Okolju prijazni avtomobili

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.620
9.457
113
takrat se bo pa knjige bralo ob sveči, zavit v odejo.

nic neb blo narobe.
Teli sanjači so kar fejst premladi, da bi se spomnil teh lepih romantičnih časov. Al pa ko je pr -10 ostala katra doma, foter pa z mano zavitim v deko ob 4.30 zjutri pešačil 4 km do avtobusa, ker je bla za tist dan napačna registrska gor na katrci....
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.983
9.645
113
Jaz sem si že plac v kleti za mikro jedrski reaktor rezerviral.
Bi rad naročil, pa ga na Temuju še nimajo. Ve kdo, kdaj se bo dalo naročiti?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.621
1.028
113
Super da si. That's the spirit. Jaz pa se razmisljam o tem. Za1x mi kolektorji delajo cuda, tako da se mi smeji. Ko pride pa vas doomsday bom pa pod prvi kozouc skocu pa kakega dizla vplacal. Baje da to skoz dela in eko zdravo... Raje bi sicer eno tako si prpelal domov, samo nisem se tolk 'mocan' (tud nikol ne bom) - v slogi je moc baje:

Glede na vse dosedaj videno v dosedajsnjem zivljenju sem bolj pristas vecinskega izkoriscanja soncne energije, seveda podprte s kakim takim malim reaktorjem. Ni emisij, pa se cesa drugega tud ne.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.621
1.028
113
Ah, ne morem vec popravljat. Seveda je kaj takega pri nas samo pobozna zelja, ni sans da vlada / uradniki pustijo kaj takega zasebnikom / firmam. Sem pa takoj za to, samo stroga kontrola / regulativa je potrebna, na ne-balkanski/kozolcarski osnovi. Verjemte, spilalo bi k pesem. Samo ne pri nas, drugje bo. Mi nimamo jajc za kje bit prvi, napredni. Drzimo se utecenih preverjenih jajc. Vse kar je drugacno je baaaad. Dokler tupi janez le ne posteka, da mogoce pa ni tako. Potem je pa car (ker je pogruntal kakopak) in pejmo v to pa vse. Skoda samo to, ker za ta 'klik' je potrebnega toliko casa, da nas ze vsi prehitijo. Takle mamo, jebiga.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.491
924
113
Ah, ne morem vec popravljat. Seveda je kaj takega pri nas samo pobozna zelja, ni sans da vlada / uradniki pustijo kaj takega zasebnikom / firmam. Sem pa takoj za to, samo stroga kontrola / regulativa je potrebna, na ne-balkanski/kozolcarski osnovi. Verjemte, spilalo bi k pesem.
Pobožna želja je taka, da je Regulativa znotraj EU povsod bolj ali manj enaka!!!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.620
9.457
113
Ah, ne morem vec popravljat. Seveda je kaj takega pri nas samo pobozna zelja, ni sans da vlada / uradniki pustijo kaj takega zasebnikom / firmam. Sem pa takoj za to, samo stroga kontrola / regulativa je potrebna, na ne-balkanski/kozolcarski osnovi. Verjemte, spilalo bi k pesem.
Navadnega stolpa za mobilno telefonijo za dvosmerno radijsko komunikacijo ne morš postavt brez da bi se pol vasi s telefoni v žepih drlo, da seva, ti bi pa jedrske reaktorje v kleteh postavljal... že 5G je nekaj kar je buhahahbuuubuuu, čak da pride 6G.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.621
1.028
113
Tocno to govorim, si le pogruntal? Bravo Janez :D :fist-right:

Ok, pustmo salo. Seveda ne bi doma v kleti sam postavljal - najbrz si spregledal del kjer sem zapisal "v slogi je moc". Te zadeve bojo postale majhne, modularne in naceloma naj ne bi bil problem postavljanja / uporabe. Samo to je mentalno ze tak preskom, da nasi 'odlocevalci' pac pregorijo. Seveda pa se mora zadeva preizkusiti oz. dokazati svojo vrednost. Na papirju je bistveno bolje kot vse danasnje, hudic je v praksi. Ko bo 1x startalo bo to to. Pa seveda, okarektiziraj me za bebca, ker s takimi hodim ven ampak ce bova dovolj zivela lahko kaksno receva ko se bo tocno to dogajalo. Ni vprasanje ce ampak edino kdaj. Boljse alternative ne vidim, mogoce ti?
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.621
1.028
113
Pobožna želja je taka, da je Regulativa znotraj EU povsod bolj ali manj enaka!!!
Seveda. Zato nas bojo pa kitajci in ostali tako sprasili, da nam cist nc ne bo jasno.

