Okolju prijazni avtomobili

mr_

Guru
20. sep 2007
9.282
2.671
113
Mislim da jih je zelo malo ki dobesedno to mislijo. Smo pa nekateri mnenja, da manjka še kar precej znanja in tehnologij na poti od fosilnih goriv in da bo še marsikaka noviteta in marsikako desetletje več potrebno za ta dosežek. Nikakor ni pa pot nemški model, to je že jasno, da je strel v koleno.
Nemški modej je, moje razumevanje, vložiti v tehnologije prihodnosti, da bomo lahko naprej proizvajali, prodajali in bili konkurenčni.
Poglej desetletje nazaj, kaj vse se je spremenilo, kdo že danes zaostaja in boš videl, da ni časa za 'marsikakšno desetletje'.
Ko bodo prišle nove tehnologije, se jih bo apliciralo. Če pa ni potrebe, jih nihče sploh ne bo nagruntal.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Nemški model je temeljil na čip plinu iz Rusije, ko je veter ugasnil, so zašibal plinske elektrarne. Ta hip jih v takih primerih vlečejo ven elektrarne na premog. Je kar nekaj člankov elektroenergetikov, ki se sam za glavo držijo ob nemških strelih v kolena.V zadnjih 20 letih je šlo marsikaj zelo in še bolj naprej, del ene take zgodbe sem tudi sam. Ena stvar je pa ostala enaka, še zmer se more neki vrtet, nekam sonce svetit, da je nekje štrom in prenaša se še dons po bakru, kot se je 100 let nazaj. Nemški zeleni politiki pa sanjajo, da bomo čez 20 let kurli izključno elektriko, seveda čisto in zeleno, ne fej črne ali jedrske nevarne. Neki ne gre skup pri tej matematki.
Res je, baterije so vse boljše, samo še niti blizu temu, kar bi potrebovali. Kaj bo, ko bo, če bo bomo pa videli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in NekdoK

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Lahko 20 let nehas 'tezit' in potem udaris na polno, ce jim ne uspe? Vmes si pa kak cevap na samem spohas da bos vesel?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
In nehas lagat kako se paneli, vetrnice in podobno ne poznajo. Sploh ker si v branzi, ce te prav razumem. Pozimi je pac slabsi izplen, normalno. Ampak se vedno nekaj da od sebe. Cisti dokaz tega je nov obracunski sistem. Ce se bi nic poznalo ne bi elektro tajkuni take panike delal. Bo slo? In ko je nekje zima je drugje poletje (saj to ves menda?), tako da res, kje je tak grozen problem s sonckom? Mogoce v tem, da elektro sistemi zaostajajo in ne sledijo novim razmeram? Glede na to, da si del te zgodbe (tvoje besede) se niti ne cudim. Pazi, da te se tam ne vrzejo...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Vse kar lahko narobe razumeš. Pač najjači na gofli (tipkah) s provokacijami, pa bolj malo v glavi....

Bi te rad videl junaka, kako boš z ene poloble na drugo prenašal viške. Bodo baterije z ladjami vozil? Al kako si predstavljaš to :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: BLABLABLA in sad

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Česa? Pa me razsvetli. Kako boš prenesel viške iz ene poloble kjer je poletje na drugo, kjer je zima? Al ti tud to ne gre?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.501
1.006
113
Tebe? Ki vse ves? Ne da se men ukvarjat s tem. Napisal sem, da zaostajate (elektro mafija). Vse gre naprej, vi pa na mestu in vse kar znate je limitirat folk pa se zgovarjat. Zdej, ce si res na elektru ne vem in me v bistvu ne zanima, cudno je samo kolk opravicvanja in kontriranja je s te strani. Znak nesposobnosti in ulezanih kitov. Men je drgac vseeno, mam soncnice na strehi, delajo in filam omrezje. Pozimi naj pa se elektrarne delajo in mi vracajo kolikor potrebujem (ce prevec, seveda placam). Sam bedno ne poslusat te horror teorije, ki jih naklepas iz dneva v dan. Ne, ne bo konc sveta, ce bo vec EV na cesti in ja, bolje bo. Zdej se pa uzgi spet in zacni lapat o blokarjih, elektro omrezju, skratka doom's day je prakticno tu ne?
 
  • Haha
Reactions: kalbo

mr. snick

Majstr
5. mar 2020
300
396
63

Eko sklad:​

Prenos subvencioniranja nakupa e-vozil za občane na družbo Borzen​

OBJAVLJENO13.6.2024

Vlagatelje obveščamo, da bo Eko sklad predvidoma v roku treh tednov zaprl Javni poziv 107SUB-EVOB23 Nepovratne finančne spodbude občanom za električna vozila.
Subvencioniranje nakupa okolju prijaznih vozil se bo preneslo na Borzen, ki bo predvidoma v juliju objavil javni poziv. Pogoji tega poziva bodo vključno z višino spodbud podobni pogojem javnega poziva Eko sklada, pri čemer bodo upravičene naložbe, ki so bile izvedene od junija 2024 dalje (to pomeni datum računa za nakup vozila in datum registracije vozila s strani vlagatelja od vključno 1. 6. 2024 dalje).

Medtem Borzen:

Subvencije za nakup električnih vozil​

Javni poziv bo predvidoma objavljen jeseni 2024.
To je to, naj ukinejo subvencije za EV vozila, nima več smisla.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Tebe? Ki vse ves? Ne da se men ukvarjat s tem. Napisal sem, da zaostajate (elektro mafija). Vse gre naprej, vi pa na mestu in vse kar znate je limitirat folk pa se zgovarjat. Zdej, ce si res na elektru ne vem in me v bistvu ne zanima, cudno je samo kolk opravicvanja in kontriranja je s te strani. Znak nesposobnosti in ulezanih kitov. Men je drgac vseeno, mam soncnice na strehi, delajo in filam omrezje. Pozimi naj pa se elektrarne delajo in mi vracajo kolikor potrebujem (ce prevec, seveda placam). Sam bedno ne poslusat te horror teorije, ki jih naklepas iz dneva v dan. Ne, ne bo konc sveta, ce bo vec EV na cesti in ja, bolje bo. Zdej se pa uzgi spet in zacni lapat o blokarjih, elektro omrezju, skratka doom's day je prakticno tu ne?
A, neda se ti ukvarjat s tem in pol spet cel kup lapanja. Kul.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Čak kako nej elektrarne zdej zate delajo pozim, sej je na drugi polobli poletje.....sanje...