Okolju prijazni avtomobili

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.047
6.712
113
Aja pardon, to velja samo za pravne osebe, ampak itak so tu sami privatniki, jelda?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.796
5.738
113
Kaj želijo dama? Moje številke imaš, sicer so podane brez mašil v tvojem stilu, če želiš pa dodatno razlago, pa izvoli. ne vidim v tvojo glavo in ne vem kaj te zanima.

Nimam ne... Razen gobcanja in pravljic nisi sproduciral prav nicesar. Mene si izval, rekoc najprej jaz potem ti, in evo ti ga na... Nic od nic, moje so pa mašilo, ker je pač nekje kaki dejanski račun...

Startal se je pa s tem:
Zdej mi pa razloži en simpel račun. Vzameš še dva avta na štrom, zdele bi bla nora če ne bi vsaj enga in pol je dva meseca pozim bolj en klinc iz SE, tebe so pa nategnil ko v risanki za netmetering. Mimgrede, ko se enkrat enmu ne bo več splačal, bo hitr kak trik, da te bodo na suho v ritko in boš tud ti brez letnega meteringa, pa ti tega nikakor ne privoščim.... Kaj boš ti profitirala potem? Vozi se boš morala, gret in kuhat tudi, hranilnikov za poletno energijo spravt za zimo pa še lep lep čas ne bo, štrom bo pa drag točno zarad teh stvari, ki se jih greš ti ta hip.

Končalo pa... Zate kot ponavadi najbrz, bolj klavrno, ampak z obcutkom zmagovalca in nerazumljenega intelekta. In zaradi takih, kot si ti in hvala bogu vas je veliko, ta prav cajt za dovolj casa nekdo smetano pobira. Placujes pa tudi ti... Ampak nic hudega, nimam nic proti, ce je cena tega, da sem na boljšem, če nek kalbo misli, da sem bolj preproste pameti. Oziroma nategnjena ko v risanki...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.979
9.178
113
Katerega podatka od mene nisi dobila? In ko bo enkrat prehudo bo z letnim net metringom konec in tvojih viškov kar naenkrat ne bo več o tem ali bo to zate pošteno ali ne sva že debatirala. Tako da za tiste prihodnje cajte ki jih omenjaš nisi naradila nič.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.796
5.738
113
Zdej mi pa razloži en simpel račun. Vzameš še dva avta na štrom, zdele bi bla nora če ne bi vsaj enga in pol je dva meseca pozim bolj en klinc iz SE, tebe so pa nategnil ko v risanki za netmetering. Mimgrede, ko se enkrat enmu ne bo več splačal, bo hitr kak trik, da te bodo na suho v ritko in boš tud ti brez letnega meteringa, pa ti tega nikakor ne privoščim.... Kaj boš ti profitirala potem? Vozi se boš morala, gret in kuhat tudi, hranilnikov za poletno energijo spravt za zimo pa še ep lep čas ne bo, štrom bo pa drag točno zarad teh stvari, ki se jih greš ti ta hip.

Začni s svojimi ciframi. Pol bomo pa pri mojih, prav?

Polno nekega duvanja, na koncu pa...hja, klasika... Nic ni od tebe se blo
 
  • Všeč mi je
Reactions: mags in Najbolji

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.979
9.178
113
Vse res... End game je cimmanj cuzanja stroma iz omrezja, poloznice pa vseeno gor. In do tega cilja bo prislo, pa ce se ne vem kdo po trepalnicah meče. Kepa se je zacela kotalit...

In najdrazje bo za tiste, ki bodo ostali najbolj odvisni od omrezja in vse vlake za oblazitev tega zamudili. Takrat bo jok, kak ni fer. In to bo vse, kar bo za pokazat. Elektrika bo pa vseeno draga. Jokcanje pa jamranje ko otrok, da se noce nic drugace kot je zdaj, navadno ni uspešno
Začelo se je s temle. Ne zavedaš se pa, al se pa samo delaš noro, da si ti bistveno bolj odvisna od omrežja kot jaz, ker tvojih viškov v bistvu takrat ko jih rabiš ni in da tudi zate ni garancije, da bo ureditev pod katero si šla v investicijo trajna. Ko bo, če bo pa kdaj v bližnji prihodnosti možno shranjevat viške za zimo, potem te pa itak čaka še ena investicija v hranilnik.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.979
9.178
113
Sem šel pa danes na mojelektro pogledat. Meni bistvu samo takrat ko se užge grelec na pralnem stroju za malenkost prebije mejo 2kw, preostali čas sem krepko pod 1 kw, tko da si bom z lahkoto dal dogovorjeno moč med najdražjimi bloki zelo nizko. Ti pa bolj težko.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.796
5.738
113
To je aksiom za vsako rec na tem svet. Frisna v spominu mora biti fora z energetsko sanacijo blokov... So vsi mislili, da bo sla poloznica dol, je sel pa pavsal gor in energent seveda tudi.

Kdor je saniral placuje enako ali vec, kdor ni placuje orenk vec.

