidim sošolke od malega, ko imajo telefone po rokah, mamice pa s pojasnilom, da me pokliče, da jo pridem iskat. Žalostno, 10 letna smrkla sama ne zmore 1.5km peš do doma po VARNI poti. Ob tem ima še gor nameščen nek program, da ji lahko sledi. Huh.

Še tole: če je mojemu otroku kaj odpadlo, brez da bi jaz to vedel, me je tam počakal, ko je bil manjši, sedaj pa pride sam domov ali pa gre na igrišče. Star je pa malo manj kot 10 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in McGiver
22. jul 2007
12.795
1.313
113
123
Če komu paše naj si jo .oz mu nabavi, ker alter mnenja starih prdcev so itak neprecenljiva.
Še alternativa;