OKvirji pa kar po starem

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.824
10.504
113
kod Džej-Zija
Ah kje, Evrofil pa že ni nestrpen. Razen, kadar je.
bonk.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Mogoče je tebi, vsaj po tem ko si pokazal svoj drugi jaz v drugi temi?

V kateri temi ze? Tisti, kjer verski fanatiki malikujejo rojstvo nekoga, ki je po njihovem prepricanju na koncu umrl za njihove grehe - ampak sami pa se obnasajo, kot da nikoli niso brali njegovih sporocil?

Tisti temi? Right. Sure.
smile-1.gif


3 Mojzes:
15 Ne delajte krivice pri sodbi; ne bodi pristranski do ubožca in ne klanjaj se velikemu: pravično sodi svojega bližnjega!
...
33 Če pri tebi biva tujec v vaši deželi, ga ne zatirajte!
34 Tujec, ki biva med vami, vam naj bo kakor domačin, kakor eden izmed vas! Ljubi ga kakor sebe, kajti tujci ste bili v egiptovski deželi; jaz sem GOSPOD, vaš Bog.

Ampak Cigan je po defaultu cigan, jebeštrga ga gleda! Itak so vsi (tujci) isti, ane?


P.S.: Pa da ne bo pomote, sem slisal dovolj zgodbic iz okolice Grosuplja, da mi je jasno da jih ima precej ogromno masla na glavi in bakra v skarpi - ampak posplosevanje na celo "raso" je pa bolano.

A ti zelo trpiš, ker se moraš pri vsakem zapisu datume sklicevati na čas Kristusovega rojstva? A imate antiteisti kakšen svoj koledar?
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Antiteisti?

GTFO, kaksen antiteist... Kristjan - ampak ne usekan, fanaticen, nesposoben zdravega razmisljanja in kriticne ocene ter zaslepljen z interpretacijo "katolicizma" ki jo je sproduciral narod ki se najbolje pocuti, ko imajo nad seboj nekoga nad katerim se lahko pritozujejo da je kriv za vse (beri: Avstro-Ogrska, Jugoslavija, Komunisti, EU...).
smile-1.gif


Pa pustimo to za trenutek ob strani - kako lahko v Svetem Pismu pise "Tujec, ki biva med vami, vam naj bo kakor domačin, kakor eden izmed vas! Ljubi ga kakor sebe, kajti tujci ste bili v egiptovski deželi; jaz sem GOSPOD, vaš Bog." - kjer se meni zdi precej jasno napisano kaj bi Bog rad od nas? - medtem ko pa so nekateri ki javno raglasajo svojo vero tukaj precej in dokaj sovrazno nastrojeni proti... "tujcu"?

smile-1.gif
 

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Nope... (Ce s tem mislis Rimokatolisko cerkev.)

Je pa res, da mi gre ob "slovenski verziji" Rimokatoliske cerkve veckrat akrivno na kozlanje - kako je tako majhen narod sposoben sproducirati tako stevilo mentalnih revckov ki lahko v slepo in prazno nabijajo o stvareh, ki ne samo da so v nasprotju z njihovo vero, ampak tudi popolni nesmisli, in glede na sveto pismo tudi popolnoma nepomembni mi pa nikoli ne bo jasno.


In ce vo kdo v Slovenskem Katoliskem Obcestvu kdaj - mogoce, in ce ima cas, saj razumem da je treba biti v nedeljo pri masi in da je to dost za tisti teden - prebral kaj drugega kot pa Druzino, in poslusal se koga drugega kot lokalnega zupnika morda res ne bi skodilo.

Soren Kierkegaard:
"In his medieval, or at any rate old-fashioned clown's costume he is simply not taken seriously. Whatever he says, he is ticketed and classified, so to speak by his role. Whatever he does in his attempts to demonstrate his (seriousness) people always know in advance that he is in fact just --- a clown. They are already familiar with what he is talking about, and know he is just giving a performance which has little or nothing to do with reality.

"So, they can listen to him quite happily without having to worry too seriously about what he is saying."