Zdajle pride z elektriko nov obračun - pavsal se dviguje, res je - placevala bom vec kot dosedaj. Ampak bistveno manj, kot ce bi naredila kot ti. Torej nič... Ker pavsal bi bil v obeh primerih zame enak, pa se energija je sla gor.

Tole pa reč, da se zajebavas:

Sem šel pa danes na mojelektro pogledat. Meni bistvu samo takrat ko se užge grelec na pralnem stroju za malenkost prebije mejo 2kw, tko da si bom z lahkoto dal dogovorjeno moč med najdražjimi bloki zelo nizko. Ti pa bolj težko.

Ker odgovor v tvojem stilu in kapaciteti potem je, da ti se vedno strom placujes, jaz pa dizla pa drv pa plina ne. Nic! Ne pa, da sam mal manj nucam... Oziroma v povzetku, jaz prisparam 30k€ v 14 letih, ti pa si zmagal in pameten, ker bos placeval samo malo manj za obracunsko moc.

Moja poloznica skupaj za vse: strom, plin, drva, dizel/bencin bo manj kot 65€/mesec, tvoja pa...

Za cesnjo na torti je pa se dejstvo, da mi pomagas pri tem, ker vse subvencije poberem. Svašta...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, vogel in mags

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.979
9.178
113
To je aksiom za vsako rec na tem svet. Frisna v spominu mora biti fora z energetsko sanacijo blokov... So vsi mislili, da bo sla poloznica dol, je sel pa pavsal gor in energent seveda tudi.

Kdor je saniral placuje enako ali vec, kdor ni placuje orenk vec.

Zdajle pride z elektriko nov obračun - pavsal se dviguje, res je - placevala bom vec kot dosedaj. Ampak bistveno manj, kot ce bi naredila kot ti. Torej nič... Ker pavsal bi bil v obeh primerih zame enak, pa se energija je sla gor.

Tole pa reč, da se zajebavas:



Ker odgovor v tvojem stilu in kapaciteti potem je, da ti se vedno strom placujes, jaz pa dizla pa drv pa plina ne. Nic! Ne pa, da sam mal manj nucam... Oziroma v povzetku, jaz prisparam 30k€ v 14 letih, ti pa si zmagal in pameten, ker bos placeval samo malo manj za obracunsko moc.

Moja poloznica skupaj za vse: strom, plin, drva, dizel/bencin bo manj kot 65€/mesec, tvoja pa...
Itak da se zajebavam, ker teb ena zadeva nikakor noče bit jasna. Ti imaš popolnoma drugo situacijo od mene, želiš se pa primerjat, to pač ne gre. Kdo od naju je bil bolj pameten, ko je mlad sprejemal življenjske odločitve v smislu stanovanjskega problema je tud jasno, sam pač vsak od naju mora s temi odločitvami živet in se prilagajat trenutnim situacijam. Jest z drvmi, ti z SE. Obžalujem jih pa ne, ker dejva rečt da sem vse ostalo naredu prav. Če bi šel še enkrat nazaj, bi mel zdej podobno urejeno kot ti. To pa veš da ne gre.
Bistven faktor pri tebi pa ni SE al pa TČ ampak fasada oziroma nizko energijska hiša. Pa na tvojem mestu bi mel Teslo že lep čas pri hiši.

Kok bo pa tvoja položnica če odstraniš net metering?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.047
6.712
113
kalbo pac predvideva, ko bo elektrika 100x drazja bo ostal plin kjer je, drva pa tudi.
Takrat plina vec ne bo, ker se ga moramo losat, ni to trajnostna resitev
 
  • Haha
Reactions: jest5

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.979
9.178
113
kalbo pac predvideva, ko bo elektrika 100x drazja bo ostal plin kjer je, drva pa tudi.
Takrat plina vec ne bo, ker se ga moramo losat, ni to trajnostna resitev
Itak da podražitev štroma mariskaj za sabo potegne....Plin bo spet in v trenutku ko se Ukrajinci pa Rusi zmenijo, ker so Nemci preveč odvisni od njega. Je pa bolj trajnostna rešitev od kolma....
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
959
113
Kaj sedaj, se splača nakup nekaj z baterijami ali ne.
Ali počakamo na xiaomi a?

Tisto, da čez pešce vozi pa ni neke panike, saj premije so bile pred par leti iste in ne vem če je kateri voznik, ki bi zaupal avtu, da ne bo peljal čez pešca?
No mogoče kak Tesla freak.
Absolutno NE. EV je sranje, drago, zastarelo, nefleksibilno pa se od kave si odvisen :evil:

Nabavi dizla, to je tista PRAVA stvar. Prosim, naredi tako, kdo bo pa bral jamranja tuki. Ze zdej k jih nimate je sam jamr, kak bo sele pol. :valjamse::nazdravje:
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.796
5.738
113
Ja, bistveno več kot 65 EUR. Tko da drži pesti, da bo netmetering čimdlje.

ja, tvoj point? jaz netmetering imam. ali naj po tvoje, ker se bolj ali manj neutemeljeno bojiš, da ga kar naenkrat ne bo več, zakrčim in sploh ne naredim nič in teh bistveno več plačujem tako ali drugače od prvega dne dalje. če me fliknejo z netmeteringa na nov sistem - bo še vedo bolje, kot če ne naredim nič, samo da slabše kot sedaj.

