Okolju prijazni avtomobili

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.388
965
113
:)
Normalno. Jst kriv k zunej tecem, jst sm zamesal... Booring... Torej ICE ni, EV tud ne, vodik ocitno se manj, nacakal se boste. Pa nasmrdel tud...
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.034
690
113
EU
Ste nas vse pač z EV zaj.... oziroma nas je Musk vse nategnil namesto da bi res naredili kakšno alternativo. In to je praktično tud edini razlog, zakaj se ga boš ti še nadihal smoga.
 
  • Haha
Reactions: jonny77

sad

Guru
24. avg 2007
20.846
9.527
113
Ja? Pravis, vijolce ven letijo? Ne vem zakaj pol k tecem, kolesarim, tako cudno smrdi za avti? Pa ceprav se same 'marke' mim pelejo (bmw, audi, folksvagn, volvo, renault...), za vsakmu drugac smrdi, ne disi. Te tvoje 'ciste' pravljice ne pijejo vode, pa kolkr si ze zejen. V najbolj onesnazenih mestih prav, a takih je par. Bistveno vec je onih, kjer ti isti super cisti heh avti se vedno svinjajo okol sebe. Ampak ja, si povedal svoje ne? Sluzbo si ze zamenal? :nazdravje:
Očitno niste sposobni tudi prebrati ali pa razumeti prebranega. Mi lahko linkaš, kje sem napisal, da violice letijo ven? Ali, da so ICE čisti in brezmadežni. Tako da cel tvoj sestavek je eno samo neumno bljuvanje EV fanatika na podlagi pravljičnih besed, ki so jih tvoji penasti možgani sami ustvarili.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.388
965
113
Ajde ne seri. Ves cas kar te spremljam kle si na vsak nacin zelis vedno in povsod izpasti pameten, za vsako ceno. Ponavadi na stvareh, ki jih vec kot ocitno nimas si pa nekaj slisal oz. nekje prebral o tem. Zacelo se je s pametovanjem glede Rav4, katero sem tisti cas par let vozil a ti si seveda vec vedel, a z aviona se he vidlo da se sedel nisi v njej (takrat gotovo ne). Nadaljevalo s Teslo, vse ves, k da si sam Musk. Serjes klamfe, ko|ce kdo samo omeni EV, takoj degradacija (fanatik, vernik etc...), spinas kar se da, samo da si kao pameten. Pa mozak, dej res preber kdaj kaj za sabo. Ice so bolj cisti, kot nekatera mesta v katerih se vozijo. To lahko napise res samo glupi ice vernik. Dej se mal naspinej zdej, se glih ogrevam po pocitnicah. Kasn komedijant :nazdravje:
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.063
458
83
Pa pravite, da ev ni za blokarje :p Oba sta v isti ulici, pa popoldne se verjetno še kak pridruži.
 

Priponke

  • 20240823_090309.jpg
    20240823_090309.jpg
    1,5 MB · Ogledi: 63
  • 20240823_090321.jpg
    20240823_090321.jpg
    1,4 MB · Ogledi: 65

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.332
5.484
113
Tole sem skopiral iz SloTecha iz članka o EV baterijah in VW. Upam da avtor ne zameri, se pa strinjam da potovanje bata gor in dol v cilindru še zdaleč ni ena in edina smiselna pot pretvorbe goriva v rotacijo:

Jaz bi bolj rekel, da avtomobilska industrija ne vidi EV kot rešitev ampak bolj modno muho (kar verjetno tudi je), zato proba investirati v baterije čim manj.