Skopirano iz prvega poglavja knjige, v kateri pise tudi:

"This picture indubitably contains an element of truth in it; it reflects the oppressive reality in which theology and theological discussion are imprisoned today and their frustrating inability to break through accepted patterns of thought and speech and make people recognize the subject matter of theology as a serious aspect of human life. "

"In the strangeness of theology’s aims to the men of our time, he who takes his calling seriously will clearly recognize not only the difficulty of the task of interpretation but also the insecurity of his own faith, the oppressive power of unbelief in the midst of his own will to believe. Thus anyone today who makes an honest effort to give an account of the Christian faith to himself and to others must learn to see that he is not just someone in fancy dress who need only change his clothes in order to be able to impart his teaching successfully. Rather will he have to understand that his own situation is by no means so different from that of others as he may have thought at the start. He will become aware that on both sides the same forces are at work, albeit in different ways. "

(C)...

...
...
...

Josef F*cking Cardinal Ratzinger

Ampak ja, jaz sem ful anti-katolik. U nulo. Molotovko v cerkev, pa to.
bonk.gif
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Če prav razumem:
- se čutiš kristjana, nimaš nič proti RKC (razen slovenski) - a vendar ti preprosto in iskreno božično voščilo vzbudi neustavljivo potrebo po prosvetljevanju zabitih in nerazgledanih množic glede poganskih korenin posamičnih praznikov (a predpostavljaš, da teh korenin ne poznamo?)
- z RKC kot tako nimaš težav, razen s slovenskim delom občestva; torej v pravi slovenski maniri sprejemaš vse ostalo oz. tuje, samo domačega ne; hmm a nisi ravno ti tisti, ki kritizira "narod, ki se najbolje počuti, ko ima nekoga nad seboj"

Zelo si načitan, bistveno bolje od mene. A si kdaj pomislil, da zaradi dreves ne vidiš gozda? Si se kdaj vprašal, kaj te tako močno žene v preučevanje teologije?

PS: a je Kierkegaard tam v tistem citatu govoril izključno o slovenski katoliški cerkvi?
 
Nazadnje urejeno:

Evrofil

Dopisnik z Bruslja
18. jan 2008
4.522
1
36
Jasno da je govoril o celotni cerkvi (no, bil je se malo bolj splosen in je govoril o Krscanstvu na sploh), ampak, se ti ne zdi da smo "mi" - in 8888 kot tipicen predstavnik - krasen primer?

Ko, od mladosti nauceni in s strani starejsih prisiljeni/posiljeni v "splosno sprejeto" interpretacijo (ne morem verjeti, da bom rekel, da je precejsen del in vzrok tega tudi zgodovina rdeci vs. beli), nabijajo v prazno o "cerkvi" in o tem kako imajo oni vedno prav in jih vsi preganjajo - medtem ko v resnici niti ne vedo - pa tudi nocejo / "ne rabijo" vedeti - kaksno je stanje in mnenje NJIHOVE (!) vere?

Preprosto in iskreno voscilo na Alterju pa, zal, ne obstaja.
frown-1.gif


Poleg tega pa, ne kritiziram celotnega obcestva. Kritiziram pa tiste, ki RKC uporabljajo kot zascito, razlog in opravicijo za svoje rasisticne, ksenofobicne in zaljive izpade - stvari ki imajo z Katolisko vero opraviti priblizno toliko, kot imam jaz z proizvodnjo nafte v Bahreinu.
smile-1.gif


Sicer pa, vrnimo se na temo o Ciganu (Najstrozje Prepovedan Vstop(TM)) - teologije se pa lotimo kje drugje
smile-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.410
15.388
113
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Cigoti v resnici 99,9999 odstokom Slovencem ne predstavljajo nobene grožnje, musliji tudi ne, vendar to niti ni pomembno.

Ti res ne veš kaj pišeš....torej so po tvoje v resnici s strani Ciganov ogrožena cela 2 Slovenca? To bo to ja..... že če to cifro pomnoživa s faktorjem 50 sva še na premajhni številki, se pa že dobi nov vtis o tem, kako zgrešeno je tvoje povsem teoretično mnenje o tej problematiki. Pa ne mi zdaj pisat, da si to samo tako rekel, metaforično. Ker ko je nekdo drug napisal, da mu Cigan serje po glavi, si ga vprašal, če je še vedno tam, torej vse bereš in pišeš resno mišljeno a ne, saj dvojnih meril ti seveda ne zagovarjaš, kaj šele prakticiraš.