če bi razmišljala, kot razmišljaš ti... mater, saj to si je res skos težje privoščiti... pol bi pa res že mogla svoja drva kurit, vse ostalo bo klinc. Tudi kupiti jih, če... pazi zdaj... bodo sploh še dovoljena... zame ja, ko so moja, zate za kupit pa... ali to pa povzamemo špekulacijo, da ni možno, da se zgodi? Če je tako lažje razumljivo, kake sekaš glede ostalih zadev, ki ti niso blizu.

netmetering bo dlje časa, če bosta taki kot so ti in stivi še naprej glasna. Tvoja misija gre meni zelo na roke.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.979
9.178
113
Moj pojnt, da tako ti, kot tisti, ki ni dal gor SE ne ve kaj bo jutri. O tem, kdo seka o stvareh ki jih površno razume pa ne bi sedaj, razen eno cvetko lahko omenim....da se bo delalo na tem, da se čim manj potegne iz omrežja, ampak agenda je pa met vse na štrom. Neki ne gre skupaj v tej tvoji izjavi. Ker SE na strehi brez hranilnika nikakor ne pomen, da boš v delu leta ko je štroma najmanj vlekla manj iz omrežja. Ampak kaj bi teb o elektriki razlagal. O kaki misiji pa ne bi vedel. Se samo na tvoje občasne traparije odzivam.
In še enkrat, pomoje desetič, ti imaš drugo situacijo od mene in ti imaš zelo logično ureditev, ki pa ni primerna za vse, kot bi nekateri radi, pa ne ti.
 

Najbolji

Guru
20. feb 2008
4.366
959
113
Sem šel pa danes na mojelektro pogledat. Meni bistvu samo takrat ko se užge grelec na pralnem stroju za malenkost prebije mejo 2kw, preostali čas sem krepko pod 1 kw, tko da si bom z lahkoto dal dogovorjeno moč med najdražjimi bloki zelo nizko. Ti pa bolj težko.

Ja in? Tko na tenko piskas? Pr nas ne gledamo na to. Sonce dela, mi zgemo, ce bo kdaj prebilo pa ne bo konc sveta. Je pa menda super na drva kurt, top shit.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.796
5.738
113
Moj pa se bo delalo na tem, da se čim manj potegne iz omrežja, ampak agenda je pa met vse na štrom. Neki ne gre skupaj v tej tvoji izjavi.

a to ti ni jasno... no, pa dajva:

leta 2021 recimo (novembra je bila SE gor, ampak že cel december pod snegom) da je bilo zadnje leto, da je vsa elektrika, ki je prišla iz omrežja. bilo je je za 12304kWh, kar me je prišlo cca 1285€ (povprečen kwh me je prišel cca 10,4 evrocenta)

v zadnjih 12 mesecih (junij 2023 do maj 2024) sem iz omrežja potegnila 7480kWh (ostalo je šlo mimo omrežja), kar bi me prišlo koštat 1286€ po tarifah, ki bi jih dejasnko plačevala v tem letu.

Je zdaj bolj jasno, kaj sem hotela povedati? Obračuni so še vedno letni. Da se ti pikneš v december (pa tudi takrat brez izjeme bom iz omrežja vzela manj kot porabila) je enako glupo kot tistile primer, kako boš takrat ti 2kW imel največjo moč. Pa kaj pol?! v eni sami samcati nepomembni točki si na boljšem pa ti opraviči celo računico?!

In še enkrat, pomoje desetič, ti imaš drugo situacijo od mene in ti imaš zelo logično ureditev, ki pa ni primerna za vse, kot bi nekateri radi, pa ne ti.

in še enkrat destič nazaj. Obe situaciji sta, kaki sva si naredila. Tvoja je rezultat tvojih odločitev in tvojega razmišljanja in moja mojih. Pod črto... za koga bi bilo mogoče smotrneje, da utihne in mrbit kdaj tudi posluša, namesto, da kar naprej govori in se posmehuje. ampak lej, jaz imam v prvem bloku 6,7kW za plačat, ti pa pol manj.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in vogel

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.796
5.738
113
Moj pojnt, da tako ti, kot tisti, ki ni dal gor SE ne ve kaj bo jutri.

To se pa v popolnosti strinjam. Odzivi na to preprosto resnico, da nihče ne zna napovedati prihodnosti, so pa različni. Eni ne naredijo nič in ta svoj nič utemeljujejo in opravičujejo... z pol manjo položnico za obračunsko moč, npr... drugi pač skušamo nekaj. takle računamo in špekuliramo in ovrednotimo verjetnost, da bo res tako. Lahko se zmotimo. Ampak, če na 10 koncih človek pomiga na tak način, bo z zelo veliko verjetnostjo (seveda pa ne s 100% gotovostjo) na koncu na boljšem.

To je pa moj point, ki tebe zaobide vsakič, ko ga prineseš na plano in ignoriraš, ker ti samo poveš kako je, poslušaš ti ne nobenega, ker tebi je vse jasno, drugi pa samo trapamo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gasper008 in mags