Okolju prijazni avtomobili

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Če bi pogledala video, bi videla, da pove, da je bolje uporabljati in vzdrževati obstoječe vozilo, kot pa zaradi reševanja sveta leteti po novo. Pa naj bo ice ali ev.
In točno potrjuje tvojo fotko, da je nesmiselno vlagati enormne zneske v avtomobile, če bi lahko na drugih področjih več naredili z istim vložkom.
Res je, ko govorimo o sodobnih (vsaj recimo EURO5 ICE), je bolje imeti obstoječe. Ampak ko pa menjaš, pa je bolje menjat za EV, kot ICE.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Mah ja, ne si lastiti osebnega vozila bi morda lahko rešilo svet, EVejčiji pa zagotovo ne, edin morda da imamo lahko v prestolnici malo bolj čist zrak :cool:
Ja, menjava 1:1 ICE za EV ne bo dovolj. Zato recimo vsaki firmi, ki ji rešujemo elaktrifikacijo voznega parka, najprej svetujemo, da se resno pogleda namen in način uporabe in se s pravilno izbiro rešitev mobilnosti in digitalizacijo poskusi tudi število vozil v floti zmanjšat. Kakšen nas čudno pogleda (ker je vajen, da bi jim prodali čim več avtov), ampak to je pač prava pot.
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.028
113
Me prav zanima kako poskušate število vozil v floti zmanjšat. Z dvoizmemskim delom zaposlenih na terenu? Odpuščanje delavcev?
Kaka Pošta te bo zelo vesela, če jim najdeš rešitev.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.874
397
83
Ja, menjava 1:1 ICE za EV ne bo dovolj. Zato recimo vsaki firmi, ki ji rešujemo elaktrifikacijo voznega parka, najprej svetujemo, da se resno pogleda namen in način uporabe in se s pravilno izbiro rešitev mobilnosti in digitalizacijo poskusi tudi število vozil v floti zmanjšat. Kakšen nas čudno pogleda (ker je vajen, da bi jim prodali čim več avtov), ampak to je pač prava pot.
samo ne k nam hodet pomagat, ker te bo direktor preveč vesel. Pol pa fight pa problemi, pa lastna vozila, ko je treba it na teren. Če 10 ljudi dnevno hodi na teren, že samo z 9 težko shajaš. Saj se zgodi, da so kak dan 3 parkirani. Samo 95% časa ni pa nobenga.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.218
113
Saj alternativa je avto zaposlenega ;). Pač kilometrina. Če se zadevo ustrezno implementira, ni težava.
Nekateri še radi ''služijo'' s kilometrino.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.874
397
83
Na kratki rok se res, da "služit". Ko pa tak avto prodajaš, pa vse te prihranke izgubiš. Pa sploh super, ko pride kak izredni servis prej, kot si pa mislil avto prodat.
Seveda spet odvisno od km in ali se voziš sam samo po ac, ali imaš poln prtljažnik razne krame...

Trenutno je ok, da lahko podjtej kupi EV brez ddv, samo ko ni neke pametne alternative. Če bi rad "karavana" z dosegom, je edino enyaq. Za ta denar pa dobiš 2 berlingota... Zdej pa prepričaj direktorja... pa, da mi še doma financira polnilnico, ker mi v pisarni nič ne koristi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.528
9.218
113
V energetiko se vrži, pa ne bo problema z Enyaqom in domačo polnilnico. Pa še čim.
Premalo dodano vrednost delaš, to je tvoj problem ;).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
samo ne k nam hodet pomagat, ker te bo direktor preveč vesel. Pol pa fight pa problemi, pa lastna vozila, ko je treba it na teren. Če 10 ljudi dnevno hodi na teren, že samo z 9 težko shajaš. Saj se zgodi, da so kak dan 3 parkirani. Samo 95% časa ni pa nobenga.
Nobenega problema. Pri takih rešitvah je vedno rezerva. In lastna vozila se pač ukine, pa se ljudje hitro navadijo planirat stvari in ne zasedat avta, ko ga ne rabijo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Trenutno je ok, da lahko podjtej kupi EV brez ddv, samo ko ni neke pametne alternative. Če bi rad "karavana" z dosegom, je edino enyaq. Za ta denar pa dobiš 2 berlingota... Zdej pa prepričaj direktorja... pa, da mi še doma financira polnilnico, ker mi v pisarni nič ne koristi.
TCO matematika zdrži in za firmo je ceneje. Cena na ceniku je za firme (če se gospodarno obnašajo) irelevantna, važen je edino končni strošek.
In ja, kup firm zaposlenemu za doma kupi in namesti polnilnico. Zakaj pa ne bi, če je tako ceneje?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.896
113
pri taščici
Kako pa se potem to finančno resi s fursom?
Sluzben avto, sluzbena polnolnica na domacem naslovu, poacevanje elektrike preko druzinskega priključka....
V kakem casu lahko pricakujem okvirno ponudbo za SE od vas ;)
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Kako pa imamo zdaj to rešeno, ko delamo od doma in uporabljamo domačo elektriko, ogrevanje, vodo praktično v službene namene?