OKvirji pa kar po starem

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Sta pa precej primitivna: meni se prodajanje otrok ne zdi smešno. Ampak saj kaj drugega tudi ni za pričakovat.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.417
15.394
113
Se strinjam, kaj drugega niti ni za pričakovat od tako primitivne skupine ljudi kot so Cigani. Poleg tega pa gre v primeru prodaje otrok za povsem uveljavljeno zadevo v njihovi kulturi, enako kot spolni odnosi med recimo 18letnikom in 11 letnico. Ampak hey, kdo smo mi, da bomo to obsojali a ne?

Pa spet to tvoje odlično razumevanje - od kje ti ideja, da se meni in Patriotu zdi prodaja otrok smešna? Jejhata no....
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Se strinjam, kaj drugega niti ni za pričakovat od tako primitivne skupine ljudi kot so Cigani.
Ni letelo na Rome, temveč na vaju dva (2. oseba dvojine, pa to)
Citat:
Uporabnik Matey pravi:Poleg tega pa gre v primeru prodaje otrok za povsem uveljavljeno zadevo v njihovi kulturi, enako kot spolni odnosi med recimo 18letnikom in 11 letnico. Ampak hey, kdo smo mi, da bomo to obsojali a ne?
Točno tako.

Citat:
Uporabnik Matey pravi:Pa spet to tvoje odlično razumevanje - od kje ti ideja, da se meni in Patriotu zdi prodaja otrok smešna? Jejhata no....
Seveda se vama zdi smešna - v luči primitivnega rasizma so tovrstne stvari smešne.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.417
15.394
113
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Se strinjam, kaj drugega niti ni za pričakovat od tako primitivne skupine ljudi kot so Cigani.
Ni letelo na Rome, temveč na vaju dva (2. oseba dvojine, pa to)

Vem. Jaz pa sem to preoblikoval v nekaj, kar je resnično in ima point.

Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:Poleg tega pa gre v primeru prodaje otrok za povsem uveljavljeno zadevo v njihovi kulturi, enako kot spolni odnosi med recimo 18letnikom in 11 letnico. Ampak hey, kdo smo mi, da bomo to obsojali a ne?
Točno tako.

Narobe. Dokler taka primitivna družba deluje v okviru (naše) večje družbe, jo financiramo in ji pomagamo, oni pa jo (našo družbo in družbeno ureditev ter zakone) uspešno zlorabljajo, imamo pač pravico tudi komentirati oz. obsojati, sploh če gre za tako sprevrženo dejanje kot je prodaja otrok, ki jih predhodno izučiš za tatu in pa spolne odnose med najstnikom in otrokom.

Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Citat:
Uporabnik Matey pravi:Pa spet to tvoje odlično razumevanje - od kje ti ideja, da se meni in Patriotu zdi prodaja otrok smešna? Jejhata no....
Seveda se vama zdi smešna - v luči primitivnega rasizma so tovrstne stvari smešne.

Kako lahko veš, kaj se meni zdi smešno in kaj ne? Imaš mar vpogled v moje misli? Ta stvar se mi niti malo ne zdi smešna, niti se mi nebi zdelo smešno tudi če bi dejansko bil rasist. Veliko bolj smešno se mi zdi tvoje razmišljenje o tej problematiki in zagovarjanje teh ponosnih nosilcev svoje kulture. To je pa dejansko smešno. Za zjokat smešno.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Narobe. Dokler taka primitivna družba deluje v okviru (naše) večje družbe, jo financiramo in ji pomagamo, oni pa jo (našo družbo in družbeno ureditev ter zakone) uspešno zlorabljajo, imamo pač pravico tudi komentirati oz. obsojati, sploh če gre za tako sprevrženo dejanje kot je prodaja otrok, ki jih predhodno izučiš za tatu in pa spolne odnose med najstnikom in otrokom.
Je bilo mišljeno v sarkastičnem tonu - ker nekateri ljudje niso sposobni dojeti, da bodo ljudje, ki že generacije živijo v dreku, postali odklonski.
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Kako lahko veš, kaj se meni zdi smešno in kaj ne? Imaš mar vpogled v moje misli?
Ne - berem tvoje komentarje, kjer se blazno zabavljaš na račun takšnih zgodb:
Citat:
Sam res...vse to kar jim očitajo je del njihove kulture in imajo posledično pravico do tega, v druge stvari pa so bili potisnjeni s strani družbe, prav nič ni bilo samoiniciativno. Kravakonj, povej jim kar jim gre tem prascem pravicokršilskim.
Citat:
Uporabnik Matey pravi:Ta stvar se mi niti malo ne zdi smešna, niti se mi nebi zdelo smešno tudi če bi dejansko bil rasist.
We know: I'm not a racist, I have a black friend. Seveda si rasist in etnocentrik - verjameš, da so določene etnične skupine kulturno na 'nižjem' nivoju, kot je tvoja kultura. Tako kot to počno verniki ste rasisti v zadnjih desetletjih morali zamenjati ploščo iz biološkega rasizma (ki je bil seveda logično popolnoma bedast), na rasizem na kulturni osnovi (ki je iz logičnega vidika prav tako bedast).
Citat:
Uporabnik Matey pravi: Veliko bolj smešno se mi zdi tvoje razmišljenje o tej problematiki in zagovarjanje teh ponosnih nosilcev svoje kulture.
Moje mišljenje? Misliš to, da bi morali pristojni organi pokazati jasen načrt, kako bodo Rome integrirali v družbo, ki jih je zavrgla? Meni to ni ne smešno ne ne vem kako skrajno. Vsekakor pa na nobenem mestu ne zagovarjam kriminalcev - po mojem mnenju naj se vse kriminalce obravnava enako. Zagovarjam pa to, da samo dejstvo, da je nekdo Rom, še ne pomeni, da je kriminalec.

