OKvirji pa kar po starem

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.410
15.387
113
Ne, ne bo. Zate ni več upanja.

Pa hvala Titov-u, ki je že nalepil enega izmed linkov, "rahlo" novejših od leta 2002, kjer številke res bolj ustrezajo tvojim zgrešenim izjavam in mnenju.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Ja - uradno nekaj več kot 3000, ocenjeno na 10.000. Anything else?

In teh 0,5 (zgornja meja) % populacije ustrahuje 2 milijonski narod?
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.747
895
113
tu in tam
Enih 10.000 preveč
shocked-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.410
15.387
113
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
In teh 0,5 (zgornja meja) % populacije ustrahuje 2 milijonski narod?

Spet kažeš to svoje nerazumevanje ciganske problematike. Ni problem v domnevnem ustrahovanju Ciganov ostalih državljanov temveč v neukrepanju državnih organov oz. v dvojnih merilih. Če oz. ko pa navaden smrtnik hoče vzeti pravico v svoje roke pa zakoni in organi kar na lepem spet funkcionirajo.
Še preveč nerazumljivo? Ok....poizkusiva tako: Cigan nekaj lahko (kaznivo dejanje), jaz pa istega ne smem, saj bom za to kaznovan...ali pa Ciganu ni potrebno plačevati elektrike, kanalizacije in vrtca, jaz pa moram, saj mi drugače ukinejo elektriko pa to in otrok ne more več v vrtec. Bo šlo sedaj? Še vedno ne? Ja škoda no, res.....
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
V Sloveniji je najbrž manj problematičnih Romov, kot je albanske, slovenske, srbske mafije (če se osredotočimo zgolj na organiziran kriminal). Vi pa želite prikazati, kot da je bil vsak drugi Slovenec že pretepen iz strani Romov, da je bila vsaka 5 slovenka posiljena itd. Razumeš? Ste popolnoma nerealni, kot da vam je nekdo opral možgane.

V drugem odstavku pa si tudi lepo pokazal, kaj te moti: je.be se ti, če romski otroci živijo v mrazu, bolni, podhranjeni - tebi največji problem predstavlja kanalizacija in vodovod.
 
Nazadnje urejeno:

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Oprane možgane imaš ti, ki cigana nisi videl drugače kot na televiziji pri prenosu iz Ambrusa. Pojdi si ogledat nekaj njihovih naselij pa za eno sredino dopoldne bodi na CSD na enem od "njihovih" območij, če upaš. Potem pa lapaj dalje.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Ob tej 'debati' (ki je na trenutke videti kakor začetek 3 sv. vojne
wink-1.gif
) naj opišem dogodek, ki je verjetno lahko za marsikoga zanimiv, morda celo poučen:
Bilo je pred nekaj leti na Ljubljanskem barju, kamor sem hodil fotografirat ptice, nekajkrat tedensko. V nekem zgodnje poletnem jutru pa sem ob poti, kjer sem se vozil opazil novo 'naselje' - dva zmahana stara kombija, nekaj provizorično postavljenih šotorov iz rjuh in seveda ognjišče. Ko sem peljal mimo, mi je bilo jasno, da se je ena od družin, ki jih tukaj imenujete 'okvirji' odločila za naselitev. Vse je še spalo, le iz enega od šotorov je pogledala glava in morda je celo padla kakšna beseda, ne vem.
Naslednjič, čez kakšne tri dni, sem peljal po vzporedni poti, videti je bilo, da 'tabor' lepo uspeva.
Ko pa sem šel tam mimo po kakšnih dveh tednih, ni bilo nikjer več nikogar, le smeti so dokazovale, da je nekdo bil.
Ker sva se s kmetom, ki je tam obdeloval polje, na videz poznala in seveda redno pozdravljala, sem ga povprašal po 'naseljencih'.
Odgovor je bil lakonično miren: "Ja, so bli, ja, pa so tud šli"
Zanimalo me je zakaj. "nej bi vedu, jest sm le mal bolj na gustu polil gnojevko po njivah in jh ni blo več"
Potem sva še malo modrovala o tem, kako bi s klicem policije zadeve samo zakompliciral, s kakšnimi zahtevami po odselitvi iz NJEGOVE zemlje pa si nakopal še več težav in da gnojevka res smrdi, za njivo pa je menda dobra in še kaj o vremenu...
Kmečka pamet, pač.

Toliko.

LP
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.410
15.387
113
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
V Sloveniji je najbrž manj problematičnih Romov, kot je albanske, slovenske, srbske mafije (če se osredotočimo zgolj na organiziran kriminal). Vi pa želite prikazati, kot da je bil vsak drugi Slovenec že pretepen iz strani Romov, da je bila vsaka 5 slovenka posiljena itd. Razumeš? Ste popolnoma nerealni, kot da vam je nekdo opral možgane.

V drugem odstavku pa si tudi lepo pokazal, kaj te moti: je.be se ti, če romski otroci živijo v mrazu, bolni, podhranjeni - tebi največji problem predstavlja kanalizacija in vodovod.

Bravo še enkrat
hysterical-1.gif


Sploh ti ne bom več pisal, kje si se (spet) zmotil na podlagi nepoznavanja razmer in sklepanja na splošno......
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.410
15.387
113
Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Oprane možgane imaš ti, ki cigana nisi videl drugače kot na televiziji pri prenosu iz Ambrusa. Pojdi si ogledat nekaj njihovih naselij pa za eno sredino dopoldne bodi na CSD na enem od "njihovih" območij, če upaš. Potem pa lapaj dalje.

Ne ne, on se bo še naprej opiral na študije in številke uradnih popisov, ki so brez dvoma narejeni brez najmanjše napake, popisovalci so sigurno poiskali ter popisali slehernega slovenskega Cigana, saj je splošno znano kako lahko dostopni in prijazni so
aplauz.gif
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Niti ne razumem, kaj bluziš: neuradno je Romov okoli 10.000. Razen če imaš ti, strokovnjak na terenu, druge podatke. Skratka, no news, ste nategnjeni.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Valda.

Niste pa ne prvi ne zadnji: prav v teh dneh v Telegraphu doživljajo orgazme s članki o invaziji Romunov, ki se bo zgodila 1.1.2014, ko potečejo omejitve o selitvi delavcev znotraj EU. Izgleda, da so se na kongresu 'braniteljev Evrope' letos odločili, da so musliji out in Romuni in.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.080
425
83
45
dolenska
V kakem okolju se ti giblješ, da vidiš sam pozitivne, poštene in ponižne ljudi?
Razloži mi potem, zakaj po firmah, kjer jaz delam, se med seboj ne pogovarjajo slovensko, čeprov bi mogli, da je zelo malo slovenskih barab. Da PESe zapirajo sam, če kakega ubije al pa ga najdejo s drogo. Sami PESI mi pravijo, da koliko kazni imajo iz CPP, da jim nič ne bo, da jih živi CSD, da ne mislijo delat, dokler lahko tako živijo,....
Res bi živel tvoje življene
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.410
15.387
113
Cigani pa si tudi pravijo Cigani (oddaja Piramida, lepo vse pojasni kar družina Strojan), "Rom" pa naj bi v njihovem jeziku pomenilo "človek". Neromi (mi) po definiciji torej nis(m)o ljudje. Diskriminacija!!!!111enaena
tongue-1.gif