Oldtimer

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Zategovalnik varnostnega pasu je zato, ker se ljudje preveč "na rahlo" privežejo.
In se v primeru nesreče najprej 10 cm naprej premaknejo, preden jih začne varnostni pas zadrževat.
In zategovalnik poskrbi, da zmanjša "prosti" premik telesa naprej.
Da žačne varnostni pas prej opravljat svojo funkcijo.

Ko pa je varnostni pas do konca napet, pa začne delovat omejevalnik pritiska.
Da varnostni pas ne polomi preveč reber.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Dik

Fizikalc
28. okt 2007
1.537
76
48
Od križišča mal naprej na desno
Evo oldtimerja....optimista :)


uno.PNG
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.315
5.841
113
pri taščici
Zato pa pravim, kupiti solidno ohranjene primerke za Jurja ali dva, v Halozah in podobnih vukojebinah kupiti nekaj strehe in jih tja deponirati za desetletje ali dve.
Vsako leto ko bo stal tam, bo vsaj Jurja pridobil. Se spomnim kako so se golfi 3 vr6 prodajal za Jurja ali dva. Danes ga kupite za Jurja.
Je pa res da je bolje kupovati neke redke primere kot pa neke mio serije. Zato tudi pravim da alfo kupiti pa nekam jo konzervirati.
Ima dovolj močne klube s fanatiki, ki bodo pripravljeni odšteti lep denar za lepe primerke. Primerkov pa že novih ne bo veliko.
 
Nazadnje urejeno:

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Uno turbo i.e. je eden redkih bivših avtov, ki se ga niti pod razno ne želim zopet lastiti.
Avto je bil že v 90ih kanta, neprimerljiv s sodobniki, kot so R5GTT, P205GTI, Fiesta XR2i, ... Zato mi nastavljene cene resnično niso jasne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zaseka

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zato pa pravim, kupiti solidno ohranjene primerke za Jurja ali dva, v Halozah in podobnih vukojebinah kupiti nekaj strehe in jih tja deponirati za desetletje ali dve.
Vsako leto ko bo stal tam, bo vsaj Jurja pridobil. Se spomnim kako so se golfi 3 vr6 prodajal za Jurja ali dva. Danes ga kupite za Jurja.
Je pa res da je bolje kupovati neke redke primere kot pa neke mio serije. Zato tudi pravim da alfo kupiti pa nekam jo konzervirati.
Ima dovolj močne klube s fanatiki, ki bodo pripravljeni odšteti lep denar za lepe primerke. Primerkov pa že novih ne bo veliko.
Je precej avtov na tak način bilo shranjenih po skednjih, pa po 15 letih večinoma niti za dele niso primerni. Motor zapikan, notranjost pojedena od podgan, vsak šrauf je treba s fleksarco vstran rezat, pa po strehi je skpraj vsakemu nekaj padlo
...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji in tony

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.616
14.315
113
Se opravičujem, do sedaj pač še nismo imeli topica o oldtimerjih pa recimo, da je to to no. :zardelalter: :D