OKvirji pa kar po starem

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Strojanovim kar 13 tisočakov pomoči mesečno?

Družina Strojanovih naj bi se povečala s 30 na 50, mesečno pa naj bi prejemali kar 13 tisočakov denarne pomoči, je danes poročal Svet na Kanalu A. Iz dokumenta, ki so ga pridobili, je zapisano tudi, da naj bi bili vsi brez zaposlitve. Za pomoč naj bi prosili Mestno občino Ljubljana.

Je ta dokument kje objavljen?
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Jankoviæ: Za Strojane smo naredili vse, kar smo lahko

Citat:
Ob tem je opozoril, da opažajo, da so otroci slabše priprvljeni na pouk in da obstaja predlog za izvedbo posebnega programa,s katerim bi se posebej ukvarjali s Strojanovimi otroci.

Ja nč, ustaovit šolo, kjer se bo poučevalo v romščini.

Citat:
Strojanom so tudi ponudili načini, da bi jih zaposlili, vendar ni bilo odzivov.

Čudno a ne?

Lahko bi zastavili drugače: dalat, ali pa gre socialna pa, pa...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Pa vseh devet razredov združiti v eno leto, ker se dlje nobenemu ne ljubi šolati.
cool-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Tudi iVan ga je izdal
evil.gif


Citat:
Verjel je, da lahko z vstopom v stranko SDS več prispeva k reševanju romske problematike, vendar je zaradi njenega odnosa do te zadeve iz nje izstopil.

Dajte povedat, v čem je problem tam doli, se ciganov približa normam naše države.

Zakaj lastniki zemljišč ne sterajo iz svoje posesti nelegalnih objektov?
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Evo, g. Mesojedec je podal predlog, ne razumem, zakaj se tega predloga ne izvede:

Citat:
"Poiskati bi bilo treba Rome, ki so se sposobni vključiti v družbo, in jim pomagati, na teh svetlih zgledih pa graditi naprej in prispevati k urejanju situacije," predlaga.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Imajo tudi Ljubljančani probleme: Problem s cigani.

Citat:

nasvetrabim
Nujno! problem s cigani

05.04.13 19:07
Ni provokacija, je resnica in rabimo nasvet.

Začelo se je z oglasom pred dvemi meseci, prodajamo novo kuhinjo, še nesestavljeno.. na oglas se javijo cigani iz Ljubljane, po ogledu se kuhinja odpelje. Plačajo znesek nakar kličejo, da kuhinje ne znajo sestavit. Kuhinjo so videli, vse kar so mogli vedet so izvedeli. Vse za montažo je priloženo.
Sam sem povedal, da kuhinje ne bom montiral in jim opisal postopek montaže, ki je zelo enostaven, kot kocke - so razumeli in rekli, da itak imajo nekoga ki to obvlada - ok. Pred tremi tedni dobim sms, da kuhinje ne znajo sestavit..odpišem in še enkrat ponovim vsa navodila. Pred tednom enaka zgodba..podoben sms..le da na bolj nesramen način.
Danes sms, da kuhinjo pripeljejo nazaj ker je neuporabna - cela polomljena, ker jo niso znali sestavit in so jo sestavljal očitno po svoje, da želijo vračilo denarja in dodaten denar za prevoz. Piše še da bolje, da vrnemo denar, sicer bo zadevo poročala naprej familiji kar pomeni, če ni denarja - najebali ste.
Že ob prevzemu kuhinje so me zasliševali, če imam kaj otrok itd..že takrat mi je rekel en črni, da bolje da je vse ok, da oni "radijo samo fizički posao" Bilo je vse ok s kuhinjo, torej ni skrbi, takrat.

O vsemu smo obvestili policijo in so nam rekli takole, da se s cigani na temu območju, če bi bil on na našem mestu ne bi zajebaval, ja, policist je to rekel ja. Jaz jim po tem iskreno rečeno ne upam niti policije poslati domov, ker bodo prišli in nas vse poklal. Pred njihovo hišo kolk se spomnim, so stal prestižni avti, večinoma tuje registracije in se je videlo, da niso "kr eni cigoti". Sicer imamo protivlomna vrata, a imamo doma dva otroka ki hodita v vrtec in imamo službe, lahko vzameva oba dopust, otroka ne gresta v vrtec a enkrat bomo mogli ven.. zato prosim za kakšen nasvet , ker takšne vsote denarja v dveh dneh ne moremo priskrbeti.

Hvala Rok
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.419
15.399
113
Naj mu kravakonj odpiše, da je nekulturen in nestrpen, ker jim ni hotel še asistirati pri montaži. To, da ti policaj take govori pa (žal) tako ali tako ni nič novega. Ampak seveda je to zaradi nestrpnosti do ciganije. Jaz pa bi na njegovem mestu že ob predaji prekinil s prodaje že zaradi samega načina. In to bi storil pri vsakem kupcu, ki bi se tako obnašal, ne samo pri preveč zapečenih.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Gavran pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:

Zakaj lastniki zemljišč ne sterajo iz svoje posesti nelegalnih objektov?

Zaradi Hanžkov in kravakonjev... titi nestrpnež... da tega ne veš...

Gre za vznemirjanje lastninske pravice, lasntiki naj vložijo tožbe.

Mislim, da je problem v tem, da je večinoma lastnik država... ki zamiži in ne stera ciganov.
 

kravakonj

Fizikalc
30. okt 2012
5.215
0
36
Aja? Kravakonj namreč meni, da imamo v Sloveniji zakone, ki so jih dolžni spoštovati vsi. Zgornji gospod naj omenjeni tolpi pove, da jim ne bo vrnil denarja, če se počuti ogroženega, naj gre še enkrat na policijo, v nasprotnem primeru pa na Kranjčevo 26 in z njimi na policijo. Če je to, kar je napisal, res, potem policija ne opravlja svojega dela in mora pasti nekaj glav.

V normalni državi kriminalec ni nad policijo - če v slovenski policiji vlada paranoičen strah pred organiziranim kriminalom, potem naj se takoj razkliče izredne razmere, zaradi mene naj se pripelje v problematične kraje vojsko, tako kot to periodično delajo v Neaplju.