Olje za motor

I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Če ne boš jemal motula 5100, vzemi tega spodnji link.

To je za tvoj motor, je še boljše, celo do 50 stopinj zdrži (imaš tam zraven passen fur in je tvoj motor med naštetimi).

http://www.hein-gericke.de/technik/ol/motorol/hein-gericke-4-takt-motorradol-sae-10w-50.html

4L za 35 EUR je smešna cena.

Ker po moje ti gre not okoli 2.5l olja, ko menjaš tudi filter.

p.s. ni poanta al je 10-40, 10-50 itd. ampak specifikacija olja.
Kateri servis pa ti hoče maznit 140 EUR za menjavo olja in filtra?

Kaj pa TOLE olje?

Tudi ja, to pa mislim, da je klon "Castrola".

Kolko pa sploh rabiš olja, če menjaš tudi filter? Tu vidim, da celo 5L dobiš.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.302
18
38
MB
Citat:
Tudi ja, to pa mislim, da je klon "Castrola". Kolko pa sploh rabiš olja, če menjaš tudi filter? Tu vidim, da celo 5L dobiš.
Mislim da rabim 2,5 litra. Tak da imam to za 2 menjavi. jaz mislim da je to super cena
 
I

Izbrisan uporabnik #488




Če je to tvoja mašina potem rabiš 2,7L za menjavo
smile-1.gif
 

ghibli

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
18. sep 2007
2.132
1
38
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Citat:
Gre ravno za to, da nočem iti na servis ker hočejo svinje oderuške za menjavo olja cca. 140 €
Ima kdo cenejšega mehanika za menjavo olja?

A je to cena servisa+materijal? Upam!
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.211
5.538
113
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
In kake vse specifikacije je treba gledat pr motorjih?

API SG pa JASO MA pokrijeta 95% zahtev k jih rabte......Pol je pa sam še JASO MB za suhe sklopke k ma modifikatorje not za varčevanje z gorivi

Piše v navodilih kaj priporočajo.

pri meni piše:
API SH, SJ, SL or SM with JASO MA, MA1 or M2 (sae 10w-40 ali drugačna viskoznost glede na okolje).

Ko potegneš črto........jaz bi ostal na JASO MA API SG.....ker najprej so šli delat posebej standard za motorje in njihove specifične potrebe......zdej ga pa s5 razbijajo pa tlačjo avtomobiliste not z njihovimi potrebami brez protiobrabnih elementov zarad avtomobilskih katalizatorjev...a menjalnik bo pa kaj?
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.182
877
113
Jaz se ne upam prišparat pri menjavi olja, tako da sem Castrol in Louis olja odpisal. Motul 5100 ima dodatke za menjalnik, kar je bistvena razlika od navadnega Castrola za avtomobile, ki je sicer dobro olje, baje pa da ne maže menjalnika pri mopedu dobro.

Na Motosvetu v SV-je ter V-Strome zlivajo vse sorte pa kar delajo, vendar Motul 5100 dobiš po zelo razumni ceni.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ne še, manjka še 1500km do menjave.

Prej mi je sipal polsintetiko Castrol, zdaj je not Repsol (razlike nobene). Ker bom šel k drugemu mehaniku bo verjetno od tedaj naprej motul 5100
smile-1.gif
(10W40 vedno).
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.302
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ne še, manjka še 1500km do menjave.

Prej mi je sipal polsintetiko Castrol, zdaj je not Repsol (razlike nobene). Ker bom šel k drugemu mehaniku bo verjetno od tedaj naprej motul 5100
smile-1.gif
(10W40 vedno).
Snecer imaš kakšnega dobrega (beri: ugodnega) mehanika? Jaz ga iščem...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Letos bom peljal na motorjet, tam so za tvoj suzuki tudi pooblaščeni serviser, sicer pa vse servisirajo.

Kam pa ti voziš?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.302
18
38
MB
Ha ha kako je svet mali..jaz sem do sedaj vozil na MotorJet..so odličen servis, vendar "malce" dragi.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Kaj to pomeni malce dragi? Koliko si dal za "običajni" servis.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ampak ne za menjavo olja
smile-1.gif
Saj ti piše na računu kar so delali.

Pri Šilerju ne bo nič ceneje, mislim da sem dal lani 180 za menjavo olja, filtra, malo je nategnil ketno pa kje kaj namazal...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz mam sicer "menjalni" servis na 12.000km, "pregledni" pa vsakih 6000km, a vseeno menjava olje na 6000, ma ok ni taki strošek.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.302
18
38
MB
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ampak ne za menjavo olja
smile-1.gif
Saj ti piše na računu kar so delali.

Pri Šilerju ne bo nič ceneje, mislim da sem dal lani 180 za menjavo olja, filtra, malo je nategnil ketno pa kje kaj namazal...
Ja ne samo za menjavo olja. Tako kot si rekel..malo zategne ketno, namaže bovdne in "prekontrolira" zavorno olje..
Šiler pa je itak
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

"Normalni" servis mam pri Šilerju okoli 80 EUR, olje, filter, pa malo pogledat še okoli.

Tam je problem, če prineseš poleg kaj "svojega", ko dobiš zadeve ceneje drugje po normalni ceni. Ga razumem, da hoče svoje prodajat, ampak gužvo ima nonstop, tako da mu ne gre slabo
smile-1.gif
Drugače pa je faca.

Načeloma olje in filter pa še kaj, lahko sam menjaš v garaži + navodila.
2L olja ko rabim je 18 EUR, filter pa tudi okoli 10 se mi zdi, tako da domača menjava je 28 EUR + podložka (dihtunga) eventuelno pri čepu za olje, ko ga spustiš.

Zajle pa sam mažem z lujzovim sprejem, ki je temu namenjen. Gume, ketno+verižnike pa že težje doma menjaš, sicer pa ta menjava ni nek strošek, da bi se s tem hecal a ne.