Okolju prijazni avtomobili

corsol

Guru
11. mar 2010
2.783
860
113
Ampak s financiranjem? Pol si pa z dezja pod kap...
Če rabiš boš kupil(a) na keš, s financiranjem,.....kakorkoli......ampak avto ranga Id4 ponavad ne kupiš prvenstveno ker ga rabiš pač pa ker ga lahko.
V večini primerov je avto luxus ki nimama popolnoma nobene veze s šparanjem, četudi je Kitajc(al pa teslafreesux) s ful opreme.
Pika.
Novi avti so po večini nepotrebna dobrina za katero smo pripravljeni odštet toliko in toliko........da pa smo ga dobili ugodno ,s ful opreme , ki z leti skoraj da € prinaša (sicer ne na računu)je pa samo naš "razlog", da se potolažimo in mirno spimo za "preveč" odštihan denar.
Ampak ker pa smo vseeno nekaj prišparali , si pa lahko kupimo enih 100 ful potrebnih stvari iz aliexpesa,.......potem....no potem smo oa res dosegli notranji mir.......totalni ZEN.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.131
5.957
113
Tesla Y LR AWD je 53k€. Ali govoriš 54k€ s kredo vred?

Ta id7 je tudi AWD, domnevam? Koliko za navadnega (ne karavan), ampak s toplotno črpalko. Brez financiranja. Lahko tudi prodajalec pove, za koliko se dobi.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.125
1.548
113
40
Ali povedano drugače...54k za passata karavan s polovičnim dosegom dizla. Epsko. In potem čohanje po glavi, zakaj to noben ne kupi
Hvala za mnenje.

Jabe, ID7 ima vzadaj pogon, zato ga primerjam z cenejsim (in vec dosega) Y rwd.

Tako da Tesla je 2 do 3000 eur cenejsa, je pa malo zastarela. Cakam, da vidim kaj prinese osvežen model Y menda nekje po novem letu.

Aja, pri ID7 gledam tavecjo 86kwh baterijo ki ima nekje realnih 50 do 70 km vec dometa kot Y (torej 450 do 500 km).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.257
6.744
113
Bjorn je bojda navdusen nad id.7

bistveno razliko jaz vidim v moci motorja in koncni hitrosti. Pa tesla je tesla, dokazano znajo pogonski sklop naredit
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.335
2.378
113
Darjan, pa kaj vam pomagajo vsi ti konji in sekunde pri Teslah če pa ste vsi sposrani in dejansko ne upate tega gnat ker če ženeš ni dometa in vsi dobrih 100 na avtobanu? A to je ona fora, kdo ma večjega? Več konjev pa to?
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.125
1.548
113
40
Ti konji so ze fajn, da 5x stisnes, pol pa se naveličaš...
Ne vem kaki mednarodni diplomati ali trgovski potniki ste ostali, a meni je ok, ce ima avto dobrih 400 km dometa (torej tam cca 600 po wltp). Manj nikakor ne, vse kar pa je več, pa toliko boljse.

Pa zakaj taka čustva, kaj drugi vozijo? A odpremo še temo, koliko slojni wc papir je ok kupovat? Zakaj se ne splača imeti takega telefona in...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

mr_

Guru
20. sep 2007
9.199
2.593
113
Ene par jih je stisnilo turbodizla na 190 km/h za malo več kot minuto in sedaj mislijo, da je to njihova povprečna AC brzina. In se redno vozijo do BG reševat težave ljudi zaradi litija požrešne kapitalistične barabinske svetovne elite, ko že niso na poti do DE avtoindustrije. ;)
 
  • Všeč mi je
Reactions: uncle_sam