Okolju prijazni avtomobili

Steve

Guru
13. avg 2007
9.823
1.732
113
A to pomeni, da se je 2/3 anketirancev že nategnilo z nakupom EV in ga v bodoče ne bo več kupilo;)

Pazi: "razmišlja da bi ga kupilo"

Tudi jaz razmišljam da bi ga kupil. Karavana za max 35k, dosegom 700km pri mojem stilu vožnje (zdaj ne doseže 300km noben) in filanje na vsakem vogalu v 5 min max

Lani sem kupoval nov avto in sem razlišljal da ga kupim. Sem se poglobil v tesla 3. Ne hvala.

Torej kaj taka statistika pove? Nič
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: trance0 in NekdoK

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.004
6.702
113
No saj ves kaj mislim, suko je pac prispodoba za enostavno plug n charge polnjenje doma kar zadostuje skoraj vsem lastnikom avtov za skoraj vse poti.
 
  • Haha
Reactions: jest5

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
958
113
Medtem ko mi z evji in propelerji rešujemo svet...

Ce mi (zahod) ze ne bi skurili vsega moznega in nemoznega do danes, bi se razumel tako perfidno kazanje s prsti na druge (tokrat Indijo). Podobno kot se nasi vrli pametni politiki zgrazajo nad Brazilijo, ker seka dezevni gozd. Ta pravi se oglasajo, doma vse poraubano, posekano, kolonije izropane zdej bomo pa mi fini? V bistvu gre pa samo za strah / bremzanje, da nas ne ujamejo, kar se razvitosti tice. Za ekologijo jim dol visi (nasim politikom). Sicer, vsak normalen clovek bo najprej okolje okoli sebe cuval, sele potem na druge kazal. Ampak ja, kazimo na druge, da se nas ne vidi al kako gre ta mantra? Pali dizel do nezavesti, saj Indija tud kuri vse zivo, heh :bonk:Ker je pac najceneje tako, samo to se bo 1x placalo, brez skrvi. Sicer ne z denarjem, ceprav osebno najraje placam s tem, ne z zdravjem. Samo, vecina izbira...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gasper008 in mr_

mistique

Guru
16. jun 2009
13.333
1.080
113
Emona / Carnium
Ce mi (zahod) ze ne bi skurili vsega moznega in nemoznega do danes, bi se razumel tako perfidno kazanje s prsti na druge (tokrat Indijo). Podobno kot se nasi vrli pametni politiki zgrazajo nad Brazilijo, ker seka dezevni gozd. Ta pravi se oglasajo, doma vse poraubano, posekano, kolonije izropane zdej bomo pa mi fini? V bistvu gre pa samo za strah / bremzanje, da nas ne ujamejo, kar se razvitosti tice. Za ekologijo jim dol visi (nasim politikom). Sicer, vsak normalen clovek bo najprej okolje okoli sebe cuval, sele potem na druge kazal. Ampak ja, kazimo na druge, da se nas ne vidi al kako gre ta mantra? Pali dizel do nezavesti, saj Indija tud kuri vse zivo, heh :bonk:Ker je pac najceneje tako, samo to se bo 1x placalo, brez skrvi. Sicer ne z denarjem, ceprav osebno najraje placam s tem, ne z zdravjem. Samo, vecina izbira...
Pokliči Indijo, Kitajsko, Brazilijo, pa reci: "Peć pokvarjan, te vprašam!"
Ali pa počakaj, da Afriške države pogruntajo kaj je razvoj in kako biti neodvisen...
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.091
1.493
113
40
Ce smo že pri željah za EV.

Tesla Y z cca 90 kWh neto, kar pomeni pri 3C filanje z dobrimi 200kW pod 50% baterije.. Ali ID7 s tole ta vecjo, 86kWh neto... To je ze to.

450 do 500 km vsakodnevnega cjazenja ali dobrih 350 po avtocesti z nekje 130 kmh...

Ob pogoju cene pod 50.000 eur :)
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.823
1.732
113
Da bo mogoce tvoj otrok zivel v manj skodljivem okolju?

Daj prosim te nehaj že 1x s temi debilizmi. Ne živimo v Pekingu. Imaš koliko hočeš podatkov o onesnaženosti zraka. V naši vukojebini je večinoma super. Razen pozimi in tam niso krivci avti. Tak da hvala za skrb, ampak že zdaj živi v ok okolju
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.043
1.129
113
www.adriamedia.si
Drugič pa... ja madona, kaj pa govorimo že cel čas tukaj? Da tvoje škatlice niso magična palčka, kar v teh debatah rad predstavljaš.
Zdaj mi pa pokaži, kje sem to trdil.
Ves čas pišem, da bi šlo lažje, ceneje in hitreje na ta način. Če ti to bereš kot da lahko nadomesti vlaganja fizični del omrežja, imaš problem z bralnim razumevanjem.
Pa pravilno bi bilo "ja madona, kaj pa govorim že cel čas tukaj? Da tvoje škatlice".
Razen če se ti zdi posploševanje iz sebe na vse normalen način debate.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.004
6.702
113

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.930
2.459
113
1719297981653.png