Okolju prijazni avtomobili

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.259
6.744
113
Saj so, itak bi se moral na 2h pretegnit, ampak tega nihce ne uposteva. Potem pa stres, slaba volja, nesrece…
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.993
674
113
EU
Eno se je malo pretegnit, drugo pa besno čakat vsaj pol ure, da se ti baterija napolne, če si seveda prišel sploh na vrsto na prepolni polnilnici, ob tem pa živčno gledaš Netflix serije, ki jih sicer nikoli ne bi :evil:
 
  • Haha
Reactions: bertoncl

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.124
313
83
Eno se je malo pretegnit, drugo pa besno čakat vsaj pol ure, da se ti baterija napolne, če si seveda prišel sploh na vrsto na prepolni polnilnici, ob tem pa živčno gledaš Netflix serije, ki jih sicer nikoli ne bi :evil:
In letos in lansko leto, ko sem šel na in iz morja, sem na črpalkah, kjer sem se ustavil vrgel tudi uč na električne polnilnice. Vedno so bili prosta mesta. Potoval sem čez dan med tednom. Relacija Zg - Zadar
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

mistique

Guru
16. jun 2009
13.489
1.285
113
Emona / Carnium

Za ljubitelje dolgih podcastov (kot je 4-urno Dinottijevo "slovo od mladosti" :valjamse: ) in Muskovih idej, lahko pogledate še to, osem urno debato. A Neuralink temo imamo?
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.473
5.867
113
MG je samo lani prodal MG4 (en model) čez 140k kosih za izvozne trge, od tega večina v evropi... Se proda golfov 10x več?

Povprečen č*** niti ne ve, da je MG kitajski. Ali micka, ali Joze... Ve da se prodaja v istem salonu k renault...

Ravno danes ta novica. MG ni niti med top 10 v evropi.

Tej podatki so zanimivi.

Na izvoznem trgu (brez kitajske) se proda 2x toliko Golfov kot MG4.

Da je pa bolj zanimivo, za kitajski trg obstaja VW Lavida (VW Bora, Jetta) - Golf limuzina. 280.000 so jih kitajci pokupili v enem letu.

MG4 pa je bilo na kitajskem prodanih samo 11.000, je tudi najdražji kitajski EV.




Torej odgovor. Ja in ne. Če bi vzeli še t-rok (dvignjen golf), bi dobili 10x več. Če vzamemo osnovnega golfa (karavan, limuzina, hatchback) dobimo 5x več.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

Steve

Guru
13. avg 2007
9.866
1.783
113
27, razen če sedemke ne vidiš. Toyota corolla hibrid s popusti za 25 z 10 lelt garancije. Povozi ta kitajski šrot kadar hoče.

To ni kitajski šrot. To je taki epic kitajski šrot, da ga še kitajci nočejo kupit. Bolnik hojnik pa to tišči vsem na vseh kanalih, kjer se uporablja tipkovnico. Zdaj je še alter odkril...
Fun fact...sam tega šrota seveda nima
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.964
3.970
113
To ni kitajski šrot. To je taki epic kitajski šrot, da ga še kitajci nočejo kupit. Bolnik hojnik pa to tišči vsem na vseh kanalih, kjer se uporablja tipkovnico. Zdaj je še alter odkril...
Fun fact...sam tega šrota seveda nima

Imam enega MG ZS doma (ni moj, nikoli nebi kupil) pa je objektivno kot celota avto daleč od šrota. V bistvu je kar se tiče izdelave, materialov in ostalega en rang nad toyoto žal. Dolgoročno ne morem komentirat zanesljivosti, ampak kar je na prvo žogo za preverit je nad kvaliteto francoskega sranja, ki ga recimo prodajajo pri nas "vzporedno" v istem salonu za 2x cene.

(in MG na kitajskem ni ravno brand ker je namensko bil kupljen samo za prodajo v EU, SAIC motor, ki je dejansko pod pokrovom MGja, je pa največji kitajski proizvajalec vozil)
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
868
277
63
27, razen če sedemke ne vidiš. Toyota corolla hibrid s popusti za 25 z 10 lelt garancije. Povozi ta kitajski šrot kadar hoče.

6500€ ti drzava senka. torej smo na ~20k€... In toyota za 25k je tle se vedn 5 jurjov drazja, ma pa sam 3 leta več garancije (za zdaj, verjetno bo tudi mg v evropi sel na 10 let garancij in 250kkm, kot je to ze drugot)... In potem bo argument za bencinsko toyoto kaj?