Toliko kot so nafte naložli v iranu je pride do nemčije. Al misliš da skos malo ven teče iz tankerov?
Pri elektriki pa nekaj daš na eni strani žice not, in tega na drugi ne dobiš ven. Daljša kot je razdalja več je tega kar ne dobiš ven.
Poglej priponko 93890
Modra barva je izguba pri pretvorbah in prenosu.
V deželici, ki po nadaljši osi ne meri niti 300km, imamo izgube pri prenosih in pretvorbah 27%. Prav zanimiv bo podatek koliko je to na razdalji 4000 kilometrov.
Seveda se da. Izgube in enormne stroške pač na potrošnika prevališ. Že vidno prevečkrat, pri nas in širše (čez hrib). Važno da smo zeleni, četudi crkujemo ravno zaradi tega.O teh majstrih govorim. Ne rabis se ti zano nateravat. Ce ze, pojdi tezit tem, ki bojo to postavli, kako pojma nimajo etc. In seveda, mi (dezelica) smo nek etalon za kogar drugega? Mi, kjer nic ne stima, pogledas pa cez hrib je pa vse drugace, povecini urejeno. Daj malo sirse poglej, da ne bos cez par totalni glupson izpadu s takimi. Stvari grejo naprej, se razvijajo. Najbolj pomembno pri tem je pa to, gre grejo mimo nas. Ergo, kar ti tu navajas je ocitno ze reseno, drugace ne bi sli v to. Ampak ne, tvoja je edina pravilna ali kako? krucefiks ste eni tupi, resno. Svet stoji in se ustavi z vami al kako?
Kul, no če bo tole stalo in delovalo se z veseljem leta 2030 posipam s pepelom.Singapore Approves 2,600-Mile Undersea Cable to Import Solar Energy from Australia - Slashdot
"The world's largest renewable energy and transmission project has received key approval from government officials," reports New Atlas. Solar power from Australia will be carried 2,672 miles (4,300 kilometers) to Singapore over undersea cables in what's being called "the Australia-Asia Power...hardware.slashdot.org
Recap: "majstori" (ne rabim poimensko ali pac?) tukaj so prepricevali, kako ni mozen oz. prekompliciran je prenos el. energije na razdaljo etc... Evo decki, preberte si tole pa se mal poducite kako to zunaj enostavno nardijo in bol mal pametujejo. In pripravte se, EV won't go anywhere, ICE will do. Se hvala bogu da smo pecka v ajmru in se nase mnenje ne uposteva. K ne bi nikamor prosperiral, saj se nic ne da, ne splaca ... Drugje pa vidijo, da vedno nekje sije sonce. In podobnih 'nemoznih' projektov bo vedno vec. Ker se da
Veliko sreče s 30 posto več paneli pozimi pri nas. Javi, koliko boš požel.Saj pravim, ni mi jasno zakaj sončno energijo pretakat na take razdalje. Panele postaviš najbližje uporabnikom. Če vreme toliko ne dopušča jih postaviš 30 posto več. Ker izgube bodo še večje, na dolge razdalje. Infrastruktura pa še n krat držja.
Kul, no če bo tole stalo in delovalo se z veseljem leta 2030 posipam s pepelom.
Pri nas itak ne. Tam se je limalo za projekt Australija - Singapur in nekdo je še limal Indijo. Tam zima nima bistvenega vpliva. Pri Indoneziji je lahko bolj oblačnost problem.Veliko sreče s 30 posto več paneli pozimi pri nas. Javi, koliko boš požel.