Potrditev spremembe ure leta

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Vprašanje: v kolikšnem času od prejema obvestila oz. mogoče koliko dni pred odhodom je potrebno letalski družbi potrdit spremembo ure leta?
Npr. let imamo šele julija, mail s spremembo ure leta pa je prišel že sedaj, konkretno gre za Wizzair.

Zakaj sprašujem? Kart za to nizko ceno nisem zavaroval, v primeru spremembe ure leta in svoji ne-potrditvi le-te pa bi ob morebitni višji sili (da se mi zgodi bolezen par dni pred odhodom ipd.) lahko zahteval polni refund.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Ne moreš. Oni so te obvestili in s tem opravili svojo dolžnost. Če ne potrdiš, se ti v najslabšem primeru zgodi, da bo letalo polno, ko bi se ti spomnil potrdit.
Sprememba ure leta, ni razlog za zavrnitev in polni refund.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Ne moreš. Oni so te obvestili in s tem opravili svojo dolžnost. Če ne potrdiš, se ti v najslabšem primeru zgodi, da bo letalo polno, ko bi se ti spomnil potrdit.
Sprememba ure leta, ni razlog za zavrnitev in polni refund.
Ne bo držalo kar si napisal, ker mi ponudi tudi refund, prilagam print screen:
 

Priponke

  • Refund.png
    Refund.png
    34,7 KB · Ogledi: 32

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Odvisno od ponudnika, vsak ima svoje cake.

Je pa tole, kar so ti poslali, sicer opcija, vendar ponavadi plačljiva (spet odvisno od ponudnka). npr. Lufthansa, mislim da ima en teden pred odhodom opcijo, vendar če nimaš ta dragega paketa, te stane 150€ penal + doplačaš razliko nove karte
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Ne bo držalo kar si napisal, ker mi ponudi tudi refund, prilagam print screen:
Mešaš jabolka in hruške: ZDAJ ti ponujajo to kar so ti poslali, če boš čakal do junija/julija kot namiguješ v prvem postu, boš dobil prst v ...

pocast njemu letalska družba - konkretno Wizz spreminja čas poleta, on trenutno s tem nima nobenih stroškov.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Mešaš jabolka in hruške: ZDAJ ti ponujajo to kar so ti poslali, če boš čakal do junija/julija kot namiguješ v prvem postu, boš dobil prst v ...

pocast njemu letalska družba - konkretno Wizz spreminja čas poleta, on trenutno s tem nima nobenih stroškov.
Še vedno nimamo konkretnega odgovora v kolikšnem času moram potrdit spremembo leta - je to 48 ur, mesec dni...?
Vsekakor mi ponujajo refund, to smo ugotovili, da drži.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Če ne boš sam potrdil bodo oni po določenem času smatrali, da si sprejel spremembo časa. Verjetno so ti kje napisali, ali pa piše v njihovih splošnih pogojih, ki si jih (upam) prebral, pred nakupom karte.

O kakšni spremembi pa se sploh pogovarjamo? 1 ura, 3 ure, dva dni?

PS: glede na izkušnje z Wizzom je to le prva v vrsti sprememb do julija.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Tako pa ti pošlje resna firma:

Screenshot 2024-01-30 at 09.18.19.png


In spodaj piše, če želiš spremembo leta, kontaktiraj tistega, ki ti je prodal karto, v nasprotnem je to zgolj sporočilo in se smatra, da je sprejeto z moje strani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Če ne boš sam potrdil bodo oni po določenem času smatrali, da si sprejel spremembo časa. Verjetno so ti kje napisali, ali pa piše v njihovih splošnih pogojih, ki si jih (upam) prebral, pred nakupom karte.

O kakšni spremembi pa se sploh pogovarjamo? 1 ura, 3 ure, dva dni?

PS: glede na izkušnje z Wizzom je to le prva v vrsti sprememb do julija.
Sej verjamem, da se trudiš bit konstruktiven, ampak žal bolj izpadeš pameten kot v pretirano pomoč.
A ti greš resno prebirat vse splošne pogoje?

Pogovarjamo se o spremembi ene ure, ampak vse dosedanje spremembe sem moral praktično pri vseh nizkocenovnikih vedno znova ročno potrdit.
Wizzair s spremembami leta žal ni nobena izjema, to je zadnja leta postalo kar pravilo pri večini (nizkocenovnikov).
Ima pa Wizzair z naskokom najslabši customer support.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Ponavadi v tem mailu ki ti ga pošljejo o spremembi ure tudi piše koliko časa imaš zato, ponavadi 14 dni, v kolikor ne narediš potrdila oziroma zahtevka za refund po določenem času avtomatsko sprejemaš nov čas leta.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Se da zvedeti, kam greš?
Ker je tako zgodnji nakup karte!
Konkretne karte so za Grčijo, imam pa pravilo, da načeloma vse avionske karte za potovanja do septembra prihodnjega leta nakupim že do druge polovice novembra / najkasneje začetek decembra.
Oziroma poenostavljeno napisano: praviloma avionske karte za (privatna) potovanja nakupim minimalno pol leta vnaprej.
Takoj po nakupu kart pa bookiram tudi namestitvene kapacitete + nabavim vstopnice za oglede.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.291
2.273
113
Sprašujem zato, ker eni pametujejo: jutri karta za 20€, itd.
Sam sem za Madeiro vzel 4 mesece prej.