Okolju prijazni avtomobili

mr_

Guru
20. sep 2007
9.282
2.671
113
Pa začni s težavami pri ekstra visoki napetosti in tako dalje.
Napredek pride od ljudi ki težave rešujejo ne pa od tistih, ki jih samo vidijo.
Energetika se treplja po prsih kako so oh in sploh, brez nas nič ne bi bilo, bajni dobički, ko pa je treba investirati v novosti, denarja čudežno ni, težave vsepovsod.
Na drugi strani pa Kitajci sekajo na vseh področjih
Če si iz foha pa nam razjasni energetskim nevednežem zakaj se ne da.
Npr. osebni promet, zakaj misliš da je postopen prehod na BEV neizvedljiv?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Kitajci vklapljajo elektrarne na premog. Kitajce boli spolni organ za ekologijo in izpuste. Kitajci so pokupil vse kar je pomembno za EU kvazi zeleni prehod vključno z vsem kar je potrebno za polprevodnike. EU je naga in bosa. Energetika je pa še vedno precej direktna veda, jasna in preprosta. Zaenkrat še ni tehnologije, ki bi čudežno pokrila rastoče potrebe in hkrati zaprlo vse kar ni čisto s čem drugim kot turbino.
Sem kje kaj govoril o postopnem prehodu? Men ni jasen hiter prehod, kar 15 let je. Sam tisto pumpo mal naprej od Bosiljevega si daj v glavo. Pa mal na uč naštej litre nafte, ki se v samo 8 urah natočijo v tanke. Pol pa vse to pretvori v wate, pa bo hitr jasno.
Misliš da EU politike zanimajo rešitve? Oni majo rešitve v stilu našga novinarja, ki se je na hitr prekvalificiru v energetika.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
In pol od najboljega fašeš....ja takrat k je pr nas zima je nekje poletje, jest mam panele in me boli, sam mal več požgem kokr proizvedem, kako bom prenesu štrom iz južne na severno poloblo ne vem speč si čevap... S tem da mi ni jasn kje na južni bi mel interes za solarna polja.
Misliš da je net metering, ki je subvencija to je že dejstvo, vodilo napredka?
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in sad

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Glej, ti si en navaden pion v tej shemi. Skratka, idiot. Ko bos s svojo glavo (zgornjo) kej razmisljal, se javi. Do takrat pa naj pralnica dela. Sam ti kot idiot par excellence tega ne zaznas, kaj cmo. Cez par let se slisimo, bos takrat napletal svoje teorije. Clovek, ne vidis, da si passe? Kaj se rabis, resno?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Ja, za te vaše FDV visokoleteče ideje glede energetike sem res pase. Za začetek se daj pa off grid, pa bo hitr jasno kok je 1+1 in potem poročaj, kok si se vozil, kok si kuhal in kok lepo toplo si mel pozim od panelov na strehi. Ko bo zgornji scenarij možen, takrat bo tudi možno vse ostalo kar sanjate, do takrat bo pa EV samo ena izmed oblik pogona, pa če ti še 1000 žaljivk napišeš.
Za tvoj net metering mi je pa vseeno, celo privoščim ti ga, sam ne mi pa srat z bedarijo....uuuu jest proizvedem več kot porabim... in bodi realen, da s tvojimi viški pozim nardiš bolj malo. Še avta večino leta na panele ne nafilaš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.621
6.868
113
Ja, kitajcem res dol visi za ekologijo. Malo pa vseeno poguglaj koliko imajo največja mesta nadmorsko višino in zakaj je recimo letos eno izmed njih bilo videt takole:

1718862235941.png
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.734
818
113
To ti dam prav, EV bo samo ena izmed oblik pogona, tako kot so pametne ure samo ena izmed možnih pogonov za prikaz ure :)
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Ne vem no a si res tako indoktriniran al kaj? Vsak panel na strehi je veliko bolje kot da ga ni. Ker ce jih ne bi bilo bi bilo slabse ali bolje? Prvo to razcisti sam s sabo.

Drugo: netmetering - zakaj ste si ga potem izmislili? Sem samo legalni uporabnik te moznosti, kje je tu problem? Vse kar omenjas je jasno vsakemu netmeterasu in tako dejansko je, ampak teh pravil nismo postavili mi ampak vi (ce si del te zgodbe). Torej kaj tako bruhate proti nam, ki smo na NM? In ja, kot pocnem sedaj bom pocel tudi v bodoce. Vi raje poskrbite, da bo zadeva 'spilala', ne samo jamrat pa s prstom kazat na vse, samo nase ne. Mene res ne zanimajo vasi (povecini brezvezni) problemi. Podobno kot vas ne moji, vazno je samo da placujem. Meni pa da zadeva dela, rodi stvori - vas ples je to. Denarja imate dovolj oz. vec kot prevec, letni izkazi tako pravijo. Dovolj jasno al se narisem?

Zaljivke? Ni to se nic, ne bit zdej uzaljen. Mas ti druge probleme v glavi, na katere ostali nimamo vpliva, samo ti.

FDV - ???
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Ne vem no a si res tako indoktriniran al kaj? Vsak panel na strehi je veliko bolje kot da ga ni. Ker ce jih ne bi bilo bi bilo slabse ali bolje? Prvo to razcisti sam s sabo.

Drugo: netmetering - zakaj ste si ga potem izmislili? Sem samo legalni uporabnik te moznosti, kje je tu problem? Vse kar omenjas je jasno vsakemu netmeterasu in tako dejansko je, ampak teh pravil nismo postavili mi ampak vi (ce si del te zgodbe). Torej kaj tako bruhate proti nam, ki smo na NM? In ja, kot pocnem sedaj bom pocel tudi v bodoce. Vi raje poskrbite, da bo zadeva 'spilala', ne samo jamrat pa s prstom kazat na vse, samo nase ne. Mene res ne zanimajo vasi (povecini brezvezni) problemi. Podobno kot vas ne moji, vazno je samo da placujem. Meni pa da zadeva dela, rodi stvori - vas ples je to. Denarja imate dovolj oz. vec kot prevec, letni izkazi tako pravijo. Dovolj jasno al se narisem?

Zaljivke? Ni to se nic, ne bit zdej uzaljen. Mas ti druge probleme v glavi, na katere ostali nimamo vpliva, samo ti.

FDV - ???
Dej še nariš. Začni pa s tem kar sem te že večkrat vprašal, pa sem dobil zgornje bluzenje.
 
  • Haha
Reactions: Najbolji

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.081
1.084
113
Prevelik procent kalbotov v populaciji, je razlog, zakaj Evropa zaostaja. Pač sistem spodbuja status quo.
Na Kitajskem, če pa ne greš naprej, hitro kruha stradaš.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: jest5 in darjan