Oldtimer

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
Hja, pa da si član enega izmed društev, ki ti izdajo začasni oz nato stalni certifikat. Tako je bilo in mislim da je še 99% ostalo isto.

Začasni certifikat ti omogoča cenejše zavarovanje, stalni pa tudi cestnino.

Ps daj kako sliko :D

niti slučajno še ni tak daleč, včeraj naletel na a.net na eno, se je prodala takoj, oz je včeraj zvečer že več ni bilo.

alan iz suxa je še kje med nami? on še ma verjetno kake 2-3 doma na lagerju :)

sem včeraj še malo po mobile letel, kak so widebody zadeve so takoj jurja dražje :D
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Torej, že nekaj časa se ukvarjam z mislijo, da bi si kupil avto za dušo in sončne nedelje.

Za tak špas bi namenil nekje do 10 jurčkov, če bi mi bilo kaj blazno všeč, mogoče kaj več, ampak tu nekje smo. Imam pa majčken problem in sicer mam dve levi roki, kar se tiče šraufanja in prikladno zraven tudi nobenega znanja o tem. Avtič bi moral biti nekaj zanesljivega, da je brez problemov sposoben pripeljati recimo kakšne izlete, cca. 200-300 km. Všeč mi je vse sorte, nimam nekaj zapičenega v glavo, sem odprt za vse predloge.

Kateri avti so torej jej in kateri popolnoma nej v smislu zanesljivosti in enostavnega vzdrževanja?
Oldtimer in dve levi roki ne gre glih skupi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX in Kamele0N

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
zadnjič sem nek na fbju zasledu da je edn uvozu še ne lih oldtimerja in da se je neki zdilal da je manj plačal tega dmvja. ve kdo kaj več o tem? je to mogoče brez nekih vez? na kakšno foro bi to sploh lahko šlo skoz? žal pa trenutno ne najdem več kje sem to našel da bi ga kar direkt vprašal

kar jaz gledam so ravno nekje do 95 letnika, pri nas res teeežko kaj dobiš da ima pametno motorizacijo ter opremo. sam kupit iz tujine je pa še konkretna cena zraven ker so to euro2 motorji. saj bi počakal tistih par let še ker ravno "zdaj" ga niti nočem/ne rabim/druge prioritete ampak me malo skrbi da bo šla cena še x2 za pametne primerke.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.460
9.154
113
Če se jaz
Je kdo ze dejansko probal to? Torej v de kupis 91' letnik, ga prpelas dol, spravis na oldtimer in se potem resis dmvja? Al kako?
Če se jaz prav spomnim moraš v 14ih dneh oddati zahtevek za DMV.
Lahko spraviš čez postopek za oldtimerja v 14ih dneh?
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
Js sm mau cudn, mel bi e34 (top3 na mojem seznamu) ampak le touringa :valjamse:
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
To je res. Sam kokrkol obrneš je vsak oldtimer mal truge, res pa je, da tole hitr obrne, če si pregrob na gasu.