Okolju prijazni avtomobili

Steve

Guru
13. avg 2007
9.823
1.732
113


Ravni onesnaženosti zraka v Evropi še vedno niso varne, zlasti za otroke​


Ojoj kaj pa zdaj???

Prebral si naslov in gotovo? Vsi bomo umrli? Tipično po tvoje.

Sem preletel članek. Kriza je v italiji in vzhodni evropi
Hudič je pm2.5...ki ga pri nas največ povzroča kurjenje drv. Zato je pozimi pyzdarja

Evo MB na normalen dan, ko ni zima

Screenshot_20240625-085110.png


Zdaj pa nehaj utrujat s tem tvojim umazanim zrakom ker si od silnega debilizma dosadan u 3pm
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.845
734
113
www.jernej.org
Oh ...globoka misel. Daj mi en pameten razlog, zakaj točno bi se jaz bilo čemu, kar imam zdaj, moral odpovedat?
Saj se ti ni treba. Vozi ICE, če ti je vse našteto tako pomembno. Meni je pa res vseeno, kaj drugi vozijo. Če bi pa resno razmišljal o nakupu EV (ki ima tudi svoje prednosti), bi pa pretehtal prednosti in slabosti, ter se po potrebo prilagodil (če bi v tvojem primeru seznam prednosti prevagal). V kolikor bo enkrat res možno polnjenje v 5min na vsaki trenutni črpalki, res ne vidim razloga po 700km dosega, ker ima EV druge prednosti (npr. možnost polnjenja doma). Tistih parkrat na leto, ko greš na daljšo vožnjo, se boš pa mogoče enkrat več ustavil za 5min. Iz tega torej sklepam, da niti približno ne razmišljaš o nakupu EV (ker naštevaš samo slabosti).
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.168
5.299
113
Človek se bo prilagodil na onesnaženo okolje, z mikroplastiko v celicah bomo močnejši!
Na tole bi jaz bolj polagal pažnjo:

Za proizvodnjo plastenk se porabi izredno veliko fosilne energije. Za izdelavo tipične enolitrske plastenke, zamaška in ostalega pakiranja porabimo okrog 3.4 mega joulov energije. In če sodček nafte v sebi hrani okrog 6000 mega joulov energije, potem iz enega sodčka nafte naredimo okrog 1760 enolitrskih plastenk

Vir google...
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Sprehodi se skozi zgodovino (ki jo ponavadi pise zmagovalec) pa lahko vidis kaj smo. Zaradi te nase 'civilizacije' je mnogo ljudi zelo trpelo. Kaksna civilizacija je to, ce moras bit edino ti (v tem primeru zahod) prvi, v nasprotnem bombardiras, delas vstaje, mutis... Pojem civilizacija si midva razlicno predstavljava. O drugem pojmu (nategu de-luxe), ki se slisi demokracija pa raje niti ne bi. Tisto je sele smeh. Se malo pa se nam bojo ribe v akvariju smejale. Pa tudi, ce namigujes na dosezke: brez uporanih posameznikov bi bili se vedno pod 'civilizirano' cerkvijo, ki tlaci kolikor more. Bruna so skuril zivga na grmadi. Civilizirano? Kaj pa vem. Dokler bo v vsaki vasi ma hribu cerkev in njeni obicaji je zame to dvolicnost, ki ji ni para.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.168
5.299
113
Sprehodi se skozi zgodovino (ki jo ponavadi pise zmagovalec) pa lahko vidis kaj smo. Zaradi te nase 'civilizacije' je mnogo ljudi zelo trpelo. Kaksna civilizacija je to, ce moras bit edino ti (v tem primeru zahod) prvi, v nasprotnem bombardiras, delas vstaje, mutis... Pojem civilizacija si midva razlicno predstavljava. O drugem pojmu (nategu de-luxe), ki se slisi demokracija pa raje niti ne bi. Tisto je sele smeh. Se malo pa se nam bojo ribe v akvariju smejale. Pa tudi, ce namigujes na dosezke: brez uporanih posameznikov bi bili se vedno pod 'civilizirano' cerkvijo, ki tlaci kolikor more. Bruna so skuril zivga na grmadi. Civilizirano? Kaj pa vem. Dokler bo v vsaki vasi ma hribu cerkev in njeni obicaji je zame to dvolicnost, ki ji ni para.
Pod "cerkev" si mislil vse vere a ne? Sicer pa kakorkoli obrneš, poglej države, ki so pod rimokatoliško cerkvijo in ostale ki niso. Pa mi povej v kateri bi v danem trenutku živel.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Niti ne. Mislil sem izkljucno RKC, saj naj bi bila ta nekaj vec, bolj razvita, ce te prav razumem? Pa je tekom let pokazala, da je dalec od tega. Zakamuflirani plenilci... Osebno sem ateist, za ta dodatni 'layer' masovne kontrole mi je cist vseen.