Se mi pa zdijo malenkost bolj smešni posti na začetku te teme, kjer je nekdo nalimal sliko krematorija iz Auschwitza. Vendar so ti ljudje precej bližje tvojemu mišljenju, kot pa mojemu.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Kako se ti da?
uf-1.gif


Takole izgleda cigansko nakupovanje tudi pri nas:



(ampak tu mora biti nek zajeb. Zakaj ustne vode in zobne paste?)

Tole si tudi velja zapomnit:

 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Kar je napisano: vsi homo sapiensi so biološko isti (Cigani, Švedi, Danci, Pigmejci) - posledično so vsem skupna določena načela: eno izmed teh načel je recimo strah pred tujci (ki je evolucijsko povsem logičen: ne zaupaš tistemu, ki ga ne poznaš). Stranski produkt tega strahu je odrinjenost manjšin: Američani so npr. šele v zadnjih desetletjih sprejeli katolike (čeprav so kulturno irski priseljenci tako rekoč identični nizozemskim, ali pa nemškim). Še vedno pa niso sprejeli temnopoltih.

Enako je pri Romih: od nas se razlikujejo vizualno, govorijo povsem drug jezik, imajo povsem drugačne navade - in smo se ujeli v catch 22: mi jih ne sprejmemo, ker so drugačni, oni so drugačni, ker jih mi ne sprejmemo. Glede na to, da so povsem brez družbene moči, je na plečih večine, da prekine ta krog.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik kravakonj pravi:
Kar je napisano: vsi homo sapiensi so biološko isti (Cigani, Švedi, Danci, Pigmejci) - posledično so vsem skupna določena načela: eno izmed teh načel je recimo strah pred tujci (ki je evolucijsko povsem logičen: ne zaupaš tistemu, ki ga ne poznaš). Stranski produkt tega strahu je odrinjenost manjšin: Američani so npr. šele v zadnjih desetletjih sprejeli katolike (čeprav so kulturno irski priseljenci tako rekoč identični nizozemskim, ali pa nemškim). Še vedno pa niso sprejeli temnopoltih.

Enako je pri Romih: od nas se razlikujejo vizualno, govorijo povsem drug jezik, imajo povsem drugačne navade - in smo se ujeli v catch 22: mi jih ne sprejmemo, ker so drugačni, oni so drugačni, ker jih mi ne sprejmemo. Glede na to, da so povsem brez družbene moči, je na plečih večine, da prekine ta krog.
Si vidu kakšno samokontrolo premorem, ...na hitro preletim kr dosti tvojih tvojih intelektualnih presežkov, pa niti trznem ne, ...te nimam na ignore, de ne boš mislu,.....
pri takemle dosežku, kot je npr. tale, si dokažem, da bi bil sposobn najmanj za menedžerja(pfuj
uf-1.gif
)
evil.gif
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
EH neumnosti... Potem lahko rečeš, da Romi nas ne sprejmejo, ker smo drugačni in imajo strah pred nami..
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Saj sem ti napisal: imaš večino, ki šteje cca 2 milijona, in Rome, ki jih je največ 10.000, in ki so povečini neizobraženi in revni. Sedaj pa uporabi common sense: na tem forumu je najbrž večina folka izobraženega, pa niso sposobni iti prek 'bakra', 'žlebov' ipd. Folku se j_ebe za otroke in v kakšnem dreku živijo: važno jim je, da lahko svoj 'small penis syndrome' zdravijo na neki obskurni skupini.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Citat:
Uporabnik titov pravi:
EH neumnosti... Potem lahko rečeš, da Romi nas ne sprejmejo, ker smo drugačni in imajo strah pred nami..

Rome strah?
bonk.gif


Daj vprašaj kakega okoliškega prebivalca koga je strah in zakaj...
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
vsak po svoje, bohinc pa s svedrom...

ti furaš eno globoko filozofijo, jest pa recimo tuhtam v tejle smeri - če je ena za silo strenirana 13-letnica vredna 170000 funtov, kakšn zaklad se potem skriva v familiji strojan?
confused-1.gif


sploh ne vemo, kaj mamo... zgleda je bil Jankovič spet en korak pred ostalimi...