Pa glede ostalih stvari tudi nisi nič odpisal. Sem mislil, da si ti bolj za argumentirane debate ne pa samo za nabijanja in ugibanja nekam v tri pm in da potem utihneš, ko ti sogovornik dokaže nasprotno (npr. število Ciganov v SLO, katerih je po tvoje v SLO zgolj kakšnih 5000 (si tudi to pobral na 24kuR.com?) itd.)....c c c c.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Pisla sem o problematičnih Romih, teh je najbrž manj kot 5000, sem podal precej previsoko oceno (pa ja menda ne misliš, da so vsi Romi problematični, ali pač?).
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:
Poleg tega pa, ne kritiziram celotnega obcestva. Kritiziram pa tiste, ki RKC uporabljajo kot zascito, razlog in opravicijo za svoje rasisticne, ksenofobicne in zaljive izpade - stvari ki imajo z Katolisko vero opraviti priblizno toliko, kot imam jaz z proizvodnjo nafte v Bahreinu.
smile-1.gif
Samo tole bi dodal: pomoje večina alterjevskih 'zaščitnikov domovine' (in 'zaščitnikov domovine na splošno) ni vernih - sedaj se skrivajo za kvazi znanostmi, kvazi ekonomskimi statistikami ipd.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik Evrofil pravi:


Pa pustimo to za trenutek ob strani - kako lahko v Svetem Pismu pise "Tujec, ki biva med vami, vam naj bo kakor domačin, kakor eden izmed vas! Ljubi ga kakor sebe, kajti tujci ste bili v egiptovski deželi; jaz sem GOSPOD, vaš Bog." - kjer se meni zdi precej jasno napisano kaj bi Bog rad od nas? - medtem ko pa so nekateri ki javno raglasajo svojo vero tukaj precej in dokaj sovrazno nastrojeni proti... "tujcu"?

smile-1.gif

Ja sveto pismo (pa tudi nekateri drugi dokumenti) predpostavljajo da bo tujec spoštoval deželo v katero pride. In tak tujec je dobrodošel tudi pri meni. Med drugim sem v svoji hiši gostil dva Iranca, eden me je prosil za prostor da opravi svojo molitev. Nobenega problema, razen če bi zahteval da jaz živim po njegovih običajih. Cigoti pa se požvižgajo na zakonodajo države v kateri prebivajo ( vsaj večina, glede na izkušnje iz PRVE roke) jaz pa naj nastavim, po Kristusovo", še drugo lice??? Raje drugo stran kalašnikova, če sem pri tej izbiri.

Ne zanikam, obstojajo pripadniki Ciganskega naroda, ki bi jih z veseljem pogostil v svoji hiši. Žal pa so redki kot bele vrane. Ciganskega ni z veliko po pomoti.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.410
15.388
113
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Pisla sem o problematičnih Romih, teh je najbrž manj kot 5000, sem podal precej previsoko oceno (pa ja menda ne misliš, da so vsi Romi problematični, ali pač?).

Ne, nisi pisal o problematičnih Ciganih ampak o Ciganih na splošno in kdo ima večji vpliv na zakone v zvezi s cigansko problematiko - ali Cigani (katerih je kao samo 5000) ali vsi ostali volilci (kao 2MIO). Kaj se spet sprenevedaš in obračaš ter ven vlečeš? Klasika
smirk-1.gif


In še enkrat ti napišem, kot že velikokrat - ne niso VSI problematični ampak VEČINA (potem je pa odvisno od same lokacije, na dolenskem je recimo problematična velika večina Ciganov, na štajerskem pa recimo da manjšina Ciganov. Ampak overall je še vedno večina problematična in to je preveč.

Zdaj pa hitro obračat in potvarjat izjave in se naprej ven vlečt, saj ti to sploh ne gre slabo, imaš odličen potencial za levo usmerjenega politika
zmaga.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Pisla sem o problematičnih Romih, teh je najbrž manj kot 5000, sem podal precej previsoko oceno (pa ja menda ne misliš, da so vsi Romi problematični, ali pač?).

Za dobrih 100% si zgrešil število romov.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Samo za info: po uradnem popisu je v Sloveniji nekaj več kot 3000 Romov, zgornja, neuradna meja, pa je 10.000.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.410
15.388
113
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Samo za info: po uradnem popisu je v Sloveniji nekaj več kot 3000 Romov, zgornja, neuradna meja, pa je 10.000.

Narobe, išči dalje
roza.gif


Samo za info: po uradnih raziskavah o ciganski problematiki je bilo leta 2007 v SLO okoli 10.000 Ciganov, dobro vemo, da je nemogoče popisati vse, poleg tega pa se razmnožujejo še hitreje kot puščavski skakači torej je danes, cca.7 let kasneje številka še veliko višja.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36