Vedno se da izpodbijati zadevo še sploh če hočeš koga zajebavati.Žal ni tako. Ravno teče postopek na sodišču, ko sin iz prejšnjega zakona izpodbija preužitkarsko pogodbo partnerici pokojnega. Umrl za rakom. Sodnica klicala za pričo zdravnika in spraševala če je pokojni res potreboval nego.
Očitno se da izpodbijati vse. Sploh če ni treba plačati nič. Tožnik ima brezp(ravno)lačno pomoč in si lahko zmišljuje kar hoče, plača nič, sodnica ga ne ustavi.
P.S.: ni rečeno da bi pokojni umrl, čeprav roko na srce je bila velika verjetnost.
Kaj je pa s klasično kupoprodajno pogodbo narobe, razen da si država vzame svoj del?Nima to popolnoma nobene veze, izpodbijati na sodišču se da VSE. Torej za vsako stvar lahko ti vložiš tožbo in če je vsaj trohica dvoma je sodišče ne bo zavrnilo kot neutemeljene temveč jo bo obravnavalo. Prav tako bo vsak pameten odvetnik rekel da so opcije (in to ne majhne) in da "bomo vlagali", seveda bomo, kaj pa drugega! Torej sklepam da nisi več 5 let star in bi moral pri teh letih že vedeti da nič v življenju ni gotovo in fiksno razen smrti
Edini 100% varen prenos oz. nakup nepremičnine za katerega jaz osebno vem in ga ne gre zbijati je nakup preko dražbe sodišča. Pa še to verjetno obstaja kak hakel ali izjema. Za vsak ostali drek pa se lahko v teoriji najde nekdo ki bo nekaj vložil in tožil.
No potem bi lahko ze prvic povedal, da gre za kompleksno situacijo.
Kot sem ze zgoraj napisal enkrat. Ce je delez, ki ga prejmes, vsaj priblizno enak, kot delez, ki ga das, vse pade na sodiscu zlahka. Ce karikiram. Dobis v zameno hiso za 100k, naslednji dan pa deda umrejo. Jasno, da hise ne povohas, ampak gre v dediscino.
Sploh pa je sporna pogodba o preuzitku, ko se ge ve, da je oseba neozdravljivo bolna.
Banalni primer, jaz ti prodam hišo, ti jo v dobri veri kupiš in plačaš. Vse super. Pred tem si jaz sposodim keš ter zastavim hišo in preden posojilodajalec uspe vpisati plombo ga jaz dam ugrabit. Po nakupu ga spustijo. Jaz sem spoznan ga goljufijo, uradno nimam keša za vračilo dolga. Evo pa smo tam. Odvetnik se spomni da naj vloži posojilodajalec tožbo na rezveljavitev kupoprodajne pogodbe. Pa smo tam pa se tožimo. Seveda ti boš najbrž tožbo dobil, ni pa nujno. Bistvo je v tem da se boš vlekel po sodišču leta in leta in zalagal ter zapravljal denar... Skratka edina stvar da se temu izogneš pa čeprav je promil možnosti je nakup na sodni dražbi Tam pa so seveda možne druge zamere in problemiKaj je pa s klasično kupoprodajno pogodbo narobe, razen da si država vzame svoj del?
Pa fajn je, tudi denar zaokroži preko TRja. Kaj pa kupec z njim potem naredi pa verjetno ni več pomembno? Ali je?
Zadeva je in ni kompleksna; gre za dve ločeni pogodbi. Poanta je v tem, da pri preužitku očitno ni nobene varnosti za upravičenca.
Zakaj bi bila sporna taka pogodba? Čemu pa potem sploh služi? Star človek je tudi neozdravljivo bolan. Gotovo bo umrl. No, to velja za kateregakoli človeka.. Torej na smrt bolnega človeka je treba oskrbovat za đabe, staremu pa lahko računaš? Ker preužitek je v bistvu račun...
Pol gre samo za filanje pravnikov in sodišč. Tisti, ki rihta človeka nima nobene garancije. Dediči ga lahko oberejo brez da bi pogledali na pokojnega. Fino! Ta sistem ne štima!
(seveda govorim, za primer ko je bilo za pokojnega zares poskrbljeno)
Res je, vedno lahko naletiš na težavo če imaš bedaka na drugi strani.Oziroma ni bulletproof variante.
Lahko sestaviš sam = to je tip oporoke =lastnoročna oporoka.
To pomeni, da jo lastnoročno napišeš na papir in podpišeš. To je vsa umetnost.
Brez prič seveda.
Oporoko lahko deponiraš na sodišču, mislim da je taksa 15 eur...
Ima veliko dokazno vrednost (napisana z lastno roko), overitev ni potrebna, priče niso potrebne (to bi bili drugi tipi oporok).
Dovolj že taka povsem enostavna
--------------------------------------------
OPOROKA
Datum, kraj...
Pri polni zavesti, brez sile, zmote ali zvijače, zapuščam vse svoje premoženje oporočnemu dediču .............. .
Podpis
---------------------------
Daš v kuverto, neseš na sodišče, taksa je 10 EUR vidim al pa izročiš dediču...
9302
Hramba oporoke pri sodišču
10 EUR
No, ko se že pogovarjava o vložkih in iztržikih; pri negi na smrt bolnega je negovalec vložil kar pač je vložil in za to nekaj dobil, tudi če ni bilo "enakovredno". Kaj so pa vložili dediči? Razen to da so se izvalili iz iste luknje oziroma jih je pokojni pač naredil. Seveda, če je situacija taka (večinoma kar je).
Kaj vem, ta razmerja so meni zanimiva (beri hudo čudna)...
Ampak bodi dovolj. Poanta je, da ni poante. Oziroma ni bulletproof variante.
Vse vec familij se ob dedovanju na smrt spre..