Kaj kje bi zivel? Rojen, zivim, davke placujem ... v Sloveniji, kaj ima to s tem? Pac skozi zgodovino nismo taki soncki, kot zelis pokazat. Tu mislim na zahodni kao razviti del sveta, ceprav ta meja se sedaj dnevno blura. Slovenci pa zaradi nemoci (hlapci, podrejeni ves cas) se nismo pokazal, da je tudi v nas zival. Upam, da nikoli ne bomo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: trance0

mistique

Guru
16. jun 2009
13.333
1.082
113
Emona / Carnium
Pod "cerkev" si mislil vse vere a ne? Sicer pa kakorkoli obrneš, poglej države, ki so pod rimokatoliško cerkvijo in ostale ki niso. Pa mi povej v kateri bi v danem trenutku živel.
Vse vere, ki temeljijo na dualnosti Bog : Ostali, so dualne ali provokativno rečeno, dvolične. Iz njih izhaja dvolična kultura, morala, etika, filozofija, dejanja...

Da ostanem on topic pa: zdravju pomembna prednost EV vozil, ki jim bomo baterijo lahko napolnili na vsaki BENCINSKI črpalki v 5min, je tudi v tem, da:
- ob vsakem polnjenju lahko naročiš BigMac,
- skadiš en čik,
- občuduješ IG profil podjetja Malinca,
- prebereš poglavje knjige Nine Osenar Kontrec,
- se družiš s kamionarji iz vsega sveta in debatiraš o ekologiji,
- in še mnogo več!
 
  • Haha
Reactions: trance0 in Najbolji

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.168
5.299
113
Niti ne. Mislil sem izkljucno RKC, saj naj bi bila ta nekaj vec, bolj razvita, ce te prav razumem? Pa je tekom let pokazala, da je dalec od tega. Zakamuflirani plenilci... Osebno sem ateist, za ta dodatni 'layer' masovne kontrole mi je cist vseen.

Kaj kje bi zivel? Rojen, zivim, davke placujem ... v Sloveniji, kaj ima to s tem? Pac skozi zgodovino nismo taki soncki, kot zelis pokazat. Tu mislim na zahodni kao razviti del sveta, ceprav ta meja se sedaj dnevno blura. Slovenci pa zaradi nemoci (hlapci, podrejeni ves cas) se nismo pokazal, da je tudi v nas zival. Upam, da nikoli ne bomo.
Kritiziraš RKC. Jaz sem pa te postavil pod dejstvo in odgovora nisi dal. Sam pa predobro vem kaj ke RKC delala, pod kom in kdo je dejansko stal za njimi v nekih časih. Saj menda veš da lastne vojske uradno niso imeli, ne?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.005
6.703
113
Ojoj kaj pa zdaj???

Prebral si naslov in gotovo? Vsi bomo umrli? Tipično po tvoje.

Sem preletel članek. Kriza je v italiji in vzhodni evropi
Hudič je pm2.5...ki ga pri nas največ povzroča kurjenje drv. Zato je pozimi pyzdarja

Evo MB na normalen dan, ko ni zima

Poglej priponko 87906


Zdaj pa nehaj utrujat s tem tvojim umazanim zrakom ker si od silnega debilizma dosadan u 3pm

Aja, ce gledas samo svojo mikrolokacijo potem ok ja.
EU pa sprejema odlocitve na bolj globalni ravni…saj zato pa smo kjer smo ko vsak gleda samo svojo rit
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Trenutno... lepo vidis za nazaj kako smo 'zmagoval' in glede na krizo zna bit da bo ze drugo leto spet popolnoma drugace. Tud omenjanje Indije in Kitajske kako da nas svinjajo je cisto v zahodni maniri: hinavsko. Poglej kako smo mi (zahod) svinjal in kje so sele oni. V kumulativi nam se do k. niso.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Slovenija ni mikrolokacija. Vse razen lj kotline in šoštanj je pri nas ok
Hja, ni ok. Itak samo visajo kriticne meje. Po novih stabsamo Lj in Sostanj, po starih (nekdanjih) pa najbrz cela drzava v kurcu. Razmisljaj s svojonglavo, ne Arso-vo. Tam je biznis... je LaFarge pokazal. Sam hvala bogu so se trmasti pr nas.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.823
1.732
113
Trenutno... lepo vidis za nazaj kako smo 'zmagoval' in glede na krizo zna bit da bo ze drugo leto spet popolnoma drugace. Tud omenjanje Indije in Kitajske kako da nas svinjajo je cisto v zahodni maniri: hinavsko. Poglej kako smo mi (zahod) svinjal in kje so sele oni. V kumulativi nam se do k. niso.

Ja trenutno ja. Ko bogakurca briga kaj je bilo 1950? In trenutno mi sebe v imenu ekologije pošiljamo v kameno dobo. Lahko pa mi ti ekolog razložiš, kako bomo mi s propelerji in evji rešili svet, če gredo v aziji krivulje strmo navzgor?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Tipicno gledanje samo svoje riti. Mene pa zaboli za Azijo, bom po tvoje. In kdo te kam posilja oz. kaj ti manjka? Vozis dizla? Vozis! Delas kar zelis? Delas! Kaj potem jokas? A moram jst delat to kar ti mislis, da naj bi? NE!

Ce te moti razvoj Azije zacni delat, orenk delat. Oni ne drkajo po forumu cel dan k mi kle.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.651
9.304
113
Meni je prav fascinantno, kako sončničarji in električarji s preklopom na sončnice in elektriko postanejo največji ekologi na tem svetu.
Prej so se pa brez težav z nepotrebnim dvotonskim dizelskim SUVom z mirno vestjo okrog trajbali in svinjali zrak vsem, ki čike vlečejo.
Respect.:cool: Welcome to the club.