Vmes se pa dogajajo takšne reči, ki se jih ob vsem rompompomu, ki ga delajo EV fani, v splošni javnosti hitro spregleda:




 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.231
2.622
113
Torej bolje sonce v elektriko - elektrolizo - vodik - notranje zgorevanje - gibanje, kot sonce - baterija - EV.
Seveda motor sploh se ni izpopolnjen in vprasanje, če kdaj sploh bo. Malo spominja na wankel in smele obljube, ter kup tezav.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
927
269
63
Vidim, da EV fanatiki kot ponavadi lepo zavajate/lažete.
Svinca ni več v gorivu že nekje od okrog začetka 1990ih.
Verjamem pa, da to dejstvo niti ni pomembno za vas. Kot tudi dejstvo, da v najbolj onesnaženih mestih ICEji puhajo v zrak čistejši zrak, kot ga sesajo.
Seveda je še. Sam ne v tvojem avtomobilu. Ampak nad tabo (avionsko gorivo).
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
927
269
63
Tole sem skopiral iz SloTecha iz članka o EV baterijah in VW. Upam da avtor ne zameri, se pa strinjam da potovanje bata gor in dol v cilindru še zdaleč ni ena in edina smiselna pot pretvorbe goriva v rotacijo:

Jaz bi bolj rekel, da avtomobilska industrija ne vidi EV kot rešitev ampak bolj modno muho (kar verjetno tudi je), zato proba investirati v baterije čim manj.

Vmes se pa dogajajo takšne reči, ki se jih ob vsem rompompomu, ki ga delajo EV fani, v splošni javnosti hitro spregleda:





Tudi najboljši teoretični ICE nebo nikol prišel blizu izkoristka elektromotorja. In ICE ze by design nebo nikol čist.
Pesek v oči.

Firme ne vlagajo v baterije, ker upajo da bodo drugi. Al pa sam ciljajo na najbolši možn kvartal in nič druga.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.332
5.484
113
Tudi najboljši teoretični ICE nebo nikol prišel blizu izkoristka elektromotorja. In ICE ze by design nebo nikol čist.
Pesek v oči.

Firme ne vlagajo v baterije, ker upajo da bodo drugi. Al pa sam ciljajo na najbolši možn kvartal in nič druga.
Ali bomo vse kitajcem predali, sami pa sadili krompir in repo, ali bodo pa počasi te prototipe v produkcijo spravli. Nikoli ne bo ice tako kot elektromotor to je jasno vsakemu, da pa se izkoristek približa na 80%, to pa ni več hec. In ob taki zgodbi lahko rečemo samo bye bye baterije.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.364
2.399
113
Iz sloteha;


Seveda se tak avto fUl splača kupiti :valjamse:

To je še najmanj, pač požreš, najbolj smešno v tej EV zgodbi je to, da so pri srednje velikih nesrečah (kaj šele ob pravih trkih) celi sklopi fuč, ne malo krat odnese slabo tudi baterija. Strošek popravila ekonomska totalka. Rečeš OK, imam kasko. Ja, ampak tega ti zavarovalnica pri nekaj let starem ne bo več popravljala, dobil boš nekaj keša in ropotuljo. No o tem se tukaj ne pogovarjamo, ko je govora o ceni sklopov in o nesrečah so vsi tiho kot da to ni mogoče, kot da to ne obstaja
...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.846
9.527
113
Seveda je še. Sam ne v tvojem avtomobilu. Ampak nad tabo (avionsko gorivo).
Sicer pojma nimam ali je svinec v letalskem gorivu, ampak ali se le meni zdi nekako nemogoče (direktno povedano neumno) reševanje svinca v letalskem gorivu s prepovedjo ICE motorjev, ki ne trošijo svinca in vsiljevanjem EVjev na vsak način.
Ne vem no, ampak s takimi neumnostmi sami rušite EV agendo.
 

hojnikb

Majstr
23. avg 2020
927
269
63
Mene bolj zanima nekaj drugega...nam očita da vdihujemo preveč svinca. Kako uspeva njemu da ga ne vdihuje? Zaprt v mamini kleti z mg4 postrom na steni?
očitujem vam da ste ga preveč vdihnal, ker ste več kot očitno se iz generacij, k je vozla avtomobile brez kat-ov in seveda osvinčen bencin praktično ze za zajtrk...

Zato pa je tko zblojna ta generacija. Obstaja mnogo studij in statistik, ki to potrjuj. You guys are literally dumber zarad tega...
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jest5