Olje za motor

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.302
18
38
MB
Saj jaz olje pa oljni filter tudi sam menjam. Zračni je že malo težje, ker je treba rezervoar odmontirat. Letos bi mi pa moral malo zavore pogledat, ker imam občutek da ne primejo več dobro (čeprav so obloge še čisto OK)
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.302
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
"Normalni" servis mam pri Šilerju okoli 80 EUR, olje, filter, pa malo pogledat še okoli.

Tam je problem, če prineseš poleg kaj "svojega", ko dobiš zadeve ceneje drugje po normalni ceni. Ga razumem, da hoče svoje prodajat, ampak gužvo ima nonstop, tako da mu ne gre slabo
smile-1.gif
Drugače pa je faca.

Načeloma olje in filter pa še kaj, lahko sam menjaš v garaži + navodila.
2L olja ko rabim je 18 EUR, filter pa tudi okoli 10 se mi zdi, tako da domača menjava je 28 EUR + podložka (dihtunga) eventuelno pri čepu za olje, ko ga spustiš.

Zajle pa sam mažem z lujzovim sprejem, ki je temu namenjen. Gume, ketno+verižnike pa že težje doma menjaš, sicer pa ta menjava ni nek strošek, da bi se s tem hecal a ne.
Če koga zanima V Louisu imajo Akcijo Castrol 4L + 2. in 3.3. imaš popust 20% na vse (če si dobil kupon. Meni se to zdi super ugodno
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.696
581
113
V leclercu imajo 2l 10-40W Extralube za cca. 8 EUR če se prav spomnim. Nekje na netu sem našel francoski test kjer je bilo olje povsem primerljivo (oz. celo boljše) bolj znanim znamkam. Hkrati imajo v Hein Gericke (najbljižja sta v Beljaku in Grazu) trenutno akcijo brandanega Motul-a 4l 17 EUR.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.302
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Ted pravi:
V leclercu imajo 2l 10-40W Extralube za cca. 8 EUR če se prav spomnim. Nekje na netu sem našel francoski test kjer je bilo olje povsem primerljivo (oz. celo boljše) bolj znanim znamkam. Hkrati imajo v Hein Gericke (najbljižja sta v Beljaku in Grazu) trenutno akcijo brandanega Motul-a 4l 17 EUR.
Pa je to v Leclercu za motorje olje??? Ker to je ful ugodno
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, danes sem dobil katalog in kupon za 10 EUR., do 18.03 moram vnovčit.

Danes je točno 5 mesecev počivanja mašine, sem prejle vstavil accu, pred tem v 1. prestavi na sklopko malo obrnil zadnje kolo, da so bati "podmazali" in je vsekalo s prve, sem bil kar presenečen
smile-1.gif
Sezona je torej odprta.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.182
877
113
Če imate menjalnik podmazan z motornim oljem, ga ne biksat s kakšnim poceni oljem. Servisi predpisani na 6.000km so slovenska posebnost.

Jaz ga delam spomladi, pa če je bilo prejšnje leto narejenih 4.000km ali pa 12.000km.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.182
877
113
Uf, če imaš V-Stroma, kot ga imaš v podpisu te servis ne sme priti več kot 50€. Pri tem motorju ni nastavljanja ventilov pred 60.000km, preveri se sicer lahko za vsak slučaj, ketno znaš pa sam napeti.

Tudi jaz imam zračni filter pod rezervoarjem in ga še ni bilo potrebno zamenjati, saj je kot nov po štirih letih in 25.000km.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Ql napis to v avtomobilski del
wink-1.gif

Počasi postaja "gorenjska" debata o olju.
Saj za tista 2 litra kolko na "leto" porabiš ne bo noben obubožal, tako da dajte vlit not nekaj normalnega.
Jodlarcek, nabavi v lujzu Castrol pa maš za dve leti mir.

Za total pa še nisem slišal, da je primeren za motorje
smile-1.gif
v avtu ga imam, točno ta tip. Saj o tem sva že govorila Kameleon a ne, ko si povedla, da je to slabo olje.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.182
877
113
Jaz sem dosedaj kupoval Motul za okoli 9 ali 10€ za liter, letos grem pa na Repsol, ker ga ima lokalni prodajalec: malo reklame - če je dober za Caseya, je dober tudi za mojega bombnika
evil.gif
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.302
18
38
MB
Citat:
Jodlarcek, nabavi v lujzu Castrol pa maš za dve leti mir.
Ravno jutri grem po Castrola v Lujza. Je traba čimprej bon za 10€ spucat
smile-1.gif

Aja pa še to. Kaj vi na vsako menjavo olja menjate tudi oljni filter? V servisni knjigi je to predvideno na 12.000 ali celo na 18.000km?
Jaz sem od zadnjega servisa naredil cca. 6000km.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Zdaj mam Repsol not. Pa nisem opazil prav nobene razlike napram Castrolu.

Če pa rabi kdo, še imam pol litra Castrola
hysterical-1.gif
sem ga kupil za "dolivanje" pa ni bilo potrebe, zato sem ga uporabil za kosilnico in še dela.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Jodlarcek, nabavi v lujzu Castrol pa maš za dve leti mir.
Ravno jutri grem po Castrola v Lujza. Je traba čimprej bon za 10€ spucat
smile-1.gif

Aja pa še to. Kaj vi na vsako menjavo olja menjate tudi oljni filter? V servisni knjigi je to predvideno na 12.000 ali celo na 18.000km?
Jaz sem od zadnjega servisa naredil cca. 6000km.

Naredi po "knjigi", če piše da ne rabiš menjat, ne menjaj.
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
stručkoti! kdo mi bo naredil servis na Bulldogu?
pa na kolk se dela...kero olje naj dam notri???
zvezda iz leclerca? je najbolj poceni pa se mislil...

a se kdo od vas sploh še kaj posvetuje z mehanikom al samo
tuki po forumu buče prodajate en drugmu...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Včasih se mehanik tudi zmoti. Npr. da je hotel menjavati svečke na 12.000km, laser irridium pa držijo nekje 60.000. Al pa da je hotel na 24.000km nastavljat ventile (preveriti zračnost), ker je pač spregledal da piše milje (torej se pogleda na 42.000km).

Zakaj ne bi tu izmenjali izkušenj? Glede olja pa mislim, da ni bilo nobenih buč tukaj.

Lahko pa k tebi pripeljem na servis.