Ne vem kolko sledis tehnologiji ampak Google, Amazon, Microsoft bojo kmalu fural svoje nuklearke. Ene dva tedna nazaj bral o tem in edino pravilno. Poudarjam pa kontrolo, katera mora bit zajebana k 100 matr. Tu ma da vse spila po reglcih in v koliko da, sopaj miki!
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.621
1.028
113
Jaz ne rabim nic, imam vse kar potrebujem oz. sem zelel imeti. Samo pogovarjam se kot vsi ostali tu. Small talk bi se reklo. Je pa dost drugih (pre)pametnih tu, cudno da nic od njih (razen besed). Tipicno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.620
9.457
113
Tocno to govorim, si le pogruntal? Bravo Janez :D :fist-right:

Ok, pustmo salo. Seveda ne bi doma v kleti sam postavljal - najbrz si spregledal del kjer sem zapisal "v slogi je moc". Te zadeve bojo postale majhne, modularne in naceloma naj ne bi bil problem postavljanja / uporabe. Samo to je mentalno ze tak preskom, da nasi 'odlocevalci' pac pregorijo. Seveda pa se mora zadeva preizkusiti oz. dokazati svojo vrednost. Na papirju je bistveno bolje kot vse danasnje, hudic je v praksi. Ko bo 1x startalo bo to to. Pa seveda, okarektiziraj me za bebca, ker s takimi hodim ven ampak ce bova dovolj zivela lahko kaksno receva ko se bo tocno to dogajalo. Ni vprasanje ce ampak edino kdaj. Boljse alternative ne vidim, mogoce ti?
In o čem jest že cel čas govorim? Baterija, elektromotor, sončne celice, vsa ta stara tehnologija bo šla vključno z ICE nekoč spat. Kle maš pa ase, ki imajo električni avto in sončne celice za nek višek tehnologije. Leta 85 mi je en prešvercu avto na dalinca, zlo podobna tehnologija kot v Tesli. Vse ostalo na Tesli je pa računalnik.
In ti asi vključno z našim Darjanom sanjajo, da bo konc z ICEji že leta 2030. Mende, do leta 2030 mi nismo sposobni enga 110kV daljnovoda papirno skozi spravit, kamoli postavit, kaj šele komplet NN infrastrukture, ki bo potrebna za te sanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BLABLABLA

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.621
1.028
113
Dobro, kaj je stara tehnolgija in kaj ne je debatabilno. Danasnji EV ni isto kot tvoj daljinski avtocek, upam da se strinjava. Vazno da je bol cisto (ja, napis da sem eko fasist etc). Darjan pa kokr ti je ze hecen (men je tud za dolocene stvari), tip ma EV zadeve razjasnene. Smej se kakor zelis, ce bos kdaj imel, bos videl da ve kaj pise. Mislim na EV stuff, pustmo F1 in podobno... :)

Nc, zdej moram pa psa veterinarju pelat...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.914
10.637
113
kod Džej-Zija
Sorry, ampak če darjana proglasiš za tipa z razčiščenimi pojmi glede EV, izgubiš vso kredibilnost.
  1. Tip neumorno tečnari s čistim zrakom, a se hkrati vozaka za zabavo in žge po 70 kkm na leto. Ti praviš, da je poanta EV ekologija. Kako je tako afnanje ekološko?
  2. Prostodušno prizna, da je bistvo EV zastonj vožnja, ker ima pač freeSoC. Če bi bil ICE zastonj, bi se pa s tistim preganjal, ker je pač zastonj.
  3. Za leto 2030 navdušeno kriči, kako bojo ICE prepovedani, in mu pri tem od navdušenja skoraj prihaja. Ko se začnemo pogovarjati o infrastrukturi, odgovorov nima. Ga vprašaš, kako bojo stolpničarji kot Fužine v LJ filali, nima pojma. On bi vlekel šuko skozi okno stanovanja s podaljškom.
  4. Naklada o izrabljenih EV baterijah kot o hranilnikih doma. Kdo si upa izrabljeno baterijo vtakniti v bajto, ko tveganje za požar z leti hitro narašča, podobno kot pri starih ICE? No, on že ne.
Tip je kolosalen nakladač s toliko dvojnimi standardi, da jih na bench pressu ne dvigne. Zato ga ne prodajat za referenco, ker bo še EV navdušence odgnal.