Okolju prijazni avtomobili

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Brez razmišljanja boš itak počasi padel v zaton, na vseh področjih, ti boš temu rekel "pač starnje". Drugi se bomo pa kljub staranju borili s takim in drugačnimi miselnimi izzivi, zgolj zato ker nam to paše. Preračunvanje TCO je osnova, da veš kje si, potem se pa vprašaš ali gre skozi tvoj use case, brez nekih kompromisov. Uporaba avta je lahko za vsakega drugačan, ne boš verjel ampak nekateri si z ženo redno menjujejemo dva avta, odvisno od potreb. Nepredstavljivo ane.

Tule gor pa samo poslušamo tvoje jamranje kako ti EV ne "paše". Dobro za tebe, ne moreš pa ven iz teh tvojih zacementiranih okvirjev in pomisliti na primere kjer že danes to lavfa brez kompromisov. Razmišljati o letu 2035 pa danes nima smisla, ker nimaš vpogleda v to kaj takrat bo (infrastruktura, tehnologija), to so pač politični cilji in pravilno da so taki. Kako bodo doseženi bomo pa videli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.825
616
113
EU
Če ti EV dejansko oteži življenje z dodatnim delom in razmišljanjem, ki ga prej sploh nisi imel, to pač ne more biti dobra rešitev.;)

Jaz se recimo v tem trenutku sploh ne morem spomniti, kdaj sem nazadnje tankal, kaj pa ti?
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Jaz se točno spomnim in nimam EV.

Ugibam pa da tisti z EV se tudi ne sekira dokler v enem dnevu ne potrebuje narediti več kot 200-300 km. Torej bi se jaz sekiral točno nikoli, ker na počitnice hodimo z AD.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.825
616
113
EU
Najbrž se spomniš zdaj, ker si moral stati na tankštele in so ti pred vrati zaprli črpalko in si pol ko zmešan naokoli iskal dizel :evil::norec:
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.825
616
113
EU
A takrat je že veljal predpis, da si smel imeti samo 5L kantice s seboj? Ker po spominu, smo imeli v starih časih vsaj 10L kantice za vsak slučaj ;)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Ko smo v preteklosti šli na morje skozi Plitvice po noči, smo morali študirati kje bomo tankali. Da bi to počel sedaj z električarjem, ne pride v poštev.
Torej ne počneš in je.
Če ti EV dejansko oteži življenje z dodatnim delom in razmišljanjem, ki ga prej sploh nisi imel, to pač ne more biti dobra rešitev.;)
Z dodatnim delom? Jaz takoj podpišem za EV in da mi ni treba več na bencinsko. Zvečer uštekam doma in zjutraj je spet ready to go. Top.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Samo da ni v resnici do konca napolnjeno vozilo. In je TOP do trgovine pa nazaj.
S tem namiguješ, da naj se doma ne bi dovolj hitro nafilalo čez noč? Če imaš 11kW polnilnico, ti tudi največje baterije iz čisto praznega do čisto polnega nafila v 10 urah. Povprečen EV pa v 6 urah.

Sicer pa tako, kot je sad povedal... večinoma se polni do 80%, ker je dovolj. Do 100% nafilaš, če greš na daljšo vožnjo.

Jaz imam do službe in nazaj slabih 100km. Sedaj poleti doma niti ne rabim več filat, ker se mi v službi v 8 urah na navadni šuko vtičnici pri 2kW napolni dovolj za celotno pot.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova in sad

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.825
616
113
EU
Moram reči, da so pri nas podjetja res napredna in res stopijo naproti vsem delavcem v njihovi firmi, da jim dajo vsem na voljo brezplačna električna polnilna mesta, kjer lahko polnite vaša vozila 8 ur in več. Sploh v teh težkih časih draginje. Pohvalno :aplauz:
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Nemška vlada se ne strinja z Evropsko unijo glede prepovedi prodaje novih avtomobilov z motorji na notranje zgorevanje po letu 2035, ja jasno povedal Christian Lindner, nemški finančni minister.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in sajkek

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Moram reči, da so pri nas podjetja res napredna in res stopijo naproti vsem delavcem v njihovi firmi, da jim dajo vsem na voljo brezplačna električna polnilna mesta, kjer lahko polnite vaša vozila 8 ur in več. Sploh v teh težkih časih draginje. Pohvalno :aplauz:
Takih firm je tudi pri nas veliko. In če recimo nimajo možnosti postavit polnilnice na firmi (se zgodi, npr. da blizu parkinga ni štroma, ali pa da nimajo dosti parkingov), znajo kupit polnilnic in jo namestit zaposlenemu doma (in mu plačat štrom, seveda).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Zanimiv razmislek o tem, kako bodo električna vozila rešila svet. Sicer je pol prispevka samoreklama in bitching o nesposobnosti avstralskih lobistov, ampak vmes je kar nekaj pametnega povedal.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Električna vozila ne bodo rešila svet, ga pa lahko prično reševati. Je pač enostaven začetek.

Elektrifikacija voznega parka, pa pač odpre vrata za druge reči.
 

Priponke

  • Emissions-by-sector-–-pie-charts.png
    Emissions-by-sector-–-pie-charts.png
    265,1 KB · Ogledi: 57

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.825
616
113
EU
Mah ja, ne si lastiti osebnega vozila bi morda lahko rešilo svet, EVejčiji pa zagotovo ne, edin morda da imamo lahko v prestolnici malo bolj čist zrak :cool:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.496
9.200
113
Električna vozila ne bodo rešila svet, ga pa lahko prično reševati. Je pač enostaven začetek.

Elektrifikacija voznega parka, pa pač odpre vrata za druge reči.
Če bi pogledala video, bi videla, da pove, da je bolje uporabljati in vzdrževati obstoječe vozilo, kot pa zaradi reševanja sveta leteti po novo. Pa naj bo ice ali ev.
In točno potrjuje tvojo fotko, da je nesmiselno vlagati enormne zneske v avtomobile, če bi lahko na drugih področjih več naredili z istim vložkom.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Električna vozila ne bodo rešila svet, ga pa lahko prično reševati. Je pač enostaven začetek.

Elektrifikacija voznega parka, pa pač odpre vrata za druge reči.
Pričela ga bodo reševati šele takrat, ko bo 3/4 električne energije, ki jo bodo porabili, pridobljeno iz obnovljivih virov, do takrat pa je to isto sranje kot ICE, žal